ДСНС виконано рекомендації Антимонопольного комітету України
Не про зраду, а про перемогу.
Непро зраду, а про перемогу.
ДСНСУкраїни виконано рекомендації Комітету!
Тепер детально по порядку: Що рекомендували?Чому? Що зроблено?
Реформування – це постійний процес, якийвідбувається в різних сферах нашого життя. Сфера пожежного спостерігання нестала виключенням.
01 січня 2015 року набув чинності Закон України«Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
Відповідно до Закону, такий вид господарськоїдіяльності як надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення запереліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, підлягає ліцензуванню.При цьому з 1 січня 2015 та станом на день надання рекомендацій (16.09.2016)такий перелік, як і самі ліцензійні умови, не були визначені та затверджені.
Наслідком стало фактичне закриття ринку длянових учасників. Адже якщо до січня 2015 було видано 15 ліцензій на провадженнягосподарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежногопризначення з видом «спостерігання за пожежною автоматикою об’єктів». То знабуттям чинності Закону видача ліцензій ДСНС України була припинена, з причиняк раз відсутності затверджених постановою Кабінету міністрів України Переліку робітта і послуг та Ліцензійних умов.
Фактично на ринку склалась така ситуація, щонові суб’єкти, які мали б бажання та належну матеріально-технічну базу длявиходу на ринок, майже два роки були позбавлені можливості отримати відповіднуліцензію та почати конкурувати на рівних з суб’єктами, що вже працюють.
ДСНС України пояснювало, що розробило такіпроекти, але тривалий час іде процедура їх погодження з зацікавленими органами,тому вони досі не прийняті.
Розуміючи тривалість погодження проектів НПА, миодночасно розуміли, що ринок не може протягом такого значного часу бутизакритим. Як результати надали ДСНС рекомендації: передати на затвердження доКабінету Міністрів України Ліцензійні умови провадження господарськоїдіяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
23 листопада 2016 Постановою Кабінету МіністрівУкраїни від № 852 було прийнято розроблений ДСНС проект «Щодо ліцензуваннянадання послуг і виконання робіт протипожежного призначення», яким нарештіусунуто цю прогалину та затверджено відповідні ліцензійні умови тапереліки.
Фактично без ліцензійних умов ринок «жив» 1 рікта 11 місяців. Це зрада.
Але сьогодні ліцензійні умови є та будь-якийновий суб’єкт, за умови відповідності їм, може вийти на ринок в передбаченомуостанніми порядку. А це вже перемога. Спільна: АМКУ + ДСНС + КМУ + всі іншізацікавлені органи, що приймали участь в цьому процесі.
Друга частина рекомендацій стосувалась тежпроцедури виходу на ринок, теж прогалин, що виникли за наслідком реформування,але вони вже стосувались більше технічної частини питання.
Наказом ДСНС України від 22.08.2014 № 481 «Проорганізацію централізованого пожежного спостереження» ДП «ЦГБ 112» України буловизначено Центром спостерігання ДСНС.
Чим повинен був займатись та займався центр?Підключенням центрів приймання тривожних сповіщень пультових організацій(компаній, що працюють на ринку пожежного спостерігання) до точки доступусистеми централізованого пожежного спостерігання. Тобто для того, щоб сигналпро пожежу автоматично (без телефонних дзвінків) надійшов від об’єкта до ДСНС тана об’єкт виїхала пожежна машина, зазначений об’єкт повинен бути підключеним доцентралізованого пожежного спостерігання. Таке підключення відбувалось міжцентром приймання тривожних сповіщень пультової організації, з якоювласники/користувачі об’єкту уклали відповідний договір про надання послугпожежного спостереження та самою системою. І для того, щоб підключитись,пультова організація повинна була укласти договір з ДП «ЦГБ 112».
2 липня 2015 (зі сплином майже року) булоскасовано наказ ДСНС, яким центром спостерігання було визначено ДП «ЦГБ 112».Зазначеним змінам передувала тривала дискусія між прихильниками та противникамиіснування такого центру у формі ДП. Прихильники ДП нарікали на те, що роботуфактично робить ДСНС, а прибуток отримують приватні контори. В тому числі булипублікації в ЗМІ стосовно того, що зазначені компанії належать колишнім абодіючим співробітникам ДСНС або їх родичам та працюють фактично на обладнанніДСНС. Противники говорили про те, що ДП це монополія, яка самостійно вирішує,кого пускати на ринок, а кого ні, встановлює вартість такого підключення таобслуговування на власний розсуд, може впливати на ринок шляхом відключеннябудь якої компанії від центру, що спричинить її подальшу неконкурентність таінше. Але всі ці дискусії на момент надання рекомендацій були вже в минулому,наказ про визначення ДП центром скасовано, а саме ДП увійшло в процедуруліквідації.
Однак! В Правилах з пожежного спостеріганнянорма про те, що підключення відбувається через Центр, залишилась. Хто виконувавпісля скасування наказу функції центру? Ні нормативна база, ні ДСНС не моглидати відповідь на це питання.
І знов ми мали наслідком закритий технічноринок. Тобто ті суб’єкти, що не були на момент скасування наказу підключені доЦентру, не могли це зробити, бо не була визначена особа, що є відповідальною затаке підключення. Як результат такі компанії були вимушені або не здійснюватидіяльність з пожежного спостерігання до вирішення зазначеної проблеми ДСНС, абоздійснювати її з порушенням Правил, без відповідного підключення шляхомпередання сигналу про пожежу засобами телефонного зв’язку. Зазначене не тількистворювало ризики настання для них негативних наслідків, у зв’язку з вимушенимпорушенням норм Правил, а ставило їх в нерівні умови з тими суб’єктами, що булипідключені та мали можливість запропонувати своїм клієнтам автоматичниймеханізм передання сигналу про пожежу.
Дали рекомендації: ужити вичерпних заходів,спрямованих на усунення технічного бар’єра доступу на ринок з надання послуг івиконання робіт протипожежного призначення, спричиненого відсутністювизначеного ДСНС центру спостерігання ДСНС, для забезпечення функціонуваннязазначеного ринку та можливості потенційним учасникам ринку здійснюватидіяльність без порушення вимог Правил зпожежного спостерігання.
10 березня 2017 в Міністерстві юстиції Українибуло зареєстровано Наказ МВС України від 13.02.2017 № 111 «Про затвердженняЗмін до Правил з пожежного спостерігання», в якому було взагалі виключенотермін «Центр спостерігання ДСНС України» та відповідно його участь у процесіспостерігання, а функція підключення покладена на ДСНС.
Фактично майже 10 місяців ринок та правила вчастині центру спостереження «жили різним життям». Це зрада.
Але на сьогодні проблема з підключеннямвирішена. Компанії можуть здійснювати свою діяльність без зайвихадміністративних та технічних бар’єрів, дотримуючись при цьому вимог діючоїнормативної бази.
Отакі у нас приємні новини.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10000
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7727
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6972
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4197