ДСНС виконано рекомендації Антимонопольного комітету України
Не про зраду, а про перемогу.
Непро зраду, а про перемогу.
ДСНСУкраїни виконано рекомендації Комітету!
Тепер детально по порядку: Що рекомендували?Чому? Що зроблено?
Реформування – це постійний процес, якийвідбувається в різних сферах нашого життя. Сфера пожежного спостерігання нестала виключенням.
01 січня 2015 року набув чинності Закон України«Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
Відповідно до Закону, такий вид господарськоїдіяльності як надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення запереліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, підлягає ліцензуванню.При цьому з 1 січня 2015 та станом на день надання рекомендацій (16.09.2016)такий перелік, як і самі ліцензійні умови, не були визначені та затверджені.
Наслідком стало фактичне закриття ринку длянових учасників. Адже якщо до січня 2015 було видано 15 ліцензій на провадженнягосподарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежногопризначення з видом «спостерігання за пожежною автоматикою об’єктів». То знабуттям чинності Закону видача ліцензій ДСНС України була припинена, з причиняк раз відсутності затверджених постановою Кабінету міністрів України Переліку робітта і послуг та Ліцензійних умов.
Фактично на ринку склалась така ситуація, щонові суб’єкти, які мали б бажання та належну матеріально-технічну базу длявиходу на ринок, майже два роки були позбавлені можливості отримати відповіднуліцензію та почати конкурувати на рівних з суб’єктами, що вже працюють.
ДСНС України пояснювало, що розробило такіпроекти, але тривалий час іде процедура їх погодження з зацікавленими органами,тому вони досі не прийняті.
Розуміючи тривалість погодження проектів НПА, миодночасно розуміли, що ринок не може протягом такого значного часу бутизакритим. Як результати надали ДСНС рекомендації: передати на затвердження доКабінету Міністрів України Ліцензійні умови провадження господарськоїдіяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
23 листопада 2016 Постановою Кабінету МіністрівУкраїни від № 852 було прийнято розроблений ДСНС проект «Щодо ліцензуваннянадання послуг і виконання робіт протипожежного призначення», яким нарештіусунуто цю прогалину та затверджено відповідні ліцензійні умови тапереліки.
Фактично без ліцензійних умов ринок «жив» 1 рікта 11 місяців. Це зрада.
Але сьогодні ліцензійні умови є та будь-якийновий суб’єкт, за умови відповідності їм, може вийти на ринок в передбаченомуостанніми порядку. А це вже перемога. Спільна: АМКУ + ДСНС + КМУ + всі іншізацікавлені органи, що приймали участь в цьому процесі.
Друга частина рекомендацій стосувалась тежпроцедури виходу на ринок, теж прогалин, що виникли за наслідком реформування,але вони вже стосувались більше технічної частини питання.
Наказом ДСНС України від 22.08.2014 № 481 «Проорганізацію централізованого пожежного спостереження» ДП «ЦГБ 112» України буловизначено Центром спостерігання ДСНС.
Чим повинен був займатись та займався центр?Підключенням центрів приймання тривожних сповіщень пультових організацій(компаній, що працюють на ринку пожежного спостерігання) до точки доступусистеми централізованого пожежного спостерігання. Тобто для того, щоб сигналпро пожежу автоматично (без телефонних дзвінків) надійшов від об’єкта до ДСНС тана об’єкт виїхала пожежна машина, зазначений об’єкт повинен бути підключеним доцентралізованого пожежного спостерігання. Таке підключення відбувалось міжцентром приймання тривожних сповіщень пультової організації, з якоювласники/користувачі об’єкту уклали відповідний договір про надання послугпожежного спостереження та самою системою. І для того, щоб підключитись,пультова організація повинна була укласти договір з ДП «ЦГБ 112».
2 липня 2015 (зі сплином майже року) булоскасовано наказ ДСНС, яким центром спостерігання було визначено ДП «ЦГБ 112».Зазначеним змінам передувала тривала дискусія між прихильниками та противникамиіснування такого центру у формі ДП. Прихильники ДП нарікали на те, що роботуфактично робить ДСНС, а прибуток отримують приватні контори. В тому числі булипублікації в ЗМІ стосовно того, що зазначені компанії належать колишнім абодіючим співробітникам ДСНС або їх родичам та працюють фактично на обладнанніДСНС. Противники говорили про те, що ДП це монополія, яка самостійно вирішує,кого пускати на ринок, а кого ні, встановлює вартість такого підключення таобслуговування на власний розсуд, може впливати на ринок шляхом відключеннябудь якої компанії від центру, що спричинить її подальшу неконкурентність таінше. Але всі ці дискусії на момент надання рекомендацій були вже в минулому,наказ про визначення ДП центром скасовано, а саме ДП увійшло в процедуруліквідації.
Однак! В Правилах з пожежного спостеріганнянорма про те, що підключення відбувається через Центр, залишилась. Хто виконувавпісля скасування наказу функції центру? Ні нормативна база, ні ДСНС не моглидати відповідь на це питання.
І знов ми мали наслідком закритий технічноринок. Тобто ті суб’єкти, що не були на момент скасування наказу підключені доЦентру, не могли це зробити, бо не була визначена особа, що є відповідальною затаке підключення. Як результат такі компанії були вимушені або не здійснюватидіяльність з пожежного спостерігання до вирішення зазначеної проблеми ДСНС, абоздійснювати її з порушенням Правил, без відповідного підключення шляхомпередання сигналу про пожежу засобами телефонного зв’язку. Зазначене не тількистворювало ризики настання для них негативних наслідків, у зв’язку з вимушенимпорушенням норм Правил, а ставило їх в нерівні умови з тими суб’єктами, що булипідключені та мали можливість запропонувати своїм клієнтам автоматичниймеханізм передання сигналу про пожежу.
Дали рекомендації: ужити вичерпних заходів,спрямованих на усунення технічного бар’єра доступу на ринок з надання послуг івиконання робіт протипожежного призначення, спричиненого відсутністювизначеного ДСНС центру спостерігання ДСНС, для забезпечення функціонуваннязазначеного ринку та можливості потенційним учасникам ринку здійснюватидіяльність без порушення вимог Правил зпожежного спостерігання.
10 березня 2017 в Міністерстві юстиції Українибуло зареєстровано Наказ МВС України від 13.02.2017 № 111 «Про затвердженняЗмін до Правил з пожежного спостерігання», в якому було взагалі виключенотермін «Центр спостерігання ДСНС України» та відповідно його участь у процесіспостерігання, а функція підключення покладена на ДСНС.
Фактично майже 10 місяців ринок та правила вчастині центру спостереження «жили різним життям». Це зрада.
Але на сьогодні проблема з підключеннямвирішена. Компанії можуть здійснювати свою діяльність без зайвихадміністративних та технічних бар’єрів, дотримуючись при цьому вимог діючоїнормативної бази.
Отакі у нас приємні новини.
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 150
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 26238
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 19254
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
14869
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 7473
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 6045