Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.03.2016 10:57
Всякій корупції треба інструкція і наганяй
У Радянському Союзі не було сексу, а в державному підприємстві «Укрпошта» нема корупції.
У Радянському Союзі небуло сексу, а в державному підприємстві «Укрпошта» нема корупції. Принаймні такий висновок язробив з відповіді заступника Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на моє звернення з приводувиявлення ознак корупційних дій керівника структурного підрозділу Укрпошти.
Ось короткий опис подій, які передували моєму зверненню. У одній ізцивільних справ, у якій я представляв позивача, суд ухвалив заочне рішення прозадоволення позову. Відповідач не з’являвся до суду, повідомленнясуду поверталися без вручення. Потім відповідач таки з’явився, подав заяву про скасуваннязаочного рішення суду. Серед його аргументів були і про неотримання від судубудь-яких повідомлень про розгляд справи, а також нарікання на неналежну роботуУкрпошти. Хоча суд відмовив відповідачеві у скасуванні заочного рішення, алемою увагу привернули його надмірне невдоволення роботою Укрпошти. Якосьсумнівно виглядало, що пошта тричі не доставляла кореспонденцію за правильновказаною адресою. При цьому перший конверт із позовною заявою, направленийвідповідачу, повернувся до суду з написом «надійшло у пошкодженому вигляді».Характер пошкодження – розірвана одна сторона конверту. Таке пошкодженнядозволяло достати документи з конверту. Роблю припущення, що особа, якарозірвала конверт, дістала вміст цього листа і дізналася про розгляд судовоїсправи.
Я зустрівся із начальником і листоношами відділення поштового зв’язку, яке доставляє пошту за адресою відповідача. Запитав продоставку пошти на ім’я відповідача. Працівники Укрпошти ніяковіли, підтвердилинадходження листів на його ім’я, у тому числі судових повісток. Повідомили, щоквартира із вказаною на конверті адресою належить керівнику обласної дирекціїУДППЗ «Укрпошта» і його родичу. Як ви зрозуміли, цей керівник і відповідачоднофамільці, близькі родичі. «А що ви від мене хочете, – сказала начальниквідділення зв’язку. – Це мій керівник.Лише якийсь лист надходить на ім’я його родича, я відразу доповідаю до обласної дирекції.Їдьте туди і розбирайтеся».
Законом України «Про запобігання корупції» встановлено, що корупційне правопорушення – це діяння,що містить ознаки корупції, за яке законом встановлено кримінальну,дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Правопорушення,пов’язане з корупцією – це діяння, що не містить ознак корупції, але порушуєвстановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, за яке закономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правовувідповідальність.
До Міністерства інфраструктури України я звернувся стосовнопроведення службового розслідування факту порушення схоронності поштовоговідправлення зі суду на ім’я відповідача, бо державнепідприємство «Укрпошта» входить до сфери управління міністерства. Впевнененарікання відповідача у судовому засіданні на роботу Укрпошти із прихованнямтого, що близький родич є людиною номер один, відповідальною за належну роботуУкрпошти у місті, а також розмова із працівниками відділеннязв’язку породили у мене питання, на які хотів би почути відповідь відміністерства.
Стаття 8 Закону України «Про поштовий зв'язок» передбачає, що реалізацію державної політики у сфері надання послуг поштового зв'язку здійснює уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі зв'язку. На уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі зв'язку покладається забезпечення поштової безпеки та таємниці інформації у сфері надання послуг поштового зв'язку.
Згідно зі ст. 6 цього Закону таємниця поштових відправлень, у тому числі листування та іншої письмової кореспонденції, гарантується Конституцією та законодавством України. Оператори вживають організаційно-технічних заходів щодо захисту інформації згідно із законодавством України. Виїмка та огляд письмової кореспонденції, вкладень в інших поштових відправленнях, одержання будь-яких довідок щодо них заборонено, крім випадків, визначених законом.
