Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.04.2016 13:44

Апокаліпсису не буде. Що чекає асоціацію Україна-ЄС після референдуму?

Народний депутат України 8-го скликання

Європейський Союз як цілісне утворення в жодному разі не допустить розростання наслідків такого небезпечного прецеденту, як євроскептичний референдум.

Попередні підсумки голландськогореферендуму виявилися несподіваними як для прибічників асоціації ЄС з Україною,так і для її противників. Більше 60% громадян, що взяли участь в голосуванні,висловилися проти асоціації, тоді як лише 38% підтримали її. Такого розриву непередбачали жодні соціологічні компанії, що проводили опитування напередодні.Причини вказаного результату вже були всебічно з’ясовані і детально обговорені,тому вкотре повертатися до цієї теми немає сенсу. Наразі значно важливішепитання – це наслідки волевиявлення нідерландців.

І треба сказати, що, яким бисенсаційним не був результат референдуму, його реальні юридичні і політичнінаслідки не слід перебільшувати. Апокаліптична хвиля розчарування сьогоднізрозуміла, але це тільки емоції. Справа в тому, що на даний моментЄвропарламент вже ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, а позиціячи рішення одного члена Євросоюзу не може зупинити дію угод, які знаходяться укомпетенції наддержавних європейських інституцій. Тому та частина асоціації,яка вже діє сьогодні, продовжить діяти і надалі. Інша справа – проблема рухувперед. З одного боку, є висока ймовірність того, що нідерландський парламентбуде змушений відмовитися від ратифікації Угоди, аби не втратити підтримкувиборців. Але, з іншої сторони, Європейський Союз як цілісне утворення вжодному разі не допустить розростання наслідків такого небезпечного прецеденту,як євроскептичний референдум. Адже якщо одна країна-член ЄС отримає змогубойкотувати рішення керівних європейських установ, це означатиме крахдоговороздатності всього ЄС. До того ж такий бойкот, як показує свіжий досвід, можналегко влаштувати шляхом мобілізації населення популістськими гаслами. Очевидно,це добре розуміють в Брюсселі, і, швидше за все, буде знайдене паліативнерішення, внаслідок якого Нідерланди в індивідуальному порядку зможуть невиконувати окремі положення Угоди про асоціацію з Україною. Однак ті норми(передусім, торгові), які ухвалюють наднаціональні органи ЄС, голландцям такидоведеться виконувати. Такий варіант найбільш вірогідний, та з ним доведетьсяпочекати. Через кілька місяців, у червні, на референдумі за вихід Британії з ЄСголосуватимуть вже британці. Тому, якщо зараз керівництво ЄС проігнорує волюнідерландських громадян, це автоматично стане мотивацією для британців голосуватиза вихід з Європейського Союзу. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net