Як ШІ вплине на індустрію PR?
В яких аспектах ШІ вже змінює роботу PR спеціалістів та де ще є потенціал для зростання - спробуймо розібратись?
У світі, де штучний інтелект потроху відвойовує собі право бути центром технічного прогресу, індустрія PR не є винятком. У звіті про дослідження “State of PR Technology 2023” зазначається, що 67.8% PR спеціалістів у світі вже впроваджують технології штучного інтелекту у свою щоденну робочу рутину, 63% з них задоволені тим, яких результатів це дозволяє досягнути.
Від автоматизації рутинних завдань до аналізу величезних обсягів даних і прогнозування кризових ситуацій - ШІ має потенціал якщо і не кардинально змінити, то принаймні сильно вплинути на поточні звичні процеси комунікацій та взаємодії з громадськістю. В яких аспектах ШІ вже змінює роботу PR спеціалістів та де ще є потенціал для зростання - спробуймо розібратись?
Аналіз даних
Один з найочевидніших кейсів використання - обробка даних. PR менеджери часто оперують даними, коли мова йде, наприклад про збір згадок про медіа або аналіз PR кампаній (платних і безкоштовних). Так, згадки про бренд можна відслідковувати і в Google, проте якщо мова йде про глибший аналіз публікацій - визначення тональності згадок, контексту згадок, автоматичне виділення персон та брендів в публікаціях, ризикових ключових слів - простіше це автоматизувати за допомогою спеціальних медіа-моніторингових сервісів або ChatGPT чи аналогів.
Створення контенту
Мабуть, ми все ще досить далеко від моменту, коли ми зможемо на 100% довіряти створення контенту LLM інструментам (ChatGPT, Claude, Llama, Gemini), проте все ж вже зараз де в чому можна на них покластись: це допомога у брейнштормінгу, оцінка та адаптація тексту під Brand Voice, генерація контентного плану за заданими критеріями, створення канви матеріалу тощо. Він також може стати в пригоді для персоналізації контенту, створення знову ж персоналізованих пітчинг імейлів для журналістів, проведення первинного ресерчу для створення контенту.
Робота у різних культурних середовищах
Якщо компанія працює на різні країни - а з українськими компаніями так часто буває - то і PR активності зазвичай впроваджуються з урахуванням культурних особливостей. Проте не завжди є можливість наймати локальних представників для адаптації матеріалів та контентної стратегії, і тут на допомогу може прийти ШІ, який дозволить проаналізувати поточні матеріали та дати рекомендації для мульти-культурного PR з урахуванням країни/регіону.
Втім, разом з новими можливостями, з’являються і нові виклики та застереження стосовно використання ШІ. В тому ж дослідженні називають такі ризики повноцінного впровадження таких інструментів та підходів:
63,9% кажуть, що це призведе до поширення фейкових матеріалів та маніпуляцій, 56,1% - що PR індустрія втратить відчуття людяності. Також серед інших ризиків - однаковість контенту, перенасиченість контентом, поширення упереджень та стереотипів, порушення авторських прав тощо.
На закінчення можна сказати, що PR індустрія, як і багато інших індустрій, звісно зміниться під впливом інструментів, які використовують ШІ. Багато з цих змін будуть на краще - пришвидшення роботи, зменшення помилок, посилення креативності та персоналізації. Проте етичне та відповідальне використання ШІ має стати незмінним супутником подібних змін як на рівні всієї індустрії, так і на рівні конкретної організації.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 346
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 208
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9141
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 7829
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 7396
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6194
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4747