Згідно зі ст. 6 цього Закону таємниця поштових відправлень, у тому числі листування та іншої письмової кореспонденції, гарантується Конституцією та законодавством України. Оператори вживають організаційно-технічних заходів щодо захисту інформації згідно із законодавством України. Виїмка та огляд письмової кореспонденції, вкладень в інших поштових відправленнях, одержання будь-яких довідок щодо них заборонено, крім випадків, визначених законом.
Тому я й просив Міністерство інфраструктури України провести відомчу перевірку пошкодження листа,направленого судом.
Ось як відповів Володимир Омелян на моє звернення (наводжубез ідентифікуючої інформації):
«Що стосується висловленого Вам проханнящодо проведення службового розслідування відносно ХХХ, то на даний час єдинимнормативно-правовим актом, який визначає порядок проведення службовогорозслідування, є Порядок проведення службового розслідування стосовно осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 № 950.
Згідно з пунктом 1 цього Порядку, йогодія поширюється на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органівмісцевого самоврядування. Директор Nської дирекції УДППЗ«Укрпошта» до числа зазначених осіб не належить».
Згідно з пунктом 1 цього Порядку, йогодія поширюється на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органівмісцевого самоврядування. Директор Nської дирекції УДППЗ«Укрпошта» до числа зазначених осіб не належить».
Не здивований такою відповіддю державного мужа. Шукати відмовки завждилегше, аніж щось міняти. За такою логікою виходить, нема корупції в Укрпошті,бо нема інструкції як із нею боротися, а керівники структурних підрозділівцього державного підприємства мають імунітет від службових перевірок, боПорядок не про них?!
Також Омелян пропонує звертатися до спеціально уповноважених суб’єктів усфері протидії корупції – органів прокуратури, Національної поліції,Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питаньзапобігання корупції. Омелян окремо зазначає у листі, що Міністерствоінфраструктури до зазначених органів не належить.
Дякую, пане заступнику міністра, за підказку. На вашу відповідь я чекав довгенько – аж 50 днів. Прийшлось нагадати повторним зверненням. За цей час вже було розпочато кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем керівником обласної дирекції Укрпошти. Але як щодо дисциплінарної відповідальності за порушення правил надання послуг поштового зв'язку, пошкодження поштових відправлень? Адже ніхто інший крім міністерства і самої Укрпошти цього не зробить. Чи потрібна якась інструкція? Чи рука руку вмиє?
Значно хутчіше Омелян відреагував на наганяй від Кабінету Міністрів, куди я зателефонував на гарячу лінію. Наступного дня після попереднього листа Омелян написав мені ще одного, у якому він уже значиться "в.о. Міністра"! Поздоровляю! У цьому листі він значно діловитіший. Пише: «Повідомляємо, що Ваші заяви щодо можливих корупційних дій директора Nської дирекції УДППЗ «Укрпошта» передані за належністю до Головного управління Національної поліції у м. Києві».
Оце справились! Таки знайшли на кого спихнути. Учора футболили до Національної поліції, а сьогодні самі вже матеріали передали про можливі корупційні дії до Головного управління Національної поліції у м. Києві. І ніякі положення, інструкції, регламенти не знадобились. Урядовий наганяй спрацював краще. Виходить, чиновницька свідомість про важливість протидії корупції росте прямо пропорційно до кар’єрного росту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Щодо накладення штрафів одним державним органом за виконання вказівок іншого Олександр Серт вчора о 22:46
- Критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року Віталій Соловей вчора о 21:46
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда вчора о 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк вчора о 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов вчора о 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус вчора о 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський 27.11.2024 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак 27.11.2024 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов 27.11.2024 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
Топ за тиждень
Популярне
-
Найстаріший чоловік у світі: новий рекорд у Книзі Гіннеса
Життя 32249
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 20043
-
Без Пушкіна: у Харкові перейменували театр на честь українського письменника
Життя 12985
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 12433
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 11449
Контакти
E-mail: [email protected]