Реформи юстиції – шокова терапія для хабарників
Хотілося б максимально проінформувати киян про деякі зміни у законодавстві у сфері юстиції, задля економії та раціонального застосовування власного часу.
Кияни мають шалений та стрімкий ритм життя. Європейська столиця задає подеколи жорсткий та навіть суворий темп. Ми маємо виділяти час на роботу, навчання, сім’ю, саморозвиток, відпочинок та вирішення особистих питань. При цьому необхідно слідкувати за політичними новинами, намагатися бути у центрі світових подій та відстежувати зміни у Законодавстві України. Для чого така багатовекторність, спитаєте ви? Насправді, якщо приділити увагу вивченню законів та їх змінам, то можна неабияк зекономити свій час. Зокрема, уникнути черг при вирішенні проблем при оформленні різноманітних документів, чи, наприклад, при реєстрації бізнесу. Така, на перший погляд, далека для більшості громадян сфера юстиції, насправді відіграє неабияку роль у життя кожного українця!
Тому хотілося б максимально проінформувати киян про деякі зміни у законодавстві у сфері юстиції, задля економії та раціонального застосовування власного часу.
Децентралізація в дії
Із набранням чинності нової редакції Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з 01.05.2016 р. органи, утворені Міністерством юстиції України, більше не надають послуги, які надавались раніше. Тобто відтепер за державною реєстрацією прав заявники можуть звертатися до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та акредитованих суб’єктів, нотаріусів.
Для зручності громадян, законодавець дає значно більше можливостей вибору заявникам. Перевагою стало те, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації права власності та інших речових прав, що проводиться нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
Суб’єктами розгляду скарг утворюються постійно діючі комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, положення та склад яких затверджуються Мін’юстом або відповідним територіальним органом.
Це передбачає можливість «досудового врегулювання» ситуації та працює, як додатковий механізм захисту прав заявників. Особа, яка вважає, що її права порушено, може подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав до Міністерства юстиції України, його територіальних органів. У разі, якщо результат розгляду скарги вищезазначеними органами не задовольняє скаржника, він може звернутися до суду. Така новація законодавця дає більше можливостей захисту прав особи порівняно із лише судовим захистом.
Позитивним для суспільства кроком є запровадження Міністерством юстиції України з квітня 2015 року системи надання електронних он-лайн сервісів, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Будь-яка фізична чи юридична особа може отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за об’єктом нерухомого майна через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України, а з 06.10.2015 р. таку інформацію можна отримати по суб’єкту права. При цьому інформація, отримана як в електронній так і в паперовій формі, має однакову юридичну силу.
Реєструй бізнес за 24 години
Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (у новій редакції) дає змогу значно прискорити процес реєстрації бізнесу та знижує корупційний ризик.
З квітня 2015 року Міністерством юстиції України запроваджено онлайн-сервіс отримання відомостей з Єдиного державного реєстру (ЄДР) юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, за допомогою якого можна отримати інформацію у вигляді виписки щодо юридичної особи, витягу та довідки щодо юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Ще одним кроком на шляху з полегшення ведення бізнесу, стало скасування плати за реєстрацію бізнесу. Спрощує процес реєстрації прийняття наказів про електронний он-лайн обмін інформацією між відомствами. Тепер громадяни можуть зареєструвати свій бізнес протягом 24 годин шляхом прискорення обміну інформації між ЄДР та інформаційними системами залучених органів.
Давайте тримати руку ну пульсі юстиції! Адже, на мою думку, дуже важливо мати хоча б базові знання щодо сфери юстиції і максимально використовувати закони собі на користь, а не ставати їх жертвою.
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський вчора о 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко вчора о 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 11.07.2025 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
-
Американці отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів в Одесі
Бізнес 14824
-
50 000 грн при народженні та 7000 грн щомісяця: уряд схвалив нову підтримку родин з дітьми
Фінанси 7090
-
Як почати день так, щоб усе встигати: робоча формула перших 30 хвилин
Життя 6354
-
Бути собою чи грати на публіку: чи варто ділитися своєю вразливістю в Instagram
Життя 3155
-
У медзакладах Києва відбулися обшуки: БЕБ розслідує махінації з eHealth – фото
Бізнес 3133