Чого хоче молодь: дослідження CFA Institute
Все більше молоді бажає працювати на стику професій чи навіть галузей, бо вважають таку роботу цікавішою за класичні напрями.
Молоді люди розуміють, що досягнути успіху можна, користуючись не тільки класичним кар’єрним шляхом. «Я займаюся тим, що мені зараз цікаво» – девіз сучасної молоді, яка збирається відпрацювати на своїй першій роботі не більше 4 років.
Молоді люди активно формують світ. Це майбутні лідери, носії інтелектуального потенціалу, це рушійна сила та наше майбутнє. Що їх надихає, мотивує та чого вони прагнуть, коли роблять свій перший кар’єрний крок?
Глобальна асоціація інвестиційних професіоналів CFA Institute провела дослідження, у якому вивчалися уявлення студентів, аспірантів і нещодавніх випускників про власне майбутнє. В опитуванні, проведеному міжнародною консалтинговою компанією Censuswide, взяли участь понад 15 000 студентів з усього світу. Молоді люди поділилися своїми думками про те, як вони готуються до початку кар'єри.
Один з головних висновків дослідження – студенти більше приділяють уваги впливу їх майбутньої роботи на позитивні зміни у світі. Переважна більшість респондентів (86,6%) хотіли би впливати через кар’єру на суспільство та навколишнє середовище.
Це покоління молодих людей виросло у світі безмежних можливостей та відкритих кордонів. Вони абсолютно спокійно розглядають для себе варіант здобуття освіти в іншій країні, при чому навіть без допомоги батьків за рахунок стипендій чи грантів. Для них не є проблемою переїхати вчитися чи жити в іншу країну. Світ глобалізований, кордони «розмиті».
Майже половина респондентів вважає, що їхні кар’єрні перспективи кращі в порівнянні з поколінням їхніх батьків. 26,8% вважають, що їхні кар’єрні перспективи будуть такими ж, як у їхніх батьків, а 18,8% – гіршими.
І схоже, ніщо не затьмарить їх оптимізму. Незважаючи на серйозні проблеми, з якими ми всі зіткнулися через пандемію, лише 44% студентів вважають, що COVID-19 негативно вплинув на їхні довгострокові кар’єрні перспективи.
П’ять пріоритетів при виборі місця роботи: гідна фінансова компенсація, гнучкий графік роботи (можливість працювати коли і де завгодно), можливості для навчання та прогресу, позитивний соціальний та екологічний внесок, різноманітність та інклюзивність.
Найбільше побоювань серед молодих людей викликає перспектива працювати у секторі, який їх не задовольняє або не цікавить. Проте більшість з них бачить можливість перекваліфікації у разі бажання чи необхідності. Вони хочуть бачити результати своєї роботи. Це мотивує, адже видно власний безпосередній вплив.
Рекрутери теж дивляться на молодих спеціалістів по-іншому. На розвинених ринках спеціалісти, що перекваліфікувалися, - мають перевагу перед вузько профільними, адже у них ширший кругозір, вони вміють краще доносити інформацію та працювати з клієнтами.
Проте, сучасний світ не тільки дарує нові безмежні можливості, але й вимагає нових навиків та компетенцій, головна з яких – адаптивність. Необхідність постійно вчитися, змінюватися приводить до розуміння важливості професійної/післядипломної кваліфікації (87%). Більшість опитаних усвідомлюють вплив постійного навчання на кар’єру. Майже третина усіх студентів заявили, що планують продовжити час навчання, а більше половини (57%) вважають, що професійна сертифікація допоможе їм отримати перевагу на поточному ринку праці та вищі заробітки.
- Штучний інтелект – друг чи ворог? Наталія Тонкаль 14:22
- "Проблемні мемуари" – новий жанр. Розвивати природний інтелект раніше штучного Вільям Задорський 14:01
- Біржа чи прямий контракт: як працювати з генерацією електроенергії у ЄС Ростислав Никітенко 11:19
- Встановлення та оформлення підстав (направлення/наказ) на проведення податкової перевірки Євген Морозов 09:21
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 19930
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 10900
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10399
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4755
-
Аварія на танкері з Росії заблокувала рух Босфорською протокою – фото
Бізнес 1745