Хочете жити у сильній, красивій Україні? Будуйте її прямо зараз
Важкі часи вимагають сильних рішень. І чим більше людей обирають виїзд з України як тимчасовий вихід, тим складніше тим, хто залишився. Тому давайте поміркуємо, що зробити, щоб ми дійсно перемогли.
Потреба в адекватному ставленні до бізнесу
Тільки адекватне ставлення уряду до бізнесу стане маркером, який дозволить людям розглянути перспективи повернення додому. Зараз в цьому питанні повний провал. Маємо бути свідомі, що тепер конкурентами Україні виступають країни ЄС, які залюбки переманюють наших бізнесменів та надають привабливі умови для релокації бізнесу. Наприклад, в Польщі, куди українців виїхало найбільше, за 2022 рік українцями зареєстровано 13800 підприємств (приблизно 50% – релоковані з України) за даними Польского Інституту економіки. Ніхто не допомагає нам просто так. Наразі йде боротьба за те, де залишаться люди, і в яку економіку будуть вкладати свої зусилля.
Тому прямо зараз треба терміново відмовлятись від блокування податкових накладних, від масок-шоу на великі бізнеси та від відвертого банківського пограбування у вигляді 25% кредитної ставки. У нас немає часу на обговорення та роздуми – кожен день український бізнес потерпає і готується до міграції. А от в Європі їм мають, що запропонувати.
Визначтесь: ви боїтесь чи хочете боротись за своє майбутнє
Це вже звернення до тих, хто поїхав. І поїхав не з прифронтових міст чи вщент розтрощених домів, а просто тому, що так зручніше і спокійніше. Я можу зрозуміти, що людям хочеться спокою та зручності, але прошу їх також зрозуміти, що ніхто не побудує за них ту саму “країну мрії”. Не варто думати, що ті, хто залишився, зараз все на собі вивезуть, попри небезпеку та нервову напругу, збережуть робочі місця, наведуть лад у суспільному та політичному житті, і потім всім, хто поїхав, запропонують повернутись в нову, сильну та красиву Україну. Шансів на це мало. І от чому.
Причина перша: дуже багато економічно активних людей задіяні в військових діях, дуже багато виїхало, як результат в економіці України катастрофічно не вистачає людей, і силами тільки тих, хто залишився, неможливо працювати як раніше. А нам треба працювати ще більше ніж раніше.. Це неприємно усвідомлювати, але це факт.
Особиста ефективність кожного, хто живе своє життя в умовах повномасштабної війни, значно менша, ніж була раніше. Не менш важливо, що частина цивільних щодня стають військовими, і це також вагома причина, чому в тилу необхідна “свіжа кров”.
Причина друга: з кожним роком тим, хто поїхав, буде все важче розумітися з тими, хто залишався, – чисто психологічно. Ті турбулентні зміни, які проживає суспільство в режимі реального часу, неможливо надолужити. Їх треба прожити. Якщо ви відмовляєтесь від цього зараз, не сподівайтесь, що вам буде легко, коли наважитесь на цей крок після Перемоги України. І не тому, що хтось ділить українців, а тому, що це незрівнянно різні досвіди.
Не чекайте, що зробить хтось
Ми бачимо на власні очі, як поводять себе організації, на які ми звикли роками покладатись: ООН, Червоний Хрест, МАГАТЕ… Висновок тут один – не можна чекати, що хтось великий, розумний, міжнародний врятує, відбудує державу за нас. Так не буде, і немає кого в цьому звинувачувати. Україна – це наша земля, і нам на ній жити… Тільки нам тримати цей удар. Але важлива ремарка – робити це треба всім разом!
Всьому світу було складно повірити, що ми вистоїмо на фронті. Але ми не тільки вистояли, ми ще й наступаємо. Щодо економічного фронту, на жаль, поки ми програємо. Невже ви думаєте, що Україна зможе по-справжньому перемогти без вас?
60% біженців мають вищу освіту. Якщо припустити, що 2,8 мільйона дорослих українських жінок не повернуться до України, ще призведе до втрати 10% довоєнного ВВП. Таке дослідження провів експерт Bloomberg Economics.
Це 20 мільярдів доларів за рік. Задля наочності – чотирирічний пакет допомоги від ЄС передбачає надання всього 13,9 мільярда.
Треба згадати й проблеми з народжуваністю. Її індекс в Україні – 1.2. Це мало. Дуже. Тепер, коли близько шести мільйонів українців (абсолютна більшість з яких – жінки та діти) виїхали – все стане навіть гірше.
Україна має амбітний план післявоєнного відновлення. План, після якого Україна буде красива й розвинена – до 2032 року економіка має вирости вдвічі. Але для цього плану нам не вистачає близько 4,5 млн робітників та підприємців. Такі дані надає Міністерство економіки.
Саме тому – якщо ви чекали слушний час, щоб повертатись та будувати сильну, красиву Україну всім разом, – то він настав.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2265
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 2020
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1855
-
Mocha Mousse — наймодніший відтінок сезону, який він і як його додати до свого образу
Життя 1575
-
Українці повертаються до трудової міграції до Польщі. Біженців залишилось 15% – опитування
Бізнес 1497