Електромухльож до виборів
Представник президента у кабміні Андрій Герус відзвітував про завершення схеми «Роттердам+»...
Останнім часом у ЗМІ побільшало повідомлень штибу «Коломойський розсварився з командою Зеленського». Наводять факти, ніби партія «Слуга народу» відмовилася включати в список людей Коломойського, а той у свою чергу об’явив зрадником голову АП (чи вже ОПУ?) Андрія Богдана. Чи правда це? Як дізнатися? Для цього не треба читати дослідження політологів і політ експертів – достатньо відкрити «Євангеліє від Матвія» (глава 7 стих 16) і прочитати: «По їхніх плодах ви пізнаєте їх». Подивимося на реальні справи.
Щойно представник президента у кабміні Андрій Герус відзвітував про завершення схеми «Роттердам+». Пан Герус розповів, що теплова генерація вже не заробляє на «Роттердам+» бо в останню декаду травня тариф для теплоелектростанцій упав на 24%, тобто до 1,53 грн за кВт/год, а за першу декаду червня – до 1,43 грн кВт/год. За червень вугільні електростанції отримають грошей на 1,5 мільярди менше, а загалом за квартал – на 3 мільярди. Бачите? Не встигла пройти інавгурація президента Зеленського – а от!
На біс пан Герус повідомив, що й формально формула «Роттердам+» буде невдовзі (!) ліквідована, шляхом подачі до ВР президентського законопроекту який замінить «Роттердам+» на формулу «Роттердам-» (що це за звірятко – пан Герус не розповідає взагалі). І ще представник президента в Кабміні ремствує, мовляв «деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими, ну нічого доведеться також затягнути пояс».
Що дивує у цій заяві? Те, що очевидно – адміністрація президента до зниження тарифів для ТЕС стосунку не має, тому що це питання Кабміну. Пан Герус співає дифірамби Кабміну? Не зовсім. Прямо у коментарях пану Герусу нагадали, що таке зменшення тарифів має дуже просту причину – падіння цін на вугілля на світових ринках. Зменшення тарифів для ТЕС відбулося не всупереч, а завдяки схемі «Роттрдам+», позаяк формула передбачає зміну тарифів, в разі зменшення ціни на паливо. От і все. А далі – ще цікавіше.
Пан Герус заявив, що окремі ТЕС спрацюють у збиток. Шкода, не повідомив які саме - бо чує моє серце що будуть це ті ТЕС, де значна частка або все належить державі. Бо якщо ТЕС спрацює у збиток – це означатиме, що хтось муситиме їй компенсувати втрати. І цей хтось – бюджет країни. А хто від того виграє? Відповідь – пан Коломойський, феросплавні заводи якого електроенергію жеруть у неймовірних кількостях і тому впровадження ринку електроенергії з 1 липня для нього – удар… в гаманець. З впровадженням ринку електроенергії Андрій Герус невтомно бореться від самого обрання Зеленського президентом – аж до поширення лякалок, ніби через ринок електроенергії відключатимуть від електрики міста. На чию користь він бореться – здогадайтеся самі.
А хто програє? А програє той пересічний громадянин, який розвісив вуха, ніби тарифи за комуналку які він сплачує через формулу «Роттердам+». Бо восени (після виборів) цей громадянин отримає платіжку в якій не зміниться НІ ФІГА. Просто тому, що «Ротердам+» на тарифи для населення НЕ впливає. А от на тарифи для промисловості – впливає і неабияк.
Додатковим доказом того, що президент НЕ збирається зменшувати тарифи для населення, виступає зустріч президента Зеленського з підприємцями, де було чітко сказано – податку на виведений капітал для них не буде, бо МВФ – проти. Якщо хтось забув, МВФ ще й проти того, аби бюджет України компенсував своїм громадянам платню за комунальні тарифи (зменшував тарифи), банально тому, що такий атракціон щирість не по кишені самим країнам Заходу, а Україна регулярно на Заході позичає гроші.
На додачу, АП явно має намір «кинути» прем’єра Гройсмана. Якщо пан Герус не збрехав, і якісь ТЕС справді запрацювали з збитком, значить АП уламала прем’єра Гройсмана на цей крок – явно не просто так. Ринок електроенергії Кабмін запускати прагне з 1 липня. Звісно, будуть якісь перебої, помилки, комусь пришлють платіжку утричі більшу – як завжди у нас. Перед виборами… Очевидно – у всьому цьому звинуватять прем’єра. В тому, що платіжки не змінилися, винні будуть той таки Кабмін і… Верховна Рада. Знаєте чому? Бо до ворожки не ходи – «законопроект про «Роттердам-» виписаний буде так, що Верховна Рада не прийме його навіть з перепою.
Казка завершиться зразу після виборів. Ринок електроенергії відмінять, мовляв, не готові ми, та й Світовий банк з ЄБРР – за відстрочку. На радість Коломойському повернеться старий добрий «Роттердам+». Розсварилися кажете?.. А громадянам скажуть – «ми б зменшили тарифи, але ж бачте – МВФ проти». І галасувати буде пізно. Партія "Слуга народу" отримає більшість у ВР. У тому числі, завдяки електромухльожу.
- Закупівлі БпЛА та РЕБ: що змінилося, а що досі гальмує постачання? Євгеній Сільверстов 17:35
- Україна. Три неймовірних роки Євген Магда 16:41
- Розкрадання державного житла в Україні, або чому ВПО немає де жити Аліна Москаленко 16:33
- П’ять уроків великої війни з росією для України Любов Шпак 16:13
- Чи всі форми косметичних ретиноїдів ефективні Вікторія Жоль 10:41
- Щодо відповідальності за порушення законодавства про ЗЕК: Законопроєкт №12441 Світлана Приймак 09:30
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута вчора о 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ вчора о 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко вчора о 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик вчора о 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін вчора о 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак вчора о 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко вчора о 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 23.02.2025 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
-
AFP написало, що ЄС запропонував Україні власну угоду щодо надр. Брюссель заперечив
оновлено Бізнес 9101
-
Питання конфіскації російських активів для України розділило ЄС: хто за і проти
Фінанси 8072
-
Біткоїн впав на 20% з моменту інавгурації Трампа – ціна опустилася нижче $90 000
Фінанси 3378
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 2999
-
Польща позичить Україні більше терміналів Starlink
Бізнес 2513