Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.12.2023 12:39

Сталий розвиток та соціальна відповідальність як правила гри

Голова ГС "Бізнес Інкубатор Груп. Україна", підприємець

Питання сталого розвитку та соціальної відповідальності стають не просто актуальними, вони створюють контекст розвитку сучасних економічних систем у світі.

earth day
earth-day-environment-eco-concept-top-view.jpg

 

У сучасному світі серед різних економічних гравців нас цікавить малий бізнес та підприємці початківці, які є ключовими рушіями глобальних змін. Тому що саме вони формують економічно стійке та етичне бізнес-середовище.

 

Фокус на сталий розвиток

 

Формування ідеї для власної справи має базуватися на принципах сталості.

Сталість власної справи це – процеси керування, виробництва, підходи до створення стратегії розвитку підприємства. Це – система координат відповідальності та гармонійного розвитку власного бізнеса. Це те, що наприкінці формує цінності продукту, які впливатимуть на продажі послуг або товарів. 

 

Сталістю є баланс між суспільним благом, інтересом майбутніх поколінь та власною вигодою. 

Тому потрібно оцінювати вплив діяльності на навколишнє середовище та намагатися змінити екологічний відбиток. Сталою бізнес-практикою є, наприклад, впровадження програм утилізації відходів, енергоефективних технологій, економічна ефективність та етичне управління. 

 

Соціальна відповідальність

 

Наступний стратегічний крок – визначення фокуса соціальної відповідальності у створенні позитивного впливу на суспільство та середовище, з якими вона взаємодіє.  Потреби та проблеми громади, споживачів та працівників допоможуть виявити сферу впливу компанії.

 

Розробка та впровадження програм з освіти, соціального партнерства, наприклад у сфері медицини чи екології, дозволить підприємству взаємодіяти з некомерційними локальними та міжнародними організаціями, що дозволить ефективно вирішувати соціальні виклики. 

 

Конкурентна перевага

 

Сучасний споживач стає свідомим та все більше спирається на змістовні, етичні та соціальні аспекти, обираючи послуги та продукти. Тому великі бренди демонструють свою соціальну відповідальність, яка знаходить шлях до уподобань та сердець свідомих споживачів. Для досягнення певної репутації, бізнесам необхідно фокусуватися не тільки на економічній ефективності, але й на розв'язанні актуальних суспільних проблем.

 

На цьому шляху ключовими аспектами є збереження транспарентності у відносинах зі споживачами, забезпечення відкритості у виробничих процесах, умовах праці та впливу на навколишнє середовище. Це зробить бренд компанії доступним та зрозумілим для цільової аудиторії. Систематичне широке інформування про соціальні ініціативи компанії буде сприяти довірі з боку споживачів, дозволить останнім робити свій вибір більш ефективним та усвідомленим. 

Важливим елементом у створенні соціально відповідального образу підприємства є співпраця з некомерційними громадськими організаціями, державними інституціями, закладами освіти тощо.

 

В результаті бізнес, який активно впроваджує соціальні практики, не лише сприяє розв'язанню гострих проблем суспільства, але й забезпечує собі конкурентну перевагу, створюючи міцний фундамент довіри та лояльності серед своєї аудиторії. 

 

Усвідомлюючи важливість сталого розвитку та соціальної відповідальності, малий бізнес може не лише створювати стійкі економічні моделі, але й робити суттєвий внесок у розв'язання суспільних проблем та формувати правила гри в епоху, коли відповідальний бізнес це – не просто вибір, це – необхідність.

Одеса, Грудень 2023 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи