Чолобитна до Генштабу
Проза життя...
Підла сука війна, витвір московського безголов’я. Як же ж ти набридла, остогидла. Поділила світ на «до» і «під час». На порядність і безчестя.
Це все, як заспів до того, що ще з нинішньої зими з моєї родини пішов на передову молодий чоловік. Звати його Петром, Петром Гавриловичем. З гілки дружини – тим же маршрутом подався на фронт теж її племінник - Володимир Володимирович. Він – кадровий офіцер у відставці. Нині командир взводу. Його, треба віддати належне, одразу доволі достойно екипіювали. Видали в тому числі і захисне спорядження – бронежилет, шолом.
Мого ж вояка Петра Гавриловича , можна сказати, обидили. Сказали: а про захисну амуніцію для тебе, мовляв, нехай подбає рідня.
Моя рідня підсуєтилася і послала на фронт ще й бронежилет. Наш посланик перевірив його на бронетривку міцність і написав, водночас й мені також закинувши писульку: кулю калібру 5,45 ПС витримує з п’ятдесяти метрів, слава Богу гарний захист. Тобто, все о’кей! Не дарма ж коштує всі 12,5 гривень готівкою. Тепер ще потрібно розщедритись й на кевларовий шолом… І вся рідня, немов по команді, перевела всі свої погляди на мене. Мовляв, це вже твоя родинна турбота про нашого Петра.
Я вирішив розжитися на шолом у наших… волонтерів. Або ж необхідно було покласти на цю амуніцію майже всю мою пенсію. Вони ж бо, ті волонтери, як весняні соловейки красиво витьохкують-описують про те, як турбуються про вояків. Як багато всього везуть їм на передову. Сів я писати листи цим добровільним помічникам-старателям. А мо’, посприяють…
За кілька діб, якби був сентиментальним, давно б, мабуть, розплакався. Позаяк вся моя епістолярна доброта буквально невдовзі закам’яніла під серцем. Налилася ненавистю до окремих людців з пискатої братії, котра буцімто так вже тужиться-пихтить над забезпеченням вояків усім необхідним. Я однозначно і чітко переконався у тому, що все це шумливе волонтерство для фронту є не що інше, як повний піз*ьож, даруйте на цьому поганому слові ті, хто боїться гострих, але справедливих зворотів в оцінці конкретних фактів життя. Тепер я точно знаю, що у більшості випадків волонтерство це вид, напевне ж, щедрого заробітку під час війни для декого. Під крилом військового-чиновницького мухльорства. Бо все в цій дивній і не зрозумілій мені комерції купляється і продається. Доволі часто ці пригодовані, сказати б, всрані "патрійоти" житєво важливі для вояків захисні однострої втридорога реалізують лише за готівку. І здійснюють повний обман того, що все це добро передається мовбито задарма, від щирого серця на передову. Мені так і казали: хочеш кевларовий захисний шолом на голову – плати 8,5 – 9 тисяч гривень і можеш, хоч би й спати в ньому. Але ніхто твоєму вояку ніякої скидки не зробить.
Що називається, кому війна, а кому щедрий прибуток до кишень. Не зважаючи на те, що, як мене переконували знаючі люди, на 70 відсотків усі ці шоломи з вільного розпродажу, не видані попри речове забезпечення вояків є насправді крадене добро з міжнародної мілітарної допомоги. Тільки ж піди доведи це все перед правоохоронцями, котрі, напевне, завжди в долі зі злодіями…
Позлився я з тієї спекуляційної дійсності в час дикого нашого капіталізму і кровопролитної війни на передових рубежах із захисту держави, і написав гнівного листа до Генерального штабу. Ознайомившись, зрозуміло, перед тим із предметною гризнею Міноборони з Генштабом щодо того, хто з них двох повинен предметно відповідати за конкретне забезпечення військових бойовою амуніцією. Копію моєї скарги-прохання про виділення бронежилета і шолома новобранця для нашого родинного вояка - пана сержанта надіслав до штабу Сухопутних військ: а враз скажуть, що нєхуй, даруйте, тривожити Генштаб якоюсь там недолугою «каскою» (яка сповна може врятувати життя вкраїнця) для одного захисника. У Генштабі мислять і діють масштабно…
Справляюся у родича-захисника Вітчизни, як же ж там наші кевларові справи. Петро Гаврилович відповідає односкладно: «Видали!»
Он як. А мене навіть не повідомили…
Нехай би хоч так. Лиш би захисний шолом був для вояка.
ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ:
Ні, не подолаємо ми, напевне, корупцію, якщо вона махрово розквітає поруч навіть із людьми, які носять вогнепали… Це вже, мабуть, у родовому коді вкраїнців так закладено… Або я чогось не розумію в цьому стрімкому бігові часу…
Одне слово, бережи голову на передовій. І не тільки там..

- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун вчора о 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз вчора о 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш вчора о 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк вчора о 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський вчора о 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін вчора о 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- Нація вбивць 361
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні 304
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 148
- Професії зникають, навички – у тренді 133
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 112
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 13171
-
"Скасувати "зелений" тариф – і ціни зростуть". Що робити з відновлювальною енергетикою
Бізнес 11316
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 10368
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9243
-
"Ганебний прецедент": українська студія звукозапису продублювала "Minecraft: Фільм" російською
Життя 5913