Щоб дитина була здоровою: коли і як її планувати?
Протягом останніх років європейські тенденції розповсюдились так широко, що дійшли навіть до питань вагітності та народження дітей. У чому це проявляється?
Протягом останніх років європейські тенденції розповсюдились так широко, що дійшли навіть до питань вагітності та народження дітей. У чому це проявляється? По-перше, згідно зі статистикою, значно зросла кількість запланованих вагітностей, а випадкових – навпаки, зменшилась. По-друге, все більше пар починають підготовку до вагітності відповідально і заздалегідь. Майбутні батьки розуміють, що готуватись мають обоє. По-третє, вік жінок, що народжують, помітно зріс. Якщо раніше вік 18-19 років вважався нормою, то сьогодні більшість жінок все ж народжує у відносно зрілому віці. Такі зміни є, безперечно, великим плюсом, але давайте розглянемо ситуацію детальніше.
А як конкретно пара має готуватися до бажаного поповнення в сім’ї?
Планування вагітності – справа серйозна
Підготовка може займати від 3 до 6 місяців. Це залежить від стану здоров’я батьків, наявності хронічних захворювань та способу життя загалом. Звісно, першим кроком є збалансоване харчування та відмова від шкідливих звичок. Адже це безпосередньо впливає і на здатність до запліднення і на здоров’я дитини. Потрібно припинити їсти фаст-фуд, вживати консерванти та пити газовані напої. Натомість необхідно збільшити кількість риби та морепродуктів у раціоні– їх варто вживати принаймні раз на тиждень, а в ідеалі – через день. Вони містять корисні для майбутніх батьків омега три жирні кислоти. Ми у прямому сенсі цього словосполучення радимо “їсти кольорово” – тобто включати в раціон різноманітні овочі та фрукти. Також важливо займатись спортом, проте помірно: перенавантаження можуть бути шкідливими. А от плавання, танці, вправи, що розвивають м’язи спини та тазового дна навпаки будуть корисними і допоможуть легше перенести вагітність та пологи.
Інший важливий момент - завчасне медичне обстеження
Плануючи вагітність, слід здати аналізи, аби впевнитись, що рівень заліза достатній, ендокринна система працює справно і виконує усі функції, а хронічних захворювань та інфекцій – немає. Якщо ж хронічні захворювання у батьків все ж є, варто звернутись за консультацією до профільного спеціаліста. Звісно, жінкам потрібно обов’язково радитись із гінекологом, робити необхідні обстеження та УЗД, а чоловікам – звернутись до уролога. При підготовці до вагітності обом батькам зазвичай рекомендують приймати вітаміни та мікроелементи – фолієву кислоту, йод, вітамін D, вітамін Е й залізо (за потреби).
На те, щоб зачати дитину, зазвичай потрібно чимало часу
Навіть якщо пара готується вже декілька місяців, а завагітніти не вдається, хвилюватись не варто. За словами лікарів, вдаватись до додаткових обстежень на предмет безпліддя варто приблизно після 6 місяців невдалих спроб, а то і після року. Сьогодні існують досконалі методи обстеження та лікування безпліддя, найчастіше вони дають результат вже за декілька місяців. Проте, трапляються випадки, коли пари вдаються до використання донорських клітин або сурогатного материнства. В Україні з пошуком допомогти можуть клініки, що мають відповідні дозволи й ліцензії. Усі жінки, що є кандидатурами на сурогатне материнство, проходять повне медичне обстеження на предмет захворювань та інфекцій, це жінки віком до 25-27 років, що вже народжували. Але знову ж таки, дякуючи сучасній медицині, необхідність вдаватись до таких заходів стає все меншою.
Вагітність повинна бути бажаною і спланованою
Підготовка до вагітності - запорука здоров’я дитини та матері. Оптимальним віком для того, щоб виносити та народити здорову дитину вважається 20-30 років. Проте за умов доброго здоров’я та регулярного обстеження жінки і у 40 і навіть у 45 народжують без проблем - зараз вагітність в такому віці вже й не називають пізньою. Головне – постійно піклуватись про своє власне здоров’я, слідкувати за харчуванням та підтримувати себе у хорошій фізичній формі. Дуже важливо достатньо відпочивати й отримувати позитивні емоції. Адже у щасливої мами і дітки будуть щасливими)
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 18123
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 16047
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11066
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5455
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
5144