Tax f(r)iction
Єдиним завданням керівництва податкової у всі часи було – в жодному разі не визначати нормативно ознаки та елементи схем шахрайства з ПДВ.
Єдиним завданням керівництва податкової у всі часи було – в ніякому разі не визначати нормативно ознаки та елементи схем шахрайства з ПДВ. По-перше, у випадку задокументованої співпраці з «тінню» неможливо притягнути до відповідальності, по-друге, KPI – який хочеш вибирай.
Певні визначення з кримінального кодексу звичайно застосовувались правоохоронцями хоча б для фабул: «створили мережу підприємств з ознаками фіктивності…для формування незаконного податкового кредиту…». Але, після вирубування статті 205 з кримінального кодексу, вигадувати вже треба було щось інше. На допомогу прийшло ноу-хау податкового підзаконня – ризиковий платник ПДВ. Податківці, які розробляли «підстави для зупинення реєстрації податкових накладних» для свого використання, навіть у страшному сні не передбачали, що «зголоднілі полювальники», які раніше харчувались з комерційної 205-ої, переключились на не менш комерційні службові 364-і але вже в податковому середовищі.
Транзитно-конвертаційні групи. Незаконне формування сум податкового кредиту. Сумнівні операції по ланцюгу. Підміна номенклатури товарів, робіт і послуг. Це все визначення, які існують лише в уяві, в нормативному полі є одне – 201.10 ПКУ – якщо податкова накладна зареєстрована (пройшла крізь жерло СМКОР) – підприємство має залізобетонний податковий кредит (ПК). Ніякий інспектор або тим більше слідчий не вправі відмінити зареєстроване право на ПК, саме дотриманням цієї умови обґрунтовувалось введення «блокування податкових накладних» в Податковий кодекс.
Причини обшуків в податківців – це їх власні дії, ні не у зв’язку з тим, що були в схемі (схема то примара), а тому, що самі вклали «полювальникам» з інших правоохоронних органів зброю у вигляді не передбачених Податковим кодексом визначень – ризиковий платник. Ризиковість для них – це, а-ля 205 ККУ, всі ознаки фіктивності, ось і розписують в клопотаннях слідчому судді творчі роздуми на тему злочинного угрупування. Звичайно ці твори також є зручним елементом інформаційно-політичного впливу на керівників ДПС (діючих та не зовсім) або їх репутацію.
Чи існують шахрайські схеми з ПДВ? Звісно. Чи є вони протиправні? Згідно чинного законодавства – ні. Чи є у такому випадку перспектива у кримінальних проваджень СБУ, ДБР, НПУ, НАБУ щодо схем з ПДВ – так, але перспектива «вмерти» в архіві після «відпрацювання» ланцюгів.
«Нова податкова» мала чудовий шанс уберегти себе від заплямування сумнівним ПДВ через нормативне визначення ознак і елементів схем шахрайства з ПДВ та звісно визначитись, чи податковий кредит є безумовним, у разі реєстрації накладної, чи ні. Натомість, самовпевненість у своїй, як вже стало зрозумілим, умовній сталості, спричинила повне ігнорування здорового глузду та судових позицій керівництвом ДПС.
Програні справи по «знятому кредиту з ПДВ», зупинення реєстрації податкових накладних без визначених нормативно підстав, завантаженість адміністративних судів, марне витрачання коштів на судовий збір – ось, що є сприянням в ухиленні від оподаткування зі сторони ДПС, адже наслідок – безкарність навіть за явне ухилення.
Звісно інформаційне стрясання повітря мільярдними збитками від «схем», підправлене ухвалами суду в ЗМІ, досягає своєї емоційної мети, але … ресурс економіки не безрозмірний і з бюджету ПДВ просто «ллється». Заліпити діру можна. Нормативним пластиром. Шахрайство з ПДВ має отримати своє належне місце в нормативних документах Держави, з умовами відповідальності податкового органу.
П.С. А поки що, з огляду на існуючу ситуацію, порада для процесуальних полювальників на «сумнівний податковий кредит» - універсальна формула (написана на одному оперативному ресурсі): «Область поломала, Київ протранзитив, Офіс отримав кредит».
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька вчора о 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал вчора о 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков вчора о 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков вчора о 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер вчора о 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 23.04.2025 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 23.04.2025 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 155
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 102
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 37020
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
29792
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 22823
-
Виробництво шоколаду та ковбас під загрозою через блокування імпорту ароматизаторів
Бізнес 11307
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 9001