Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.11.2015 15:40

Крах радянської мрії Москви

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Схоже, історична ностальгія за Радянським Союзом характерна тільки для Росії, тоді як інші країни пострадянського простору не просто не сумують за минулим, але і вимагають відшкодування збитків за нього.

Схоже, історична ностальгія за Радянським Союзом характерна тільки для Росії,тоді як інші країни  пострадянськогопростору не просто не сумують за минулим, але і вимагають відшкодування збитківза нього.

Декілька місяців тому у Молдові вирішили створити військовий музейрадянської окупації, що сильно обурило Москву, а сьогодні країни Балтіївимагають від Кремля відшкодувати збитки за окупацію СРСР. Останні навітьпідготували юридичну базу для обґрунтування своїх претензій. Це показує, щоностальгічні пориви Москви не знаходять підтримки більшості колишніх республік. Заяви про розпад Союзу як найбільшугеополітичну катастрофу ХХ століття або про притягнення до відповідальності винниху розпаді наддержави викликають хіба що посмішку та обурення вже давно незалежнихкраїн. Повернути в обійми Москви їх не зможуть ні кремлівські тиск і шантаж, ні,тим більше, - російська пропаганда.

На відміну від погрузлої у минулому Росії, країни колишньої радянськоїімперії вийшли на шлях впровадження демократичних інститутів, правової системита ринкової економіки. Окремі з них вже досягли чималих успіхів, деякі – лише вчатьсядемократії, але з надією дивляться у майбутнє. І тільки Росія живе минулим. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи