Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
28.04.2016 18:14

Збройна місія ОБСЄ на Донбасі: міф чи реальність?

Народний депутат України 8-го скликання

Для нашого дипкорпусу залишається одна єдино вірна стратегія: якщо міжнародні партнери не в змозі створити належні безпекові умови для проведення виборів на Донбасі, ніяких виборів не може й бути.

Ідея введення на Донбас озброєної місії ОБСЄ на практицівиглядає надто нереалістично. І ось чому.

1.                  В ЄС давно виступають проти будь-яких військових вкрапленьу дипломатичні засоби врегулювання конфлікту на Сході України, не дивлячись нате, що останні важко назвати ефективними. Європейські лідери свого часукатегорично відмовилися від задумки створити поліцейську місію ЄС для Донбасу.Така ж доля спіткала і проект миротворчої місії ООН. І, на жаль, сьогоднінічого не змінилося. Нову ідею України – озброєну місію ОБСЄ – днями розкритикувалоМЗС Німеччини, яка нині головує в ОБСЄ. Німці послалися на те, що організаціяне має подібного досвіду, а тому не впорається із завданням.

2.                  Ватажок бойовиків «ДНР» Захарченко публічно заявив, щойого бійці розстрілюватимуть «обеесешників», якщо ті з’являться на окупованійтериторії зі зброєю. Очевидно, що така категорична позиція сформована в Кремлі,і зроблено це для того, щоб, по-перше, зірвати створення нової місії підприкриттям «суверенної волі народу Донбасу», а, по-друге, аби вкотре змуситиофіційний Київ іти на переговори з самопроголошеними «республіками». Підтвердженнямцього виступає заява Кремля про те, що питання нової місії ОБСЄ українськавлада має узгоджувати з ОРДЛО.

3.                  Нарешті, символічною є позиція Росії. Після останньоготелеефіру Путіна багато ЗМІ поспішили розповісти про згоду Москви на ОБСЄ зі зброєюяк гаранта безпеки напередодні виборів на Донбасі. Однак тут слід врахуватизгаданий заклик Росії до погодження цього питання між Києвом і бойовиками, атакож уважніше прослухати слова Путіна, який говорив про «людей ОБСЄ зі зброєю»лише на лінії розмежування, а не на всій окупованій території Донбасу. Тобторосійська сторона перетворила вимогу України про контроль над кордоном на повнупротилежність: замість контролю україно-російської ділянки кордону міжнароднимсилам пропонується контролювати фактичний кордон між Україною і «ДНР / ЛНР». Виходить,ОБСЄ має гарантувати безпеку в ОРДЛО не від російської зброї і найманців, а відУкраїни.

Очевидно, що, прийнявши такі умови, українська влада неможе сподіватися на підтримку власного суспільства. Для нашого дипкорпусузалишається одна єдино вірна стратегія: якщо міжнародні партнери не в змозістворити належні безпекові умови для проведення виборів на Донбасі, ніякихвиборів не може й бути. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net