Google встановлює ціну за хмарний фото-безліміт
Безлімітна фото-«халява» для власників Android-пристроїв закінчилась. Тепер Google вирішила заробити на цьому.
Власників Android-пристроїв надзвичайно порадує нововведення від Google, яке стосується роботи сервісу «Google Фото». Роками цей сервіс сприймався як резервне джерело для фотографій, які робились на Android-смартфони. Цей сервіс був безкоштовним і більше мільярда користувачів щотижня розміщують на його сторінках біля 28 млрд фотографій та відео. Все це було безкоштовно, безлімітно та зручно. По суті, сервіс став невід’ємною частиною життя багатьох Anroid-користувачів, які тепер вимушені задумуватись, що ж робити з їх гігабайтами фотографій, які назбирались задовгі роки володіння Android-гаджетами.
Цього тижня Google заявила про встановлення обмеження в 15 гігабайт для користувацьких фотосховищ. Це означає, що компанія почне підраховувати, скільки фотографій кожен конкретний користувач завантажує в Google Фото і у випадку перевищення межі в 15 гігабайт для збереження своїх знімків треба буде платити. Невелику суму - $1,99 в місяць, проте аналітики підрахували, що дохід від такої нової послуги може скласти $3 млрд щороку.
Звісно, ця новина не порадувала користувачів, багато з них пообіцяли піти і забрати свої фото. Проте якщо оцінити становище Google на ринку мобільних платформ, я думаю, що цей відхід буде не особливо помітним. Проте очевидно, що якщо подумати, скільки фотографій у людей зібралось на Google Фото, то багато з них почне платити. Тим паче, що сума ніби-то й невелика, що власне й підкреслюють в компанії Google, не забуваючи нагадати про зручність його та корисність для мільйонів людей.
Ці зміни для користувачів сервісу є, по великому рахунку, логічним продовженням інших змін – ці ж $1,99 компанія заставила платити за збереження старих листів. Тому можна припустити, що такі ж пропозиції ми скоро побачимо і для інших сервісів Google, наприклад, для Google Drive.
Цікаво, що фото з Google Фото компанія використовувала для навчання штучного інтелекту. Саме це було прийнятною платою за безлімітність сервісу. Можна припустити, що ця мета уже досягнена, або що у Google є досить інших фотографій, то ж вона може зараз обійтись без них і почати заробляти.
В цій історії цікавим є ще один нюанс. Безлімітність Google Фото була проблемою для інших сервісів збереження фотографій, які не могли собі таке дозволити. Тому, в своїй більшості, щезли з ринку. То ж, дії Google – це демпінг, знищення конкурентів, формування свого монопольного становища та заробіток на ньому. Колись конкурентів було багато, і, не виключено, що вони могли б бути кращими і з кращими функціями, проте монопольне становище Google та її безкоштовний безліміт призвів до того, що ринок фотосховищ контролюється нею, а ще Apple.
Історія з Google Фото – це прекрасна демонстрація того, як цей технологічний монстр, завдяки великій кількості продуктів, здатен пропонувати безплатно те, за що інші вимушені брати гроші. Інші – це ті, у яких немає 90%+ ринку пошуку і значної долі ринку цифрової реклами.
Ця історія – це зайвий доказ необхідності регулювання діяльності BigTech, великих технологічних компаній, тому що інакше історії, подібні цій, будуть з’являтися знову й знову.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24601
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17251
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 12571
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5432