Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.07.2017 17:03

Моя хата скраю, але біля неї будують багатоповерхівку

Юрист практики строительного, земельного права Юридической компании "Dictum"

Будівництво відбувається кожного дня, щоквартально здаються в експлуатацію нові будинки в тому числі, багатоповерхівки. Це значна подія, що нарешті можна жити у своїй новій квартирі та облаштовувати її, а для когось це ряд незручностей, а особливо для при


Будівництво відбуваєтьсякожного дня, щоквартально здаються в експлуатацію нові будинки в тому числі,багатоповерхівки. 
 
Це значнаподія, що нарешті можна жити у своїй новій квартирі та облаштовувати її, а длякогось це ряд незручностей, а особливо для приватних будинків, коли порядвиросла багатоповерхівка. 
 
Тож, які нормирегулюють розташування багатоповерхівок біля приватного сектору? 
 
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про основимістобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватисязаконні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок табудівель, що оточують ділянку забудови. 
 
Відповідно, п. 3.13 державних будівельних норм ДБН360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», відстань міжжитловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничимибудинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленостівідповідно до встановлених норм та протипожежних вимог. 
 
Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані(побутові розриви) не менше 15 м,заввишки 4 поверхи і більше - 20 м,між довгими сторонами і торцями звікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м. 
 
У випадку розміщення 9-16-поверхових будинківсуміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, слід керуватисяприміткою 1 до зазначеногопункту, відповідно до якої відстань міжсадибним будинком і довгими сторонами багатоповерхового будинку приймається неменшою за висоту будинку, що зводиться. 
 
            Наприклад, висота 9-поверхового будинку приблизно27 метрів, відповідно відстань багатоповерхівки до садибного будинку маєстановити не менше 27 метрів. 
 
Згідно з приміткою 2 пункту 3.13 ДБН 360-92** «Плануванняі забудова міських і сільських поселень» при різних вимогах (протипожежних,санітарно-гігієнічних та ін.) до мінімально допустимих відстаней між будинкамиі спорудами при проектуванні треба приймати величини, які є найбільшими з них. 
 
               Окрім того, якщо порушують ваші права, в першу чергу порушують законодавство України за яке передбачено відповідальність у сфері містобудівної діяльності суб'єктів містобудування, а саме юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами. 
 
Тож, у разі порушення відстані міжбагатоповерховим будинком та садибним будинком, можливо звернутися звідповідною заявою до таких органів: 
 
1) виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад; 
 
2) структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю; 
 
 3) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. 
 
Накладати штраф в межах та відповідно до вимог, визначених Законом України «Прорегулювання містобудівної діяльності», мають право від імені: 
 
1)органів державного архітектурно-будівельного  контролю:
 керівники виконавчих органів зпитань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних,міських рад; керівники структурних підрозділів з питань державногоархітектурно-будівельного контролю Київської міських державних адміністрацій; 

2)органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду -головні інспектори будівельного нагляду в областях та місті Києві. 
 
Власне кажучи, штраф може досягати від 73 080,00 грн до 146 160, 00 грн.
Більше того, що після написання відповідної заяви, контролюючі органи здійснюютьперевірку, які  у результаті можутьскасувати повідомлення про початок будівельних робіт, а тим паче, взагаліанулювати дозвіл на виконання будівельних робіт, де згодом шляхом рішення суду,визнати будівництво самочинним, яке підлягає знесенню. 
 
            Варто зазначити, якщови виявили  порушення містобудівноїдіяльності, що заважає жити вам біля нової багатоповерхівки, користуйтесь своїмправом звернутися у вище згадані органи, можливо, у ході звернень, буде встановленофакт повністю незаконного будівництва.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net