Обсяги продажу нерухомості на етапі "котлован" почали зростати
Про зростання ризиків при купівлі нерухомості на первинних етапах будівництва
Кожен із забудовників вже давно навчився коригувати попит у продажу своєї нерухомості. Виключення складають лише ті, що з самого початку можна було віднести до невдалих чи проблемних проектів. Не завжди коливання попиту відповідає реальним справам на ринку нерухомості. Забудовники досить не погано навчилися маніпулювати емоційними складовими потенційних покупців. Ці маніпуляції працюють як у напрямку зростання цін, що ми часто можемо бачити у рекламі у вигляді: «…. поспішайте купувати, адже з такого-то числа буде підвищення ціни», тік і у напрямку зниження: «…акційні знижки з приводу…».
Любі бонуси у вигляді додаткових подарунків є конкурентними перевагами перед конкурентами. Умовно безкоштовні парковочні місця, комори, збільшені місця загального користування тематичного призначення – є інструментами збільшення попиту на нерухомість.
Не прямі стимулюючі заходи у вигляді лотерей з розіграшу безкоштовного ремонту, додаткової знижки, квитків на далекі моря та т.і. – є вторинними стимулюючими засобами, які сприймаються як неочікувана радість для того, хто виграв та PR привід для відділу маркетингу забудовника.
Найбільш дієві заохочення – це чітке позиціонування житлового комплексу за відповідні кошти при належній якості будівництва.
Мінімальні налаштування будь-якої бізнес моделі будуть намагатися забезпечувати фінансовий потік, необхідний для виконання будівельних робіт згідно з графіком будівництва.
Необхідно зазначити, що у кожного забудовника є свої власні цілі при формуванні плану продажу. Найбільш варіативними є ті забудовники у яких одночасно у будівництві та реалізації є декілька проектів. При умові, що від продажу нерухомості, забудовник буде отримувати надлишкові кошти, він має змогу перенаправляти фінансові потоки у різних напрямках, наприклад: для пришвидшення будівництва, для зростання ціни, на розвиток нових проектів та т.і.
Із загальних тенденцій можна зробити висновок, що у даний час найбільше грошової вигоди мають ті забудовники, які будують свій імідж на основі надійного забудовника. На даний час, окрім ціни та особливостей житлового комплексу – це є найбільш впливовий аргумент. При рівності ціни та більш-менш схожих характеристик, у т.ч. місця розташування, покупець майнових прав на майбутню квартиру, надає перевагу більш надійному забудовнику на його думку. При чому, покупці, які не орієнтуються на первинному ринку нерухомості, вважають, що кількість побудованих об’єктів та термін перебування на ринку – це запорука надійності забудовника. Згадаємо УКОгруп з їх 42-ма проблемними будинками та більш ніж 10-ти річним «стажем» на ринку.
Сьогодні є одна важлива та небезпечна тенденція на ринку: надійні забудовники продають майнові права на квартири у комплексах, що ще не почали будуватися. Покупці, дивлячись на привабливі ціни та оцінюючи забудовника як надійного віддають йому кошти під його зобов’язання побудувати житло через 2-3 роки. Ця тенденція нагадує продаж «котлованів» 2005-2008 років. Різниця полягає у тому, що сьогодні на перших етапах будівництва метри продаються за мінімальною націнкою від собівартості. Небезпека полягає у тому, що такі забудовники можуть переоцінити свої можливості на фоні прогнозування загального руху ринку. І як наслідок – ті, житлові комплекси, що сьогодні показують зростання попиту, не факт, що вони завтра опиняться у ситуації при якій потрібно буде будувати вже продані квадратні метри, а для цього не буде вистачати коштів.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1375
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 671
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 293
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 174
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7946
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2813
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2679
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2454
-
Смак Різдва з усього світу: від панетоне й штолена до маринованого оселедця
Життя 2037