Узагальнююча податкова консультація з трансферного ціноутворення
Міністерство доходів і зборів України видало узагальнюючу податкову консультацію з питань застосування податкового законодавства щодо трансферного ціноутворення
Трансферне ціноутворення,останнім часом, виходить на перший план дискусій платників податків та органівдоходів і зборів. Не в останню чергу багато питань виникає через допущення прогалину Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодотрансфертного ціноутворення» від 04.07.2013 року № 408-VII, заповнити якіспробувалоМіністерстводоходів і зборів України в узагальнюючій податковій консультації з окремихпитань застосування податкового законодавства щодо трансферного ціноутвореннявід 22.11.2013 року № 699 (надалі - УПК).
Зокрема надано роз’яснення з наступних питань:
1. Вказано, що в 2013 році враховується вартісний критерій операцій з кожнимконтрагентом за увесь календарний рік- з 01 січня по 31 грудня2013 року (питання 1 УПК). В той же час в Звіті про контрольовані операціїплатникам потрібно буде відобразити тільки операції, здійснені в період діїнового законодавства про трансферне ціноутворення (надалі ТЦ), - з 01 вересняпо 31 грудня 2013 року.
2. Надано роз’яснення з питання: Чивраховувати внески в статутний капітал,поворотну фінансову допомогу і інші нетоварні операції для визначення вартісногокритерію контрольованих операцій (50 млн. грн.)? Міндоходівдотримується буквального трактування норми «загальна сума операцій» і вказує,що при визначенні 50-мільйонного критерію враховуються:
- борговіоперації - кредити, депозити, позики і відсотки по них, суми поворотноїфінансової допомоги;
- посередницькі операції - вартість товарів за договорами комісії,доручення, агентським і іншим аналогічним договорам, суми комісійної(агентського) винагороди;
- вартість інвестицій (внески в статутний капітал, купівля акцій іт.п.).
3. Надано роз’яснення з питань купівлі-продажу тавказали, що у випадку, коли з одним і тим же контрагентом в звітному періодіздійснювалися операції як купівлі, так і продажу товарів (робіт, послуг), то у такому разі в розрахунок50-мільйонного критерію набуває сумарного значення об'ємів поставок якв один, так і в інший бік.
4. Щодо постачання підакцизних товарів вказано, щоакцизний податок враховується при визначенні об'єму контрольованих операцій.
5. Щодо ситуації, коли придбаний товар у контрагента, щодо якого операції вважатимутьсяконтрольованими був повернутий, Міндоходів відзначило, що такеповернення буде враховуватись в сумі контрольованих операцій тільки у випадку поверненнятовару в тому ж році, в якому відбувся його продаж.
6. Щодо проведених передоплат вказано, що такіпередоплатине враховуються при визначенні 50-мільйонного критерію.Важливий лише момент постачання.Відповідно,і в Звіті контрольовані операції відображаються по методу нарахування - на дату переходу права власності натовари або дату складання акту виконаних робіт, послуг (питання 5 УПК).При цьому об'єм контрольованих операцій визначається за договірними(контрактним) цінами (питання 3 УПК).
7. Як і прогнозувалося, до числа особливихпов'язаних осіб - резидентів, операції з якими підлягають держконтролю заТЦ, Миндоходів віднесло не лише платників єдиного і фіксованогосільськогосподарського податку, але і суб'єктів галузевих спецрежимів:
- у сфері сільського і лісового господарства;
- відносно виробів мистецтва, предметів колекціонування і антикваріату (питання 10 УПК).
8. Щодо опосередкованого володіннякорпоративними правами, то відповідно до позн. «в» пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 ПКУ пов'язанимиособами для цілей ТЦ визнаються, зокрема: «юридичні особи - у випадку якщо однаі та ж особа безпосередньо і/або опосередковано володіє корпоративними правамитаких юридичних осіб і розмір долі корпоративних прав в кожній юридичній особіскладає 20 і більше відсотків». Міндоходів визнали, що при опосередкованомуволодінні корпоративними правами долі перемножуються (питання 15 УПК). Напр.: «компаніяА володіє 50 % компаній Б, а та, у свою чергу, володіє 30 % компаній В. Такимчином доля компанії А в компанії В визначається шляхом перемножування доль іскладає 15 % (50х30/100).
9. Щодо незареєстрованих платників податку на прибуток і/або ПДВ станом напочаток звітного року, вказано що платники, які були створені всередині звітного року, і при цьому з дати реєстрації вже являються повноціннимиплатниками податків на загальні системі оподаткування (платниками податкуна прибуток і ПДВ) податківці визнали, що звітний (податковий) рікрозпочинається у них з дати реєстрації, і на початок такого року задекларованіпоказники відсутні. Отже, операції з такими контрагентами не є контрольованими (питання19 УПК).
10. Щодо Звіту про ТЦ і штрафів зайого непредставлення вказано, що представлення із запізненням Звітуприрівнюється до його непредставлення (питання 6 УПК). Звіт требаподати до 1 травня наступним за звітним року. Враховуючи, що Звіт подаєтьсяобов'язково в електронному вигляді, приймати його наступного року будутьуперше, а в зв’язку з тим, що з поданням електронної звітності бувають перебої,не слід зволікати з відправкою звіту до граничного терміну. Занадто вже високаціна питання – 5 % від суми контрольованої операції – а це не менше 2,5млн. грн. за неподання чи подання із запізненням Звіту. Щодо базизастосування 5 % штрафу у випадку, коли в Звіті не відображені усіконтрольовані операції податківці застосовуватимутьштраф урозмірі 5 % тількивід суми контрольованих операцій які не вказанів поданому Звіті (питання 7 УПК).
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька вчора о 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал вчора о 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков вчора о 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков вчора о 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер вчора о 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 23.04.2025 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 23.04.2025 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 150
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 27171
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 19948
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
15424
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 7750
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 6063