Зелений енергетичний прорив України
Україна та партнери мають потребу в енергетичному Рамштайні.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна може стати "зеленим" енергохабом для Європи, що замінить російські енергоресурси.
Це одна із явних і додаткових причин, чому ЄС та світ мають допомогти демілітаризувати ЗАЕС. До речі, директиви ЄС визначають атомно енергію – чистою у відповідності до засад Європейського зеленого курсу. Президент впевнений, що завдяки українському експорту електрики можна стабілізувати енергоспоживання країн ЄС, що зменшить енерготиск Росії на всю Європу.
Після звіту місії МАГАТЕ на ЗАЕС, Президент Зеленський дав стриманий коментар про створення зони захисту: Щодо пропозиції генерального директора МАГАТЕ Гроссі створити зону захисту на станції, то треба дивитися на конкретний зміст такого інструменту: що саме може бути захистом? Якщо зміст цієї пропозиції полягає в демілітаризації території АЕС – а це логічно, бо саме російська військова присутність поставила Запорізьку станцію на межу радіаційної катастрофи, – то ми можемо підтримати таку демілітаризовану зону захисту.
Не може бути ніяких компромісів щодо суверенітету України та енергосистеми України. Не може бути жодного натяку на те, що ЗАЕС не є власністю України і що там вільно можуть знаходитися, чи зс рф, чи представники росатому.
Це до речі також пов’язано з енергетичною євроінтеграцією України та технічними особливостями енергосистеми України після 23 лютого, коли українська енергосистема відключилася від об’єднаної з російською і білоруською і включилася тестово до європейської, і згодом стала частиною об’єданної європейської енергосистеми. На фоні енергетичної кризи Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) дозволила Україні збільшити експорт електроенергії до країн Євросоюзу в 2,5 рази. Сьогодні загальний обсяг доступної пропускної спроможності електромереж між енергосистемами України та ЄС в денні та вечірні години збільшився до 300 МВт, а в нічні залишиться на рівні 250 МВт.
Атомка, невід’ємною частиною якої є ЗАЕС, має стати базою для створення оновленої енергосистеми України, орієнтованої на Європейський зелений курс, та відмову від викопних палив і перехід на відновлювальну енергію.
Для цього партнери і Україна мають створити "Енергетичний Рамштайн", який би допоміг Україні вже цієї зими вистояти енергетично, а також створити план розвитку принципово нової енергосистеми України, інноваційної та орієнтованої на лідерство в реалізації Європейського зеленого курсу.
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Нація вбивць 374
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 220
- Професії зникають, навички – у тренді 143
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 125
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14625
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13049
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 10202
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9289
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5086