Порядок отримання сертифікату про форс-мажорні обставини
Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за зверненням суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору, податковим та/чи іншим зобов'язанням/обов'язком, виконання яких настало згідно з умовами д
Форс-мажорні обставини (обставини непереборноїсили) засвідчуються за зверненням суб'єктів господарської діяльності тафізичних осіб по кожному окремому договору, податковим та/чи іншимзобов'язанням/обов'язком, виконання яких настало згідно з умовами договору,контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання якихстало неможливим через наявність зазначених обставин.
Рішенням Президії ТПП України від 18.12.14.№44(5) затверджено у новій редакції Регламент засвідчення Торгово-промисловоюпалатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорнихобставин ( обставин непереборної сили), який встановлює порядок засвідченняфорс-мажорних обставин в системі ТПП України.
Заява за встановленою ТПП України формою прозасвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) подається доторгово-промислової палати за підписом керівника підприємства, організації та звідбитком печатки підприємства, або за його дорученням - довіреною особою.Заява фізичної особи подається за її підписом особисто або за її дорученням -довіреною особою.
Існують наступні види заяв про засвідченняфорс-мажорних обставин (обставин непереборної сили):
- Заява про засвідчення форс-мажорних обставин(обставин непереборної сили) для суб'єктів господарювання/фізичних осіб задоговірними зобов'язаннями.
- Заява про засвідчення форс-мажорних обставин(обставин непереборної сили) для суб'єктів господарювання/фізичних осіб заподатковими зобов'язаннями для:продовження граничних строків для подання: податкової декларації; заяв проперегляд рішень контролюючих органів; заяв про повернення надміру сплаченихгрошових зобов'язань; відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.
- Заява про засвідчення форс-мажорних обставин(обставини непереборної сили) для суб'єктів господарювання/фізичних осіб заподатковими зобов'язаннями для списання безнадійного податкового боргу.
Заявник несе відповідальність за повне таналежне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категоріїзаявників, достовірність викладених фактів, наданих документів, доказів, даних,вірність завірених ним копій згідно з чинним законодавством України.
Відповідно до Регламенту неналежне та неповнеоформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників та/абоненадання документів, передбачених у цій заяві, є підставою для залишення заявибез розгляду з повідомленням про це заявника письмово.
Прийнята заява підлягає розгляду залежно відскладності та обсягу документів протягом семи робочих днів із дня зверненнясуб`єкта господарської діяльності та протягом двадцяти одного робочого дня - здня звернення фізичної особи.
За результатами розгляду документів ТПП України/регіональна ТПП видає сертифікат про форс-мажорні обставини(обставини непереборної сили).
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 353
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 204
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 113
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 110
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
34594
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11503
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 10093
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 8812
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
8572