Он-лайн будинок юстиції – доступні нові послуги
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Мабуть усі мипам’ятаємо нудні години очікування та довжелезні черги в органах реєстраціїактів цивільного стану. Раніше ВДРАСЦи пропонували свої послуги лише приособистій зустрічі в кабінетах. Зареєструвати народження, шлюб, розлучення чисмерть громадян України, було можливим лише при поданні документів у паперовійформі. У 2016 році понад 1 мільйон громадян України особисто відвідали органидержавної реєстрації, витративши на це величезну кількість часу. Відтепер усіці послуги доступні в Інтернеті в будь-який зручний час 24 години на добу 7днів на тиждень. Електронні послуги доступні через «Онлайн-будинок юстиції» запосиланням online.minjust.gov.ua.
А віднині на сайтдоступні нові послуги. На порталі фізичні особи-підприємці можуть здійснюватидержавну реєстрацію, вносити зміни до відомостей, включати відомості до реєструі припиняти підприємницьку діяльність в он-лайн-режимі. Аналогічно і дляюридичних осіб: держреєстрацію, створення юрособи та внесення відомостей дореєстру можна здійснити, не виходячи з кабінету.
Електронні формидокументів з автоматичною перевіркою і підказками мінімізують ризик допущенняпомилок під час їх заповнення. За рахунок автоматизації значно прискорюєтьсяпроцес розгляду документів і ухвалення відповідного рішення.
Такі нововведеннядозволять заощадити час, фінансові ресурси і мінімізують корупційні ризики.
Сервіс розпочав свою роботу 7 квітня 2016 року. Спочатку системутестували і вона працювала лише на рівні Києва. Та вже з 23 лютого цього рокупісля позитивного результату, такі електронні послуги доступні всій Україні.
Ми почали боротисяз бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 рокитому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині мивходимо в лідери серед державнихорганів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи усфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерствіюстиції, Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві, а такожволонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новийпростір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами.
Величезнікорпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світіпрослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цьогопроцесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.«Он-лайн будинок юстиції» – це першатакого роду платформа, яка реально запрацювала. Крім цього, вона буде розширюватися, з’являтимуться нові послуги,доступні в он-лайн режимі.
Тепер будь-якийгромадянин може подати заявку через «Он-лайн будинок юстиції» про втратудокумента і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра.Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко - в 3кліки мишкою.
Ми поставили передсобою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати"подача і видача документів". Перевівши цю систему в он-лайн, мипіклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідностімільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електроннихможливостей пригнічували це право.
Живи на повну, апро документи подбає Мін'юст!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386