Конституція на службі Мінських угод
Українська влада в черговий раз продемонстрував повну відсутність інстинкту самозбереження і не розуміння того, що Революція відбулась не через те, що в Президента було прізвище на літеру "Я", а через небажання колишніх еліт поважати свій народ та Закон.
Сьогодні Парламент проголосував за внесеннязмін до Регламенту Верховної Ради України щодопроцедури внесення змін до Конституції України. Одні політики заявили, що цеконституційний переворот у кращих традиціях Януковича, інші, - що цеудосконалення процедури.
Каменемспотикання стало внесення змін до ч.3 та ч.8 ст. 149 Регламенту. Цими змінамизокрема передбачається:
1)надати право новообраній Верховній Раді України «розглядати питання проприйняття законопроекту про внесення змін до Конституції України, якийвідповідно до статті 155 Конституції України був попередньо схваленийВерховною Радою 7-го скликання, але голосування щодо прийняття якого непроводилося;
2)надати право Верховній Раді можливість «якщо законопроект про внесення змін доКонституції України (на який є висновок Конституційного Суду України, що вінвідповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України) був попередньосхвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесіїпісля попереднього схвалення, то такий законопроект розглядається ВерховноюРадою на наступній за нею черговій сесії».
Відповіднодо статті 155 Конституції України «законопроект про внесення змін доКонституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III"Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін доКонституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційногоскладу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступнійчерговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш,як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України». Зі змісту наведеногоприпису Основного Закону випливає, щозаконопроект про внесення змін до Конституції України має розглядатись підчас роботи парламенту в рамках одного, а не двох скликань. Адже черговістьсесій встановлюється для парламенту кожного скликання окремо.
КонституційнийСуд України у своєму Рішенні від 17 жовтня 2002 р. (справа №1-6/2002) зазначив,що «Питання про внесення змін до Конституції України має бути розглянуте івирішене на двох чергових сесіях Верховної Ради України послідовно (стаття 155Конституції України)» (п. 3 мотивувальної частини Рішення).
Відповідно до положення проекту Закону про внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради Українипропонують грубо порушити Конституцію України на користь мінливій політичнійситуації.
Звичайно, головноюпричиною цього законопроекту є неспроможність Банкової переконати 300 депутатівпроголосувати за зміни до Конституції України в частині децентралізації, і відповідно- пояснити західним партнерам, чомуУкраїна не може виконати ті зобов’язання, які вона взяла на себе підписавшиМінськ-2.
Колись славнозвісний Віктор Янукович теж змінював Конституцію на власнийсмак в угоду власних амбіцій та ситуації. Як пам’ятаємо, свій шлях в українськійполітиці він закінчив не дуже весело. Ну що ж, подивимось, як закінчить вже цяпиката еліта?
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 22052
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 18203
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 10670
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 8813
-
"Складно, але не критично". З'явилась перша реакція влади України на мита Трампа
Бізнес 5068