Уроки для розумних міст після пожежі в дата-центрі OVH
10 березня, через пожежу в дата-центрі OVH, у Львові перестали працювати GPS трекери, завдяки яким мешканці міста отримують інформацію про розташування та час прибуття пасажирського транспорту.
10 березня, через пожежу в дата-центрі OVH, у Львові перестали працювати GPS трекери, завдяки яким мешканці міста отримують інформацію про розташування та час прибуття пасажирського транспорту. Його не можна було відслідкувати на жодному мобільному додатку чи на табло.
За інформацією фірми MicroGIS, яка забезпечує GPS-зв'язок на комунальному транспорті міста, GPS-зв'язок на всіх одиницях транспорту перестав працювати у зв’язку з аварійною ситуацією у дата-центрі SBG1 у Страсбурзі.
Нагадаю, аварійну ситуацію у дата центрі спричинила пожежа у будівлі SBG2, яка є частиною кампуса SBG, що складається з чотирьох ЦОД. Пожежники негайно прибули на місце події, але не змогли впоратися з вогнем. Усе приміщення SBG2 було ізольовано, що вплинуло на усі послуги не тільки цього центру обробки даних, а й дата-центрів SBG1, SBG3 та SBG4.
Підкреслю, що серед хмарних провайдерів, які не входять у «велику трійку» (AWS, Azure та Google Cloud), OVH є одним із найбільш популярних. Більшість із 27 дата-центрів OVH розміщені в Європі. Однак, як бачимо, це ніяк не страхує ЦОД від аварійних ситуацій. Наприклад, остання велика аварія в OVH мала місце усього чотири роки тому і також відбулася у кампусі SBG. Увесь цей кампус був відключений у результаті відключення електроенергії.
Шкода, що у таких ситуаціях біль-менш захищеними залишаються хіба що хмарні сервіси, яким OVH, за правилами, повинен забезпечувати резервне копіювання своїми силами. А ось для арендаторів виділених серверів будь-яка аварія за відсутності резервних копій може бути фатальною.
У цьому контексті ще раз хочу нагадати представникам влади, які прагнуть розвивати у своїх містах та громадах технології smart city, - одним із надважливих елементів стабільної роботи міських сервісів є захищена інфраструктура. Міська влада повинна забезпечити стійкість, захищеність інфраструктури та критично важливих систем.
Для Києва такими системами є, наприклад, кабінет мешканця, е-квиток, система диспетчеризації та система відеоспостереження.
Щоб максимально захистити інфраструктуру столиці від зовнішніх і внутрішніх факторів впливу, окрім використання Київського міського дата-центру, в якому акумулюються всі інформаційні системи міста, столична влада орендувала ще два резервних. Це дата-центр «Парковий», який є найбільшим ЦОД в Україні, та GigaCenter української IT-компанії та хмарного оператора GigaCloud.
Ці дата-центри забезпечили «гаряче» і щоденне бекапіювання систем. Тому, у разі форс мажорів, усі сервіси, які надаються мешканцям столиці, працюють стабільно.
Тому знову повторюсь, Львів не єдиний постраждалий у ситуації з пожежею на дата-центрі OVH. До переліку компаній, які зазнали збитків, увійшли Lichess, Bad Packets, eeNews та інші. Постраждали портали урядових установ та банків. Загалом вогнем була повністю знищена інформація на серверах, які обслуговували мільйони вебсайтів.
Тож ситуація є надзвичайно показовою, і необхідно винести з неї правильний урок: щоб місто працювало, треба створювати власну надійну інфраструктуру та заздалегідь потурбуватися про «запасний» майданчик. Крім того, завжди варто мати напоготові план аварійного відновлення доступності сервісу. Адже, як кажуть у нас в Україні: попереджений значить захищений.
- Бідних стає все більше Андрій Павловський вчора о 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов вчора о 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв вчора о 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич вчора о 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко вчора о 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко вчора о 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак вчора о 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін вчора о 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 25.12.2024 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 857
- Бідних стає все більше 299
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 200
- JIT – концепція, час якої настав 64
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 23097
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 22851
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 9173
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 9027
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 7291