Про підвищення захисту майнових прав та інтересів держави в судах
На даний час Фонд державного майна України (ФДМУ), що здійснює управління об’єктами державної власності, контролює сферу організації та проведення приватизації державного майна, має недостатньо можливостей для захисту майнових інтересів держави в судовому
На даний час Фонд державного майна України (ФДМУ), що здійснює управління об’єктами державної власності, контролює сферу організації та проведення приватизації державного майна, має недостатньо можливостей для захисту майнових інтересів держави в судовому порядку. І пов’язано це з тим, що у відстоюванні прав держави в судах цей орган виконавчої влади обмежений фінансово, оскільки відповідно до діючого законодавства має сплачувати судовий збір за подання позовів.
У 2014 році Міністерство фінансів України погодило кошторис (ФДМУ), відповідно до якого на сплату судового збору передбачено трохи більше, ніж півмільйона гривень. Хоча, за розрахунками ФДМУ на судові витрати потрібна щонайменше втричі більша сума. Дефіцит коштів для подання позовних заяв ФДМУ позначиться на ефективності захисту інтересів держави в судових органах, а втрати через нездатність вчасно стягнути заборгованість з орендної плати, застосувати штрафні санкції, розірвати в судовому порядку договори оренди чи купівлі-продажу і повернути об’єкти у державну власність можуть сягнути мільярдів гривень.
Зважаючи на нинішній скрутний фінансовий стан в державі, єдиним вирішенням даної проблеми є звільнення державних органів приватизації від сплати судового збору. Разом з колегами я зареєстрував законопроект «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо доповнення переліку пільгових категорій» (№1679), який передбачає включення державних органів приватизації до переліку звільнених від сплати збору у справах, пов’язаних із захистом майнових прав та інтересів держави.
Як відомо, шляхом стягнення судового збору частково відшкодовуються витрачені державою кошти на здійснення правосуддя, у тому числі витрати на утримання апарату судових органів. Проте недоотримані бюджетом кошти в результаті звільнення ФДМУ від сплати судового збору і потенційні втрати через неналежний захист державних інтересів в судах – суми неспівставні. Вони відрізняються на кілька порядків! І це є ключовим аргументом на користь якнайшвидшого прийняття поданого нами законопроекту.
Окрім того, це дозволить збільшити доходи до бюджету. Зокрема, тільки впродовж першого півріччя 2014 року ФДМУ було подано 160 позовних заяв щодо стягнення заборгованості з орендної плати, штрафних санкцій, розірвання договорів оренди, визнання недійсними договорів куплі-продажу державного майна. І, наприклад, лише внаслідок стягнення в судовому порядку заборгованості з орендної плати та пені з ТОВ «Турінвестбуд» до державного бюджету було перераховано майже 20 тисяч гривень пені.
Варто зазначити, що до ухвалення в 2011 році Закону України «Про судовий збір» державні органи приватизації збір не сплачували. І практика останніх трьох років довела, що внесення їх до переліку платників було помилкою, яку потрібно виправити.
Поновлення пільг для держорганів приватизації на оплату судового збору за позовами дозволить не лише посилити механізм захисту майнових прав держави у судовому порядку, а ще й забезпечить збільшення доходів до бюджету внаслідок підвищення ефективності управління державною власністю та встановлення більш дієвого контролю стосовно приватизованих об’єктів. Що особливо актуально напередодні запланованого урядом масштабного продажу понад півтори сотні державних підприємств. Вважаю, що ми зобов’язані створити для ФДМУ всі умови для належного виконання ним своїх функцій щодо захисту майнових прав держави в судах.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1263
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 559
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12537
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5964
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4413
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4228
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3231