Розлучення без тяганини
Обираючи людину на все життя, ніхто й не здогадувався, що з такою людиною доведеться провести кілька тижнів разом на карантині
В умовах пандемії, викликаної коронавірусною хворобою COVID-19, та викликаних нею обмежень, спрямованих на уникнення поширення хвороби, зокрема, карантину та самоізоляції зменшується обсяг «фінансової подушки» громадян та, відповідно, психологічна напруга в сім’ях, яка призводить до зростання числа розлучень. І Україна в даному випадку не є виключенням.
Але чи можна в умовах карантину в Україні розірвати шлюб і чи складно це зробити?
Якщо у подружжя немає неповнолітніх дітей, то шлюб можна розірвати через органи РАГСу, але, виключно, за умови, що відповідна заява про розірвання шлюбу подана до 13 березня 2020 року. В такому випадку органи РАГСу розірвуть шлюб. Нових заяв, наразі, органи РАГСу не приймають, тож, хто не встиг подати заяву про розірвання шлюбу до РАГСу до 13 березня 2020 року, через РАГС розірвати шлюб вже не зможе.
Інший шлях розірвання шлюбу – через суд. Чи працюють зараз суди? Суди в Україні, наразі, на карантин не закриті, але працюють у дуже обмеженому режимі. Так, канцелярії судів не працюють на прийом вхідної кореспонденції, а судові засідання суди за наявної можливості намагаються не проводити. Як же в такому випадку розлучитися?
Це цілком реально і не дуже складно. Якщо обидва з подружжя згідні на розірвання шлюбу, можна у нотаріуса, більшість з яких зараз працює за домовленістю, укласти угоду, з якою звернутися до суду із заявою про розірвання шлюбу і просити розглянути відповідне питання без участі сторін. В такому випадку суд може розірвати шлюб досить швидко, а саме протягом місяця від дня отримання відповідної заяви.
Але ж як зробити, щоб суд таку заяву отримав? На щастя, продовжує в умовах карантину працювати «Укрпошта», а суди приймають вхідну кореспонденцію, яка надходить засобами поштового зв’язку.
Що ж робити, якщо один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу? В такому разі слід звернутися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу і також просити суд розглянути відповідний позов без участі сторін. За наявності бажання хоча б одного з подружжя розірвати шлюб, суд шлюб розірве, але розгляд справи щодо розірвання шлюбу в такому порядку може тривати трохи більше, ніж розірвання шлюбу за згодою обох з подружжя.
Крім того, наполегливо не рекомендую у разі наявності спірних питань щодо поділу спільного майна подружжя або визначення місця проживання чи умов утримання дітей об’єднувати відповідні вимоги в одному позові із вимогою щодо розірвання шлюбу. В такому випадку, скоріше за все, суд наполягатиме на участі сторін у розгляді спору і розірвання шлюбу може тривати дуже довго.
Перед зверненням до суду, за наявності спірних питань, краще пройти процедуру медіації, яка дозволить знайти подружжю спільні інтереси та виробити взаємовигідне рішення за принципом win-win.
Здоров’я всім!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422