Топ-6 маркетингових тактик Google Maps для розвитку місцевого бізнесу
Пропонуємо детальніше розглянути Google Maps саме з точки зору просування локального бізнесу, а також ознайомитися з головними маркетинговими тактиками, які ви можете застосовувати вже зараз
Вітаю! Мене звуть Ерік Клюєв, і я вже багато років працюю у сфері SEO. І скажу відверто: величезна кількість власників бізнесу недооцінюють Google Maps як інструмент для просування. Спираючись на власний досвід, можу сказати: це помилка.
Пропоную сьогодні детальніше розглянути Google Maps саме з точки зору просування локального бізнесу, а також ознайомитися з головними маркетинговими тактиками, які ви можете застосовувати вже зараз.
Створіть та оптимізуйте акаунт у Google My Business (GMB)
Основою ефективного просування в Google Maps насамперед є оптимізований акаунт у GMB. Перейдіть на сайт, створіть профіль компанії та ретельно заповніть його, користуючись підказками системи. Вам необхідно:
1. Надати точну інформацію про компанію: назву, адресу, номер телефону, вебсайт та години роботи.
2. Додати якісні фотографії вашого продукту, а також інтер’єру та екстер’єру (за можливості).
3. Написати оригінальний та переконливий опис бізнесу, підкресливши, що робить вас унікальними.
Це перший і базовий крок, без якого всі подальші дії з просування на Google Maps фактично неможливі.
Використовуйте Google Posts
Google Posts — це зручний інструмент для комунікації з аудиторією та надання їй актуальної чи просто цікавої інформації про ваш бізнес, товари та послуги. Ці дописи з’являються в пошуку Google, а також на Картах, що є ефективним способом взаємодії. Google Posts чудово підійдуть, якщо вам потрібно опублікувати:
- спеціальні акції та пропозиції;
- інформацію про нові товари або послуги;
- анонси майбутніх подій;
- відгуки клієнтів та історії успіху;
- святкові привітання тощо.
Детальніше про роботу з Google Posts ви можете дізнатися в Довідці Google. Це справді дуже зручний та корисний інструмент, який багато хто взагалі не використовує.
Користуйтеся можливостями розміщення реклами в Google Maps
Ви можете розміщувати рекламу свого бізнесу безпосередньо на Картах, що чудово працює для залучення саме місцевої аудиторії. Для цього необхідно:
1. Додати адресу бізнесу в обліковому записі Google Ads, якщо ви ще цього не зробили.
2. Додати або оновити (у разі потреби) інформацію в профілі компанії.
3. Налаштувати ГЕО для показів реклами й відповідні ставки.
4. Оптимізувати ключові слова.
Детальніше про розміщення реклами в Google Maps читайте на сторінці Google Ads Довідка. Тут насправді немає нічого складного, натомість ви отримуєте ще один доволі недорогий та ефективний канал просування.
Працюйте з відгуками
Перше й найголовніше — мотивуйте клієнтів ділитися позитивними відгуками про компанію та ваш продукт. Чим більше таких відгуків та чим вищий рейтинг, тим краще буде ранжуватися ваша компанія в Google Maps. Обов’язково реагуйте на відгуки, але не лише на негативні, а й на позитивні. Користувачам приємно бачити, що компанія комунікує з аудиторією, є активною та привітною до кожного клієнта. Для локального бізнесу це вкрай важливо.
Заповніть блок «Запитання та відповіді»
Багато хто ігнорує цей блок або ж заповнює його не особливо актуальною інформацією. Це поширена помилка, але я раджу її виправити. Надавши відповіді на розповсюджені запитання клієнтів, ви, по-перше, підтвердите власну експертизу та збільшите рівень довіри аудиторії. По-друге, позбавите свій персонал зайвої роботи, адже не буде потреби щоразу відповідати на одні й ті ж запитання. Так, це дрібниця. Але саме з таких дрібниць і складається ефективне просування локального бізнесу.
Займайтеся SEO-просуванням сайту
Річ у тім, що SEO-показники вашого вебресурсу сильно пов’язані з рейтингом у Google Maps. Умовно кажучи, якщо Google вважає ваш сайт релевантним, актуальним та потенційно корисним для аудиторії, то й бізнес-профіль автоматично вважатиметься таким. І навпаки, якщо з SEO є проблеми, то профіль компанії в Google Maps може опинитися десь на останніх позиціях, навіть якщо всі дані про компанію в GMB заповнені якісно та комплексно. Про цю особливість також часто не говорять, однак я дуже раджу її враховувати.
Декілька слів про фактори ранжування в Google Maps
Це ще одне важливе питання, яке часом викликає нерозуміння серед власників бізнесу, особливо новачків. Річ у тім, що в Google Maps фактори ранжування дещо специфічні, якщо порівнювати їх, наприклад, з пошуковою видачею. Існує три головні чинники формування рейтингу на Картах:
1. Актуальність
Актуальність залежить від того, наскільки вичерпну та точну інформацію про бізнес ви надасте в профілі GMB, наскільки вона буде релевантною щодо того, що шукають ваші потенційні клієнти. Використовуйте відповідні ключові слова в описі бізнесу, категорій та товарів, щоб підвищити актуальність.
2. Відстань
Чим ближче ваш бізнес фізично знаходиться до користувача, тим вищим буде його рейтинг. Тут найголовніше — вказати точну адресу, щоб потенційні клієнти одразу бачили, де ви знаходитесь та як до вас дістатися. І водночас треба, щоб вони отримували актуальну інформацію.
3. Помітність
Цей чинник визначає, наскільки відомим і авторитетним є ваш бізнес у регіоні. Для підвищення популярності зосередьтеся на створенні позитивної репутації в інтернеті, заохочуйте клієнтів залишати відгуки та оцінки, за можливості розміщуйте інформацію про власний бізнес та продукт у популярних тематичних каталогах та на онлайн-платформах.
І наостанок ще дещо — аналітика
Щоб удосконалити свою маркетингову стратегію просування в Google Maps, вам потрібно постійно відстежувати та аналізувати дані. На щастя, для цього цілком достатньо безкоштовних інструментів Google Analytics та GMB Insights. Вони надають цінну інформацію про те, як користувачі знаходять ваш бізнес та взаємодіють із ним в інтернеті. Крім того, дозволяють відстежувати ключові показники: відвідування вебсайту, телефонні дзвінки тощо.
Якщо ж названих інструментів вам виявиться недостатньо для комплексного аналізу, можете також скористатися сервісом Semrush чи його аналогами. Базовий функціонал Semrush доступний безкоштовно, і для початку його буде цілком достатньо. Раджу спробувати!
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 221
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11771
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10103
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6530
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4044
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3169