Захист прав людини: про ідеї, символи та дати
Не проведення майстер-класів юристів, не презентація досягнень правової думки й не спільні круглі столи представників державних органів, адвокатів та громадськості є запорукою становлення правової державі. Правовою стане лише та держава, в якій на практиці
10 грудня 2013 року світова спільнотасвяткуватиме 65-ту річницю прийняття Загальної декларації прав людини, яка булапроголошена Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948. Власне саме таким єсередній вік статистичного покоління людства, але ідея рівних прав для всіх, що не залежать віднаціональності, мови, майнового стану та світогляду людини, все ще актуальна йдотепер.
Не менш символічним є й те, щорівно 50 років назад Мартін Лютер Кінгочолив демонстрацію за громадянські права «Марш на Вашингтон», де він виголосивсвою знамениту промову «У мене є мрія»(«I Have a Dream») на сходах Меморіалу Лінкольна. Під час промовипрозвучали, можливо, найбільш відомі його слова: «У мене є мрія, що одного разучетверо моїх дітей житимуть в країні, де їх будуть судити не за кольором їх шкіри,а за змістом їх характеру». Півстоліття потому, в грудні 2013 року в Україні проходить свій «Марш на Київ», учасникиякого, зібравшись на Майдані Незалежності, також звертають увагу чиновників тасвітової спільноти на захист основоположних конституційних прав та свободгромадян, в тому числі й на справедливий судовий захист…
Сьогодні, 9 грудня 2013року Міністр юстиції України ОленаЛукаш привітала громадян нашої держави із відкриттям черговогоВсеукраїнського тижня права та Міжнародним Днем прав людини, до якого іприурочено цей Тиждень. «Цей Тиждень –добра нагода нагадати про постійну потребу удосконалення механізмів захиступрав людини. Адже дотримання та захист прав людини є ознакою правової держави»,- говориться у привітанні очільника Мінюсту. І це дійсно так. До речі,аналогічні заходи проводяться не лише в Україні. Для прикладу, в Німеччині нарівні федеральних земель проводиться «Тиждень юстиції» (WochederJustiz) – комплексправоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатнихконсультацій. Та й у СШАщороку відзначають«День права» (Day Law): проводяться правові заходи, спрямовані на популяризаціюправових знань, підвищення поваги до права.Але не проведеннямайстер-класів юристів, не презентація досягнень правової думки й не спільнікруглі столи представників державних органів, адвокатів та громадськості єзапорукою становлення правової державі. Хоча й всі ці способи та методи також єдуже важливими. Головне – в реалізації цих принципів.
Останнім часом,говорячи про захист прав людини, багато хто з юристів та державних діячівповторюють відомий вислів Віктора Гюгопро те, що «є щось сильніше, аніжвійсько, сильніше всього на світі – це ідея, час якої настав». Ці слова В. Гюгой справді дуже пасують основній ідеї Всеукраїнського тижня права як відповідіна виклик часу – усвідомлення цінності права, необхідності поваги до нього якоснови подальшої розбудови правової України.Проте не слід забувати йслова іншого великого гуманістата філософа ХХ століття Рона Хаббарда, який сказав: «Правалюдини повинні стати реальністю, а не ідеалістичною мрією».Власне в цьому йполягає основна мета діяльності кожного правника, не залежно від його сферидіяльності, ким би він не був – адвокатом, юрисконсультом, нотаріусом чидержавним виконавцем.
65 років назад з’явився перший теоретичнийдосвід колективної розробки універсального документа з прав людини. Сьогоднінастав час колективної практичної реалізації цих прав. Ухилення від цьогообов’язку ані держави, ані громадян не допустиме! Бо саме від нас великою мірою залежить становлення України як демократичноїєвропейської держави, в якій надійно гарантований захист політичних,соціально-економічних та особистих прав і свобод людини й громадянина.Тож спробуємо разом, і громадяни, іоргани державної влади, своєю працею та професійною діяльністю утверджуватиповагу до права і стояти на сторожі законності, бути гарантом прав і свободлюдини і громадянина.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427