Відмінити податки, або не треба годувати корупціонерів
В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплата податків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і …) це одне і теж або щось різне?».
В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплатаподатків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і…) це одне і теж або щось різне?»
Бюджет країни формується із податків, а потімвибрані нами представники і ду-у-же розумні чиновники починають їх розносити постаттям бюджету: на медицину, на оборону, на освіту …
І через деякий час ми починаємо розуміти, що наспросто обікрали: ліки дорогі, а чиновники при дачах; вчителям платять копійки,а судді і прокурори на лексусах; міста занедбані, а офшори тріщать відвкрадених грошей. Давайте погодимося, що це, як мінімум, несправедливо, а поправді, потребує довгих строків у тюрмі для компенсації збитків суспільства.
В той же час бізнес теж ухиляється від сплатиподатків. Безкінечні податкові ями, перетворення безготівкових грошей уготівку, зарплати в конвертах. Неподобство да і тільки. Але якщо придивитися доструктури походження грошей, то можна знайти деяку різницю. Майже всі вкраденігроші: через хабарі, відкати, великі конвертаційні центри мають походження збюджету. І, навпаки, майже всі гроші, які отримані в результаті ухиляння відподатку (майже 100% для малого і середнього бізнесу) мають комерційнепоходження, до якого бюджет держави майже не має ніякого відношення.
Витрати цих коштів теж зовсім не схожі. Першійдуть майже виключно на персональне збагачення людей, які в своєму житті незнають як заробити копійку окрім неправомірно отриманої вигоди і незрозумілихпреференцій.
А інші гроші йдуть на утримання фірм, щоб вонирозвивалися і конкурували на зовнішніх ринках, збільшення реальної зарплатиробітникам, щоб вони навчали своїх дітей, утримували пристарілих батьків, якосьвідпочивали.
В результаті по країні їздять на коштовнихавтомобілях з коштовними годинниками, відпочивають за кордоном, купують маєтки,тисячі молодих самозакоханих чоловіків іне менше вдачливих жінок і їх сім”ї.
В менш коштовних автомобілях, з менш коштовнимигодинниками по країні їздять бізнесмени, які живуть в менш коштовних будинках,які платять податки, розвивають фірми, створюють робочі місця, підтримуютьМайдани і наших воїнів, займаються благодійністю, піклуються про людей і довкілляі паралельно відбиваються від першої групи людей, яка їх весь час цькує і вчитьжити.
Якось несправедливо виходить. То може зовсімвідмінимо будь-які податки на малий і середній бізнес, знімемо будь-які обмеження,скоротимо всіх тих, хто їх контролює і пошлемо в бізнес?
Коротшекажучи, якщо ти бізнесмен, не використовуєш державні кошти, створюєш робочімісця, годуєш працівників, в світі маєш добру репутацію, займаєшся добрими ділами – то ти іє Герой-українець, а не злодій за визначенням.
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика вчора о 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов вчора о 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич вчора о 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв вчора о 14:50
- Місце проживання дитини після розлучення: досвід та практика Світлана Приймак 02.11.2024 20:08
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 02.11.2024 19:05
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 7350
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 6158
-
Рекорд року. Український експорт у жовтні досяг $3,8 млрд: список головних товарів
Бізнес 1438
-
Тисяча Зеленського. Гроші можна буде отримати не лише в Дії
Фінанси 1437
-
Поспілкуватися з рослинами. У Лондоні вперше представлять сад зі штучним інтелектом
Життя 1269