За Києво-Печерську лавру має відповідати держава, а не чернеча громада
Церковникам потрібно передавати майно Лаври не у користування, а в безкоштовну оренду. А реставрувати та контролювати ситуацію зі станом об’єктів повинна держава, створивши, можливо, спеціальний підрозділ в Мінкульті чи, принаймні, в Києво-Печерському запо
Церковникампотрібно передавати майно Лаври не у користування, а в безкоштовну оренду. Ареставрувати та контролювати ситуацію зі станом об’єктів повинна держава,створивши, можливо, спеціальний підрозділ в Мінкульті чи, принаймні, вКиєво-Печерському заповіднику.
Так відповів назапитання журналістів щодо небезпеки розпорядження Кабінету Міністрів Українипро передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі(чоловічому монастирю) 79 об’єктів на території святині.
В принципі, всамій передачі якихось споруд релігійним громадам в безоплатне користування яне бачу нічого поганого, якби не йшлося про споруди на територіїКиєво-Печерської лаври, яка наповнена пам’ятками. Адже всі ми пам’ятаємо, яккілька років тому церковники знищили пам’ятник архітектури, збудований в другійполовині XIX ст. – ворота та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври.
Дотепер державарегулярно виділяла Лаврі, як церкві, а не як заповіднику, значні кошти нарізноманітні ремонтні та реставраційні роботи в ній. Тепер, згідно закону,витрати на утримання споруд нестиме релігійна громада.
І в цьому полягаєвелика небезпека. Адже якщо навіть при фінансуванні держави, пам’ятки в Лаврівсе одно руйнувалися, то тепер, коли за їхній стан відповідатиме лише релігійнагромада, вона, вочевидь, не зможе утримувати їх в належному стані. Та й неправильно буде, коли невелика релігійна громада витрачатиме божевільні гроші наутримання потужного об’єкта культурної спадщини, який має світове значення.
Тому перш ніжпередавати церковникам ще щось, треба провести ревізію того, що їм вже передано:перевірити всі ці об’єкти чи вони досі існують (а за його інформацією не всі),і в якому стані вони знаходяться.
Саме тому я звернувсядо Мінкульту з проханням провести ревізію будівель та споруд, які наразізнаходять у користуванні монахів Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова вчора о 20:51
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова вчора о 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін вчора о 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак вчора о 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков вчора о 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко вчора о 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова вчора о 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко вчора о 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 28.04.2025 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 28.04.2025 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 28.04.2025 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 28.04.2025 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 28.04.2025 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 28.04.2025 10:29
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 526
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 180
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 146
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 105
- СЗЧ – вихід з ситуації є 98
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 26729
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 16722
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 9258
-
"Жоден управитель їх не візьме". Чому київським будинкам без ОСББ підвищили тарифи
Бізнес 6255
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 6133