Введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку 2013
Введення в експлуатацію житлового будинку - дуже важливий етап, який є завершальним будівництвом і дає право на підключення всіх необхідних комунікацій: електроенергія, водопостачання, каналізація, опалення.
Введення в експлуатацію житлового будинку - дуже важливий етап, який є завершальним будівництвом і дає право на підключення всіх необхідних комунікацій: електроенергія, водопостачання, каналізація, опалення. Готовим до введення в експлуатацію вважається такий будинок, який може функціонувати, як житловий. Це означає, що до нього повинні бути підведені всі комунікації і є можливість під'їзду. Також слід зазначити, якщо житловий будинок не введено в експлуатацію, це позбавляє його власника можливості проведення будь-яких юридичних операцій, тому що юридично будинку не існує.
Однак як же діяти, якщо будинок збудований без відповідних на те дозволів контролюючих органів?
Згідно пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж приймають в експлуатацію:
- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
- збудовані до 12 березня 2011 року:
- громадські будинки I і II категорій складності;
- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
Мінрегіонбуд прийняло наказ на виконання п. 9. Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» від 19.03.2013 N 95 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2013 р. за N 612/23144 Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж. Даний Порядок набув чинності 29.04.2013 року після його офіційного опублікування в Офіційному віснику України.
Порядком встановлено процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудованих до 12 березня 2011 року громадських будинків I і II категорій складності, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
Відповідно до зазначеного наказу, Індивідуальний (садибний) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, поверховість якої не повинна перевищувати чотирьох поверхів, призначена для постійного у ній проживання та яка складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень.
Отже, згідно із вищезазначеним передбачено спрощену процедуру введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, яка складається з наступних основних етапів.
- Проведення технічного обстеження
Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів (далі - технічне обстеження об'єктів) включає в себе такі етапи:
- попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, в тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об'єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження;
- детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, в тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також при необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення.
- Якщо етапи технічного обстеження об'єкта, що проводилось, не збігаються з указаними етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження.
- Виконавець з урахуванням виду, складності, технічних та інших особливостей об'єкта при здійсненні технічного обстеження та з урахуванням проведених заходів, проводить оцінку технічного стану об'єкта та за результатами готує звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта.
- Приблизнай строк 5-7 днів (за індивідуальною домовленістю із виконавцем)
- Технічне обстеження проводиться спеціально уповноваженим на те суб’єктом господарювання (виконавцем), який діє на оснві ліцензії виданої ДАБІ.
- Прийняття в експлуатацію об'єктів.
Замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до Порядку № 95, до якої додаються:
- два примірники заповненої декларації;
- звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації;
- засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи ко ристування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта.
Інспекція розглядає документи, зазначені вище, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк протягом 10 робочих днів. Один примірник декларації після проведення реєстрації повертається замовнику, а другий залишається в Інспекції, яка її зареєструвала.
Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.Слід розуміти , що зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
А також важливою є вимога Порядку, згідно з якою Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики за формами, передбаченими звітно-статистичною документацією.
Отже, прийняти в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за спрощеною процедурою з прийняттям Наказу №95, стало не тільки можливо, а й доцільно.
Таким чином, за результатами проходження спрощеної процедури прийняття в експлуатацію побудованого без дозволу об'єкта оформляється право власності такого об'єкта.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1279
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1261
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 554
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12328
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5668
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4406
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4164
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3198