Екватор конкурсу в ДБР. Що маємо і на що сподіваємось?
На екваторі конкурсного відбору маємо результат – список із 19 конкурсантів, котрі боротимуться за право очолювати ДБР у наступних етапах.
Будь-який конкурсний відбір – цетехнологія, тобто послідовність різних за формою і змістом етапів, спрямованихна досягнення єдиного кінцевого результату – обрати кращого (-их). Це означає,що остаточний результат не залежить відякогось одного етапу, а є наслідком комплексу заходів відбору. Технологіяконкурсу дозволяє сформувати цілісне уявлення про кандидата, що складається зтаких пазлів, як рівень його професійної підготовки, ділових та особистіснихякостей, біографічних даних і т.д.
Сьогодні існує ціла наука конкурсноговідбору персоналу, в межах якої найбільш релевантними вважаються наступніметоди: тестування, ситуаційне моделювання, рольові ігри, дискусія, публічний виступ,аналіз документів, оцінка рефератів та експертне опитування.
Якщо уважно ознайомитися зі статтею 5Регламенту Конкурсної комісії, проаналізувавши передбачені в ній етапи, вимогипро надання кандидатами есе, публічного захисту свого бачення перших кроків накерівній посаді в ДБР, послухати питання на співбесідах, то стане очевидним, щокомісія прагне забезпечити максимально об’єктивну технологію конкурсноговідбору. Тим більше, що мова йде про обрання керівного тріумвірату одного зключових органів в правоохоронній системі країни.
На даний момент пройдено вже половинуетапів конкурсу. За результатами кількох тестувань та шерегу співбесід, комісіявизначила кандидатів з кращою комбінацією професійних знань та управлінськимпотенціалом (включаючи розуміння адміністративних завдань, зокрема якпобудувати структуру ДБР від центрального рівня до територіальних управлінь).Тести складали і проводили експерти, в тому числі із міжнародних організацій,есе і свої бачення діяльності ДБР кандидати захищали публічно. Спостерігати запроцесом тестування завдяки прямій трансляції могли всі охочі, дляпредставників ЗМІ монітори були виведені в окремий зал, поспілкуватися зкандидатами журналісти мали змогу відразу після здачі ними тестів.
Відтак, на екваторі конкурсного відборумаємо результат – список із 19 конкурсантів, котрі боротимуться за правоочолювати ДБР у наступних етапах. Тих, хто рахує бали кандидатів і на ційпідставі визначає «фаворитів» конкурсу, хотілося б ще раз закликати прочитатирегламент і «теорію конкурсів» - підсумки кожного етапу не сумуються дляфінального відбору. Якщо конкурсант набирає найбільшу кількість балів,наприклад, за співбесіду, це аж ніяк не робить його фаворитом конкурсу загалом.Його показник – відображення його успіху саме під час співбесіди. Високірезультати на окремому етапі конкурсу автоматично не роблять жодногопретендента керівником ДБР і навіть не дають йому жодних пріоритетів, звичайно,окрім пропускного квитка до наступного етапу.
Друга частина конкурсу, яка розпочнетьсянезабаром, має метою перевірку і тестування кандидатів за одним з найважливішихкритеріїв – критерієм доброчесності. По суті, всі попередні методи відбору булиспрямовані на виявлення професіоналів, чиї знання, навички і досвід дозволили бефективно керувати Державним бюро розслідувань. Але чи завжди професіонал (ізсистеми чи поза нею) здатен очолювати надважливий орган з ключовимиправоохоронними функціями? Чи достатньо одного лише професіоналізму для цього?Очевидно, що ні. Такий суто технократичний, позитивістський підхід залишає задужками вкрай значущі морально-етичні якості кандидата. Тому другий етапвключатиме спецперевірку, власне тест на доброчесність, а такожпсихофізіологічне випробування на поліграфі. «Детектор брехні» вперше на законодавчомурівні застосовуватиметься в такого роду конкурсах як окремий етап з метоювиявлення можливих правопорушень, вчинених претендентом на посаду в минулому. Результати такого дослідження не є відсіювальними, але якінформація ймовірного характеру будуть використані під час проведенняспівбесіди з конкурсантом. Тієї самої заключної співбесіди з рейтинговимголосуванням, котра й визначить остаточних переможців конкурсу.
В цій частині конкурсного відбору позиціягромадськості набуває особливого значення. Не політиканство, не зрадофільство іне спекуляції чи гадання, а конкретні персоналізовані питання, котрі хвилюютьчи, на думку будь-якого небайдужого громадянина, не дозволяють конкретномукандидату обійняти посаду в ДБР, на яку він претендує.
Безумовно, що всі порушені конкретні питаннябудуть вивчені наскільки це практично можливо і стануть предметом обговорення зкандидатом на співбесіді. Адже зрілість суспільства полягає у здатності робитисвідомий вибір, керуючись об'єктивними фактами і обставинами
Вирішальна співбесіда буде складною,бо інакше неможливо. А значить, інакше й не буде.
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін 21.01.2025 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв 21.01.2025 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак 21.01.2025 14:30
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук 21.01.2025 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак 21.01.2025 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв 21.01.2025 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак 20.01.2025 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 20.01.2025 13:41
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 8840
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 3717
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 2779
-
Між правами бізнесу та покаранням за корупцію. Чому правки Лозового викликали дискусію
Бізнес 2609
-
ВАКС закрив справу проти ексголовного архітектора Києва та гендиректора Укрбуд Девелопмент
Бізнес 1828