Чому варто інвестувати в житло в Україні
Ринок нерухомості залишається одним із найстабільніших сегментів для інвестування.
В Україні навіть зараз – під час повномасштабного вторгнення – ринок демонструє вищу прибутковість порівняно з європейським. Середня прибутковість житлової нерухомості в Україні станом на зараз становить приблизно 7% річних.
Якщо західноєвропейські країни пропонують консервативну модель інвестування з помірною дохідністю, то український ринок відкриває ширші можливості, особливо в бізнес та преміум локаціях таких міст як Київ чи Львів.
Порівняно з європейськими столицями, вартість житла на первинному ринку у Києві суттєво нижча: якщо у нас можна придбати проєкти за 1,6-2 тисячі євро за квадратний метр, то аналогічні пропозиції в Європі коштуватимуть 5-7 тисяч євро. Це створює унікальне вікно можливостей для інвесторів, проте й з більшими ризиками.
Є категорія людей, хто розглядає варіанти купівлі нерухомості в інших європейських країнах як альтернативу для інвестування. Наприклад, Іспанію через клімат, Польщу чи Чехію через географічну близькість. Проте ці країни не забезпечують такої інвестиційної привабливості, як український ринок, особливо столичний.
Крім того, варто розуміти різницю між інвестицією в житло для постійного проживання та купівлею заміської резиденції для сезонного відпочинку чи здачі в оренду – це різні інвестиційні продукти з різними цілями.
У будь-якому випадку ключовим фактором у прийнятті рішення має бути чітке розуміння власного майбутнього. Якщо ви бачите своє життя в Україні, то володіння нерухомістю стає не просто інвестицією, а необхідною складовою цього майбутнього. Це більше, ніж просто фінансове рішення – це стратегічний крок у побудові свого життя в країні.
Не менш важливим фактором також є співвідношення місцевих заробітків та вартості житла. Для людей, які отримують дохід в Україні, інвестиції в місцеву нерухомість є більш раціональними, ніж придбання житла за кордоном.
Післявоєнна економіка, безумовно, матиме свої виклики, але розпочнеться і відновлення інвестиційної активності. Згадаймо глобальну фінансову кризу 2008 року. Тоді вартість житла економ-класу в центрі Києва складала 3 тисячі євро за квадратний метр. Сьогоднішні ціни теж створюють потенціал для майбутнього зростання.
У нас зараз об'єктивно ринок покупця. І хоча мені як девелоперу це невигідно казати, але тепер той час, коли можна придбати актив за нижчою вартістю, ніж в перспективі, коли ринок повернеться до об'єктивного зростання.
Для успішного інвестування в нерухомість дуже важливо “зловити момент”. Зараз ми спостерігаємо відкладений попит, який з часом, коли лише з'являться перші чіткі сигнали про позитивний розвиток подій, почне активно реалізовуватися. Коли перемога України буде формально зафіксована, для інвестора може бути вже запізно – на ринок прийдуть дешеві кредити, повернеться робоча сила, і ринок перейде у класичний формат "ринку продавця" з підвищеним попитом та обмеженою пропозицією. Саме тому досвідчені інвестори мають відчути правильний момент значно заздалегідь.
Нерухомість залишається однією з найбільш вагомих інвестицій, де емоційні рішення – велика рідкість, а переплачувати не готовий майже ніхто.
- Як встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок війни Дмитро Зенкін вчора о 18:17
- Одеський гамбіт Вербицького – Ткачука Євген Магда вчора о 16:45
- Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України Костянтин Кошеленко вчора о 16:41
- Результат камеральної перевірки при розбіжностях між даними ЄРПН і у декларації Євген Морозов вчора о 15:30
- Як Єдина інформаційна система змінить соціальну сферу України Світлана Приймак вчора о 14:24
- Чому варто інвестувати в житло в Україні Раміль Мехтієв вчора о 08:57
- Шукати по болотах свою флягу, спальний мішок та наколіники з сьогоднішнього дня не треба Дана Ярова 30.10.2024 15:08
- Належне вручення судового рішення суб`єкту владних повноважень в автоматичному режимі Євген Морозов 30.10.2024 15:05
- Наявність ризиків в Законі щодо угод в корупційних кримінальних правопорушеннях Андрій Хомич 30.10.2024 11:49
- На порозі великих трансформацій Юрій Гусєв 30.10.2024 11:36
- Емпатія. Її роль і значення у суспільстві Алла Заднепровська 29.10.2024 16:14
- Відшкодування шкоди Державою в разі неплатоспроможності засудженого Євген Морозов 29.10.2024 14:58
- Сіра українська корова: як національний скарб живе на межі з війною Сергій Сорокунський 29.10.2024 11:35
- Чи потрібна англійська мова аграріям? Аналізуємо результати опитування жителів громад Олександра Смілянець 29.10.2024 11:11
- Еволюція регулювання гемблінгу в Кюрасао: від витоків до сьогодення Катерина Спасьон 29.10.2024 10:46
-
Суд завершив ліквідацію Дніпровського металургійного комбінату
Бізнес 23287
-
Переможець аукціону сплатив 3 млрд грн за готель "Україна" у Києві
Бізнес 7271
-
Airbus вивів на ринок довгоочікуваний літак A321XLR: першим оператором стала Iberia
Бізнес 6341
-
Як працюють ракети Tomahawk, які Україна хоче отримати від партнерів
Технології 4320
-
Чи розумієте ви українські діалекти?
Життя 3714