Порошенко і ринок праці України
Відкритий лист до Президента України Петра Порошенка з приводу нагальної потреби легалізації ринку праці України
![Порошенко і ринок праці](http://bm.img.com.ua/berlin/storage/news/600x500/1/e3/326e419a93f7db60ed6c2f3a1125ce31.jpg)
Шановний Петре Олексійовичу! Пане Президенте!
Звертаюся до Вас, як до людини, що очолила країну у вкрайнепростий час. Зізнаюся, мене, як і багатьох інших моїх друзів та знайомих,потішила ваша інаугураційна промова: там говориться про всі ключові для країниречі, над якими, очевидно, Ви будете працювати в першу чергу.
Примітно, що в цій промові є цілий блок, присвяченийринку праці та робиться висновок про те, що «забезпечення людей роботою тагідною оплатою – це перша гарантія внутрішнього миру та національної безпеки».Дуже хочеться, щоб це були не просто слова!
Вам дані великі аванси, але очікування від вашоїдіяльності теж великі. Спадок, лишений Януковичем, тягне на дно і часу нареформи обмаль. Зараз багато людей втішені, що Україна змогла вистояти передзовнішньою агресією, здобула низку зовнішньополітичних перемог. Проте, вжевосени ейфорія пройде і у промислових регіонах постане питання: а що далі?Зрозуміло, що великий бізнес занадто неповороткий для того, щоб за кількамісяців створити багато нових робочих місць, про які ви говорили. Та й не підевін сюди, великий європейський бізнес, доки не стабілізується ситуація.
Але з ринком праці треба щось робити уже зараз! Це –вкрай чутливий ринок. На ньому зараз перебуває, за різними оцінками, близько 20млн. українців, переважна більшість яких є виборцями. Будь-яке покращення чипогіршення стану цього ринку суттєво впливає на суспільні настрої в країні. Несекрет, що заворушення на сході стали можливі не тільки через пряму підтримкуРосії, криміналітету та продажного чиновництва. В першу чергу вони можливічерез те, що мають під собою сприятливу соціальні базу – невдоволених своєюроботою, низькими заробітками, безправ’ям та безнадією людей, що залишилися наузбіччі.
Ринок праці маєдві системні проблеми: стан економіки і легальність. І якщо економіку за кількамісяців не вилікуєш, то з легалізацією ринку праці все набагато простіше.Виведення зарплат та працевлаштування з тіні не потребує нічого, крімполітичної волі та послідовності. Протягом 2-3 місяців цілком реально узгодитинормативну базу та дати чіткі настанови контролюючим органам про нульовутерпимість до нелегальної та напівлегальної праці.
Легалізація ринку праці принесе додаткові доходи добюджету та, головне, сприятиме зниженню соціальної напруги, бо вирішить одразукілька проблем: підвищить соціальну захищеність (декрет, лікарняні, відпусткитощо), унеможливить шахрайство в оплаті праці, створить передумови для більшзбалансованих відносин по лінії робітник – роботодавець, захистить віддискримінації жінок, інвалідів та меншини.
Це могли б бути вкрай необхідні та дуже помітні кожномуукраїнцю зміни, що дадуть відповідь на питання, за що ми стояли на Майдані.Легалізація ринку праці буде тією практичною перевагою європейського векторурозвитку, що зрозуміла та бажана навіть його противниками. І, мабуть, реальніта відчутні зміни на краще на ринку праці - це єдина можливість уникнутипролетарської революції, яка сьогодні близька, як ніколи раніше.
Легалізуйте ринок праці, пане Президент!
З повагою, Сергій Марченко, рекрутер.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436