Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.02.2016 11:30

Відновлення Східних регіонів - екологія must have

Розпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми питань відновлення та розбудови миру в Cхідних регіонах України.

Ще до початкувійськових дій на Сході України, низький рівень екологічної свідомостісуспільства, надмірнезабруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, земельнихресурсів, відсутність комплексного підходу до вирішення проблем для стабілізаціїекологічної ситуації на територіях ,особливо Південно-Східної України, створилиситуацію за якою виснажувались і території, і населення, яке проживало на них.

19 лютогорозпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми з питаньвідновлення та розбудови миру в Східних регіонах України. За словамипредставників міжнародних організацій-донорів, ці консультації будутьпрезентувати найкращі практики для проведення змін.

Програма має:

- ставити в центр уваги процес, а не результат, що по-суті означаєнеобхідність залучення усіх верств населення;

- бути орієнтована на забезпечення розбудови довіри до проектівпортфелю Програми;

- здійснювати направлення великого обсягу інвестицій за різниминапрямками.

Присутнідепутати наголошували на важливості розвитку інфраструктури, соціальномузахисті ( забезпечення роботою, заробітною платнею ).

Керівникпрограм з питань інфраструктури та сталого розвитку Україна, Білорусь таМолдова (Група Світового Банку) у своїй доповіді зазначила, що дана Програмамає бути підтримана самими жителями країни, які мають бути готовими до проблемі при цьому досягнути довготриваючого ефекту.

Старшийконсультант з відновлення територій після воєнних конфліктів Світового Банкувідзначив особливості реалізації подібних програм та основні цілі. Булонаголошено, що програма буде мати лімітовані ресурси і тому Концепція потрібнадля досягнення максимального ефекту. Для акумулювання грошей запропоновано  створити Міжпартнерський трастовий Фонд (МПТФ) та Раду з питань розбудови миру у Східних регіонах.

До оголошеннястарту вже має бути однозначна відповідь на питання, чи готові заінтересованіособи добитися успіху у найближчі два роки ?

Експерти з десятилітніми досвідомроботи у програмах відновлення територій, які постраждали внаслідок збройнихконфліктів визначають наступні пріоритети :

  1. Освіта
  2. Охорона здоров*я
  3. Енергетика
  4. Водопостачання та водовідведення
  5. Реконструкція адміністративних будівель
  6. Стрімке нарощування робочих місць

Не дивно, щоосвіта посідає перше місце, адже Радник ПРООН з питань відновлення тастабілізації території після збройних конфліктів зазначив, що головнимінструментом є люди, їхні знання, вміння. Водночас, це все буде марним, якщобуде відсутня соціальна мобілізація, прагнення до змін.

Такіпріоритети  є результатом напрацювань вході досліджень впливу воєнних конфліктів на довкілля, як проводились свогочасу Регіональним центром довкілля Центральної та Східної Європи, СвітовимБанком, ООН та ін.

Типовиминегативним наслідками для довкілля були: високий загальний рівень забруднення,який вникає із-за повсюдного застосування зброї; забруднення водних екосистем(річки, підземні води); проблема забезпечення якісною питною водою можеотримати ознаки хронічної на землях, де відбувались воєнні конфлікти;забруднені ґрунти, і як наслідок, продукти харчування; забруднення атмосферногоповітря особливо внаслідок пожеж на хімічних підприємствах.Все це призводить до завдання шкоди здоров’ю людей, що стало характерним длятериторій колишньої Югославії, Сектору Газу, Лівану, Судану, Косово.

В офіційнихзвітах про стан довкілля та його вплив на здоров’я людей після військовихконфліктів було наголошено на низькій позиції влади у вирішенні екологічнихпитань, які мають прямий вплив на здоров’я місцевих мешканців.

  Без здоров’ялюди не зможуть скористатися усіма можливостями, які пропонується створити анонсованоюПрограмою з питань відновлення та розбудови миру в Східних регіонах України.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи