Автор
Адвокат. Proskura Kovalov & Partners LF
Архив автора
Кнопки

Які зміни чекають на експертів будівельної галузі з 10 червня 2017 р

 
17.05.2017 11:41

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», на експертів у будівельної галузі з 10 червня 2017 року чекають ряд нововведень.

По-перше, саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності зможуть отримати право на ведення переліку експертних організацій, тобто будуть здійснювати формування такого переліку, розміщення на своєму офіційному веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримання в актуальному стані на підставі інформації, яка щоквартально має подаватися експертами організаціями, в тому числі виключення з такого переліку у випадках, передбачених законодавством.

Нагадаю, що Наказом від 16.06.2015 № 138 Мінрегіон вже делегував повноваження щодо проведення професійної атестації експертів Асоціації експертів будівельної галузі.

Що стосується класів наслідків (до 10.06.2017р. – «категорії складності»), то тут майже нічого не змінилося. Як і раніше, обов’язковій експертизі проектів будівництва підлягають об’єкти, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (до 10.06.2017р. «IV та V категорій складності»). Разом з тим, за старими нормами III категорія складності не підпадала під обов’язкову експертизу, але із внесенням змін цю категорію віднесли до СС2, тобто відтепер об’єкти будівництва, які відносились до цієї категорії також підлягають експертизі.

Також законодавець виключає з ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» положення про обов’язковість проведення експертизи проектів будівництва об’єктів, які споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами.

Крім цього, зазнає змін і суб’єкт проведення експертизи проектної документації об’єктів, що споруджуються за рахунок державного або місцевого бюджету, або за рахунок кредитів під державні гарантії.

Нагадаю, що до внесення змін повноваження на проведення такої експертизи мали виключено експертні організації державної форми власності.

Із набранням чинності змін до вищевказаного закону, право на проведення будівельних експертиз відносно об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), будівництво яких фінансується за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії - будуть мати експертні організації із статусом юридичної особи, у складі яких не менше 80% експертів працюють на постійній основі і отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат за напрямами проведення експертизи, та мають філії (представництва) у регіонах, на території яких реалізуються проекти будівництва.

Відносно аналогічних об’єктів, але які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми наслідками (СС2), то особливих вимог законодавець для них не встановив, тобто критерії відповідності таких експертних організацій такі самі, як і для суб’єктів проведення експертизи відносно комерційних об’єктів.

Вказані нововведення мають нарешті прибрати монополію державних експертних організацій щодо вищенаведених окремо визначених законодавством об’єктів будівництва та забезпечити проведення державних закупівель (тендерів) для експертних організацій незалежно від форми власності на державному та місцевих рівнях.

На додаток, не забули також і про осіб з обмеженими фізичними можливостями. Так, відповідно до внесених змін, експертизою досліджується в тому числі додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава Децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы дтп ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист ющенко янукович Яценюк