Про мир на розведенні сил сто років тому і тепер
Українські прикордонні землі стали ласовими шматками для сусідніх держав: Румунія і Польща підписали таємну угоду у взаємній підтримці захоплення Румунією Буковини, а поляки анексують Галичину.
Після закінчення Першої світової війни, розпалися чотири великі імперії: Австро-Угорська, Німецька, Турецька і Російська. На руїнах цих імперій почали утворюватися незалежні держави. Процес був складним, особливо на кордонах національних територій, оскільки, населення ставало мішаним та підпадало під вплив тих чи інших правлячих держав.
19 жовтня 1918 року, на українських західних землях колишньої Австро-Угорської імперії було створено Українську Національну Раду, яка в підсумку організувала перехід влади від Австро-Угорської монархії до Західно Української Народної Республіки (ЗУНР). Силами Українських Січових Стрільців у Королівстві Галичини і Волині 1 листопада 1918 року, було створено державу площею 70 тисяч квадратних кілометрів. А вже того ж дня у Львові поляки почали створювати бойові загони.
Українські прикордонні землі стали ласовими шматками для сусідніх держав: Румунія і Польща підписали таємну угоду у взаємній підтримці захоплення Румунією Буковини, а поляки анексують Галичину. Угорщина захопила Закарпаття. У цей час, ще півтора місяці Українською Державою керуватиме гетьман Скоропадський, який вів переговори з керівником Кубані білогвардійським генералом Денікіним. Після спільної перемоги над більшовиками Україна і Кубань мали бути у складі білої Російської імперії. З цим не погодилися Петлюра, Винниченко і Коновалець який перебував біля Києва зі своїм полком Січових Стрільців, здійснили переворот проти Скоропадського і утворили другу Українську Народу Республіку (УНР), обидві республіки ЗУНР і УНР невдовзі, в результаті злуки, утворять єдину УНР.
Попри злуку Петлюра буде домовлятися з поляками у боротьбі проти російських більшовиків, а Галицькі Січові Стрільці не зможуть відстояти Львів і Галичину, яка на деякий час буде у складі Польщі. Після розпаду СРСР Україна матиме кордони ті які мала у його складі. Чого тільки не було за час незалежності України, і територіальні претензії Румунії, і Угорщини, і Польщі, але ці країни цивілізовані і в складі НАТО та Європейського Союзу, і з ними не важко знаходити спільну мову. А от з Російською Федерацією у нас війна, Росія анексувала український Крим і окупувала частину Донбасу. Тепер у нас ті самі проблеми що сто років тому, розведення, відведення, переговори про мир.
Україна у 1991 році стала незалежною державою не в результаті домовленостей, переговорів, розведення чи відведення військ, а у результаті референдуму, де громадяни України більше як на 90% проголосували за незалежність країни. Чому Російська Федерація тоді не пішла війною проти нашої держави? Питання здається риторичним на перший погляд, бо нібито «братні народи» та навіть «один народ», ніхто у нас не думав, що коли не будь росіяни почнуть війну проти українців. Це була помилкова думка. На початку 90-х років в Україні була ядерна зброя, ще цілий Чорноморський флот, велика кількість зброї вивезеної з Чехословаччини, Східної Німеччини, Польщі та Угорщини. А армія нараховувала мільйон двісті тисяч солдатів. На війну, анексію, Росія тоді не наважилася.
А те, що в РФ не миритимуться з нашою незалежністю, а намагатимуться робити з нас російську територію, було видно ще тоді на початку 90-х, коли Росія почала ділити Чорноморський флот, відбирати ядерну зброю (Будапештський меморандум), своїми спецслужбами розвалювати Збройні Сили України. У 1992 році РФ здійснила спробу забрати півострів Крим. Україна відбулася завдяки тому, що тодішній Міністр Оборони України Костянтин Морозов привів війська на території України до військової присяги на вірність Україні, Український Чорноморський Флот очолив бойовий адмірал Борис Кожин, на намагання відібрати Крим було оперативно проведено відповідну громадську роботу з захисту Криму і введено війська. А хто пам’ятає про острів Тузлу? Хтось його тоді збирався віддавати? Одне слово, щоби перестали стріляти, одних розмов про мир замало. Пам'ятаймо слова Бісмарка, що договір з Росією не вартий паперу, на якому його написано.
73% голосуючих за президента Зеленського особливо не задумувалися як він буде робити так, щоб відбувся мир і закінчилася війна. Вони його обрали і він і його команда має думати як добитися результату. Капітуляція перед ворогом каратиметься, це треба розуміти. На початку 90-х знайшлися мужні і чесні люди які відстояли незалежність, і тепер мають знайтися люди які зможуть відстояти територіальну ціліснсть України.
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 23.12.2024 20:34
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 803
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 386
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
- JIT – концепція, час якої настав 61
-
В окупованих Росією містах з'явилися компанії з великими оборотами: хто ними володіє
Бізнес 38158
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 12489
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 7104
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 6888
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6122