ТП=ТД. Чи працює дане рівняння в медзакладах Києва?
Формула ТП=ТД має працювати при будь-якій закупівлі, тендерні пропозиції учасників повинні містити всі документи, які вимагаються замовником у тендерній документації відповідної закупівлі, і саме у тому вигляді, який вимагається.
ТД - тендерна документація - це документація щодо умов проведення публічних закупівель. Вона оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі https://prozorro.gov.ua та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав.
Тобто, це – «буквар» закупівлі.
ТП – тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмету закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог документації.
Отже, тендерні пропозиції учасників повинні містити всі документи, які вимагаються замовником у тендерній документації відповідної закупівлі, і саме у тому вигляді, який вимагається.
З авдяки публічному статусу замовники звичайно стали відповідальніше ставитися до формування тендерної документації та відбору переможців.
Але є одне але.
Не всі замовники.
Як я вже зазначала в попередній статті, з адача системи ProZorro полягає в підвищенні кількості постачальників, що беруть участь у тендерах. Ідеальний результат для системи ProZorro – це коли ринок, на якому раніше у кожної держустанови був свій «улюблений» постачальник перетворюється на конкурентний ринок .
Зокрема, розглянемо закупівлю продуктів лікувального харчування для дітей, хворих на муковісцидоз, проведену Департаментом охорони здоров’я Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Очікувана вартість процедури закупівлі була 328 158,00 грн. В процедурі закупівлі прийняли участь три учасники. При чому переможець аукціону ТОВ «Смарті Фемілі» запропонував суму, що була вдвічі меншою за очікувану, таким чином, замовник мав би зекономити для бюджету аж 167 760 грн.
Проте, навіщо платити менше?
За результатом розгляду пропозиції переможця ТОВ «Смарті Фемілі»,Департамент охорони здоров’я відхилив її як таку, що не відповідає документації. Отже, нібито формула ТП=ТД не співпрацювала.
Що ж насправді?
Замовник дійшов висновку, що зазначена пропозиція не відповідає вимогам, тому що запропонований продукт не є спеціалізованим для дітей, хворих на муковісцидоз; не містить необхідної кількості солі; не може використовуватись для дітей, віком до 10 років.
Разом з тим, відповідно до тендерної документації замовник бажав, щоб:
- продукт містив гідролізний білок та жирні кислоти з середньою довжиною ланцюга;
- продукт містив сіль – не менше 09 гр у 100 гр суміші;
- продукт був розфасований у герметичні упаковки ємністю не більше 900 гр.
Як бачимо, у вимогах до продукту, в тендерній документації жодної згадки про вікові обмеження дітей, для яких призначається продукт.
Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», дитина – особавіком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Отже, продукт харчування, призначений для харчування дітей віком старше 10 років, який запропонував переможець ТОВ «Смарті Фемілі», відповідав вимогам тендерної документації в тому вигляді, як їх виклав замовник.
Тобто, насправді формула ТП=ТД спрацювала, але судячи з усього, у замовника були інші плани.
У інструкції до використання продукту, запропонованого ТОВ «Смарті Фемілі», інформація про кількість солі у 100 гр не зазначена, а відтак, замовник не міг стверджувати, та, відповідно, відхиляти пропозицію з підстави, що зазначений продукт не містить необхідної кількості солі.
Відхиливши пропозицію ТОВ «Смарті Фемілі», яка була найдешевшою, Департамент охорони здоров’я обрав переможцем ПрАТ «Медфарком-Центр», пропозиція якого була в два рази більшою за запропоновану ціну ТОВ «Смарті Фемілі» та лише на 1 275 грн меншою за очікувану вартість.
Проте, ознайомившись з пропозицію ПрАТ «Медфарком-Центр», встановлено, що в його випадку формула ТП=ТД не спрацювала, адже пропозиція товариства не відповідала умовам документації замовника, зокрема, банківська гарантія була оформлена неналежним чином. І пропозиція ПрАТ «Медфарком-Центр» мала бути відхилена.
Формула ТП=ТД має працювати при будь-якій закупівлі, тендерні пропозиції учасників повинні містити всі документи, які вимагаються замовником у тендерній документації відповідної закупівлі, і саме у тому вигляді, який вимагається.
Дослідження проводиться у рамках проекту «Медичні закупівлі місцевого рівня – контроль та реагування», який здійснюється за підтримки ГО «Інститут аналітики адвокації» та МФ «Відродження».
- Недоторканні на благо оборони: головне — правильно назвати схему Дана Ярова 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко вчора о 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський вчора о 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков вчора о 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв вчора о 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко вчора о 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 731
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 341
- Реформа "турботи" 239
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 117
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 109
-
На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів: за майже три роки – 14 000 тонн
Бізнес 6961
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 5300
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 4290
-
Втратив бізнес в окупації та пережив два інсульти. Як ветеран відкрив поліграфічну фірму в Одесі
Бізнес 3512
-
Золотий гребінець. Хто заробляє на курятині найбільше
Бізнес 2672