Он-лайн будинок юстиції – доступні нові послуги
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Мабуть усі мипам’ятаємо нудні години очікування та довжелезні черги в органах реєстраціїактів цивільного стану. Раніше ВДРАСЦи пропонували свої послуги лише приособистій зустрічі в кабінетах. Зареєструвати народження, шлюб, розлучення чисмерть громадян України, було можливим лише при поданні документів у паперовійформі. У 2016 році понад 1 мільйон громадян України особисто відвідали органидержавної реєстрації, витративши на це величезну кількість часу. Відтепер усіці послуги доступні в Інтернеті в будь-який зручний час 24 години на добу 7днів на тиждень. Електронні послуги доступні через «Онлайн-будинок юстиції» запосиланням online.minjust.gov.ua.
А віднині на сайтдоступні нові послуги. На порталі фізичні особи-підприємці можуть здійснюватидержавну реєстрацію, вносити зміни до відомостей, включати відомості до реєструі припиняти підприємницьку діяльність в он-лайн-режимі. Аналогічно і дляюридичних осіб: держреєстрацію, створення юрособи та внесення відомостей дореєстру можна здійснити, не виходячи з кабінету.
Електронні формидокументів з автоматичною перевіркою і підказками мінімізують ризик допущенняпомилок під час їх заповнення. За рахунок автоматизації значно прискорюєтьсяпроцес розгляду документів і ухвалення відповідного рішення.
Такі нововведеннядозволять заощадити час, фінансові ресурси і мінімізують корупційні ризики.
Сервіс розпочав свою роботу 7 квітня 2016 року. Спочатку системутестували і вона працювала лише на рівні Києва. Та вже з 23 лютого цього рокупісля позитивного результату, такі електронні послуги доступні всій Україні.
Ми почали боротисяз бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 рокитому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині мивходимо в лідери серед державнихорганів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи усфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерствіюстиції, Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві, а такожволонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новийпростір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами.
Величезнікорпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світіпрослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цьогопроцесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.«Он-лайн будинок юстиції» – це першатакого роду платформа, яка реально запрацювала. Крім цього, вона буде розширюватися, з’являтимуться нові послуги,доступні в он-лайн режимі.
Тепер будь-якийгромадянин може подати заявку через «Он-лайн будинок юстиції» про втратудокумента і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра.Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко - в 3кліки мишкою.
Ми поставили передсобою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати"подача і видача документів". Перевівши цю систему в он-лайн, мипіклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідностімільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електроннихможливостей пригнічували це право.
Живи на повну, апро документи подбає Мін'юст!
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13310
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 11976
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5143
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4375
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4029