Clubhouse – чи є сенс використовувати нову соціальну мережу для бізнесу?
Рівно рік тому була створена соціальна мережа, в яку мало хто вірив, проте цієї зими вона здійснила справжній фурор.
Що це – вдала комунікаційна кампанія, щасливий випадок – згадка від Ілона Маска, чи справді перспективна соціальна мережа, яку доречно використовувати на благо власного бізнесу?
У квітні 2020 була запущена нова соціальна мережа, формат якої викликав сумніви щодо її популярності серед широкого загалу – виключно аудіо-чати в закритому мобільному додатку для IOS з обмеженою кількістю запрошень. Проте, через рік після запуску, стало відомо, що за соціальну мережу Twitter пропонував $4 мільярди доларів, за останні півроку кількість пошукових запитів зросла у 9 разів, а закритий додаток встановили вже більше 10 мільйонів користувачів.
Згідно з даними Exploding Topics, пік інтересу до мережі був 1 лютого – якраз коли на неї звернув увагу Ілон Маск, після чого закріпився на стабільному рівні. Щодня з’являються новини щодо мережі – обговорюють запуск монетизації, коли з’явиться мобільний додаток на Android, скандал з витоком даних користувачів, запуск схожих функцій від Facebook, Twitter та LinkedIn.

Джерело: Exploding Topics
Не зважаючи на репутаційні скандали та дії конкурентів, соціальна мережа вже набрала хороший хід та зайняла вузьку нішу серед сегменту платоспроможної аудиторії. Відповідно, Clubhouse можна ефективно використовувати, якщо ваші цілі відповідають наступним критеріям:
• Розвиток навичок публічного виступу. Страх виступу перед аудиторією, згідно з дослідженнями Університету Чемпена в 2014 році є одною з головних фобій респондентів. І це дійсно так, погодьтеся – навчитися виступати публічно доволі складно, це завжди перемога над собою. Clubhouse надає унікальну можливість почати виступати з правом на помилку – в будь-який зручний для вас час, на будь-яку комфортну для вас тему, до того ж, аудиторія не буде бачити вашу нервову міміку та жести.
• Пошук нових контактів. У Clubhouse традиційно учасники пишуть у біографії свою посаду та інтереси. Це гарна можливість завести якісні робочі контакти, спілкуючись на спільні неформальні теми. Вже існує ряд прикладів, як фахівці знаходили партнерів, клієнтів та кандидатів на роботу через Clubhouse.
• Розвиток галузі та платформа для нетворкінгу. Як тільки з’явилась можливість створювати клуби, ми створили UA Communications Club – спільнота, яка об’єднує комунікаційний ринок України. Всього за 2 тижні в спільноті з’явилось більше 200 комунікаційних експертів, фахівців найвищого рівня та керівників комунікаційних відділів. Зважаючи на те, що аналогічні спільноти у FB мають всього 2000 підписників, результат вражаючий.
Проте, оскільки Clubhouse переростає у нішеву соціальну мережу, а інтерес серед масової аудиторії поступово спадає, ця соціальна мережа не буде ефективною, якщо її використовувати для аналогічних цілей як і Facebook, Youtube, Instagram:
• Традиційно, аудіо-контент досить складно монетизувати, яскравий приклад – найпопулярніший австралійський подкаст - The Daily Talk Show - Australian Podcast за рік заробив лише $446 від монетизації (без врахування прямої колаборації з брендами). Для порівняння – український YouTube канал «Трендець» з 300 000 підписників, отримує близько $20 000 від монетизації за рік. Тому, попри те, що Clubhouse вже запустив систему монетизації, розраховувати на капіталізацію власного бренду або бізнесу не варто.
• Підвищення рівня знання про бренд/особу серед широкого загалу. Найпопулярніші кімнати серед українського сегменту зазвичай набирають по 1000-2000 слухачів. Відповідно, будь-яка комунікація в Clubhouse є дуже таргетованою на релеватну аудиторію, проте її не можливо використати для комунікації на широкий загал. До того ж, якщо комунікувати на не цікаві для аудиторії теми, іноді це і розповідати про власний бізнес, аудиторія швидко зменшується.
Пол Девісон, один з розробників Clubhouse, анонсував запуск мобільного додатку на Android вже за декілька місяців. Це, безумовно, сприятиме новій хвилі хайпу навколо мережі та притоку нової аудиторії. Варто поспостерігати, до яких результатів це призведе, – це може бути як другою хвилею різкого зростання, так і початком кінця.
- Чи витримає ваш військовий квиток перевірку цифрової епохи війни? Світлана Приймак вчора о 15:40
- Викрадення суверенітету Валерій Карпунцов вчора о 14:23
- Фінансові санкції США та ЄС: виклики для українських енерготрейдерів Ростислав Никітенко вчора о 13:23
- Екологічні наслідки руйнування Каховської ГЕС: загрози, виклики та шляхи вирішення Олена Криворучкіна вчора о 08:53
- Бізнес-моделі для розвитку та масштабування вашого бізнесу: що сьогодні працює? Сильвія Красонь-Копаніаж 17.03.2025 19:50
- Цивільний позивач, як учасник кримінального провадження Євгенія Тонконожко 17.03.2025 15:29
- Суб’єктність замість паніки Євген Магда 17.03.2025 13:58
- Ймовірність досягнення режиму тиші Георгій Тука 17.03.2025 12:34
- Виробнича інфляція: як українським підприємствам зберегти конкурентоспроможність Денис Корольов 17.03.2025 12:06
- Перфоманс-маркетинг 2025: 10 інструментів для масштабування лідогенерації Андрій Волнянський 16.03.2025 19:58
- Міжнародна інтеграція українських університетів: як вийти на глобальний рівень Віталій Кухарський 16.03.2025 19:53
- Генрі Форд: агресивний менеджмент, що врятував Ford Motor Company Наталія Качан 16.03.2025 18:52
- Філософія та практика поділу майна подружжя в Україні Світлана Приймак 16.03.2025 12:05
- $50 млн компенсації від Starbucks за опік паху гарячою кавою Дмитро Зенкін 16.03.2025 12:00
- Фінансові вигоди від цифровізації: як скоротити витрати та покращити фінансову прозорість? Олександр Вернігора 15.03.2025 11:31
-
Один з найбільших зернотрейдерів у світі продав агрохолдинг у РФ "з великим дисконтом"
Бізнес 22015
-
"45 до кінця року". Що буде з курсом валют після рішень Нацбанку
Фінанси 7817
-
Революційна технологія китайського конкурента обвалила акції Tesla
Бізнес 3293
-
Як Трамп допомагає Путіну перетворити Україну на failed state
Думка 3126
-
Яєчна криза у США. Фінляндія відмовила американцям у постачаннях
Бізнес 2199