Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.12.2015 17:30

Відмінити податки, або не треба годувати корупціонерів

Директор ПрАТ "Візіком"

В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплата податків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і …) це одне і теж або щось різне?».

В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплатаподатків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і…) це одне і теж або щось різне?»

Бюджет країни формується із податків, а потімвибрані нами представники і ду-у-же розумні чиновники починають їх розносити постаттям бюджету: на медицину, на оборону, на освіту …

І через деякий час ми починаємо розуміти, що наспросто обікрали: ліки дорогі, а чиновники при дачах; вчителям платять копійки,а судді і прокурори на лексусах; міста занедбані, а офшори тріщать відвкрадених грошей. Давайте погодимося, що це, як мінімум, несправедливо, а поправді, потребує довгих строків у тюрмі для компенсації збитків суспільства.

В той же час бізнес теж ухиляється від сплатиподатків. Безкінечні податкові ями, перетворення безготівкових грошей уготівку, зарплати в конвертах. Неподобство да і тільки. Але якщо придивитися доструктури походження грошей, то можна знайти деяку різницю. Майже всі вкраденігроші: через хабарі, відкати, великі конвертаційні центри мають походження збюджету. І, навпаки, майже всі гроші, які отримані в результаті ухиляння відподатку (майже 100% для малого і середнього бізнесу) мають комерційнепоходження, до якого бюджет держави майже не має ніякого відношення.

Витрати цих коштів теж зовсім не схожі. Першійдуть майже виключно на персональне збагачення людей, які в своєму житті незнають як заробити копійку окрім неправомірно отриманої вигоди і незрозумілихпреференцій.

А інші гроші йдуть на утримання фірм, щоб вонирозвивалися і конкурували на зовнішніх ринках, збільшення реальної зарплатиробітникам, щоб вони навчали своїх дітей, утримували пристарілих батьків, якосьвідпочивали.

В результаті по країні їздять на коштовнихавтомобілях з коштовними годинниками, відпочивають за кордоном, купують маєтки,тисячі молодих самозакоханих  чоловіків іне менше вдачливих жінок і їх сім”ї.

В менш коштовних автомобілях, з менш коштовнимигодинниками по країні їздять бізнесмени, які живуть в менш коштовних будинках,які платять податки, розвивають фірми, створюють робочі місця, підтримуютьМайдани і наших воїнів, займаються благодійністю, піклуються про людей і довкілляі паралельно відбиваються від першої групи людей, яка їх весь час цькує і вчитьжити.

Якось несправедливо виходить. То може зовсімвідмінимо будь-які податки на малий і середній бізнес, знімемо будь-які обмеження,скоротимо всіх тих, хто їх контролює і пошлемо в бізнес?

Коротшекажучи, якщо ти бізнесмен, не використовуєш державні кошти, створюєш робочімісця, годуєш працівників, в світі маєш добру  репутацію, займаєшся добрими ділами – то ти іє Герой-українець, а не злодій за визначенням.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи