Альпінізм та бізнес: 8 спільних принципів, щоб досягти успіху
В горах, як і в успішному бізнесі, не буває випадкових людей. Ці види діяльності вимагають сильного характеру, усвідомленості та вміння брати відповідальність за команду.
Альпінізм у моєму житті з’явився пізніше, ніж я спробував себе у підприємництві. І про це трохи шкодую. Адже саме під час походу на Еверест, я отримав та усвідомив основні уроки для ведення успішного бізнесу.
Ділюся зробленими висновками, які будуть корисні вам у двох випадках: збираєтеся підкорювати “Вершину світу” або будувати власну компанію.
1. Правильна команда.
Одна із запорук успішного сходження – правильна та сильна команда. Йти в гори (як і починати нову компанію) варто з людьми, яким довіряєте і знаєте, що на них можна покластися у різних ситуаціях.
Найкраще можна зрозуміти характер людини у кризових випадках. Коли температура повітря -50, брак кисню і трапляється непередбачувана прикра ситуація. Тоді відразу видно, хто втрачає самовладання, а хто володіє собою і швидко та впевнено надає допомогу ближньому.
2. Готовність.
До гір потрібно «дорости». Потрібно усвідомлювати усі ризики, на які йтимеш щодо власного здоров'я та рівня відповідальності за людей у команді.
В альпінізмі – висотних походах – потрібно бути витривалим. Перед походом, під час тренувань, ми працювали над цим навиком. Щоденно: пробіжка 15 кілометрів, заплив 2 кілометри, велотренажер 25-30 кілометрів. Після цього потрібно було залишатися у нормальному стані.
Власна компанія – це також відповідальність за інших людей. Тож якщо відчуваєте сумніви, боїтеся ризикувати, відчуваєте себе недостатньо “тренованим”, краще відмовитися від ідеї або відкласти її на потім.
3. Ретельна підготовка.
Ті люди, які загинули під час сходження на Еверест, здебільшого знехтували якимось пунктом під час підготовки. Не врахували погодних умов, не підготувались фізично, не закупили необхідне екіпірування, недостатньо ретельно підібрали команду людей.
Так і в підприємництві – якщо справді хочете досягти успіху і націлені на довгострокову роботу, проаналізуйте всі можливі вхідні дані, підготуйтесь по максимуму.
4. Визначення пріоритетів.
Є речі в житті, які не можуть бути зроблені абияк, поміж інших справ. Десь між переглядом серіалів, сімейним відпочинком, додатковою діяльністю та кількома хобі. Коли я прийняв рішення йти на Еверест, я розумів, що на кілька місяців підготовка до походу та сам похід – мій пріоритет.
Коли починаєте власну компанію, маєте також розуміти, що протягом деякого періоду – ви будете зайняті лише цим.
5. Підготувати стартовий капітал.
Підготовка та сходження на Еверест – це досить затратно. І в жодному разі не варто економити. Адже відсутність цього бюджету (як і в бізнесі стартового капіталу), означатиме, що ви пропустите щось важливе на етапі підготовки. А про важливість цього пункту я вже казав.
6. Не здаватися у важкі моменти.
Під час сходження на гору найважче – не здатися в перший складний момент. Під час сильної втоми з’являється бажання розвернутися. Саме в ці моменти починаєш боротьбу зі своїми слабкостями та страхами. І тут потрібно максимально витиснути свої ресурси і дочекатися, коли відкриється «друге дихання».
7. Завчасно не розслаблятися.
За статистикою, 70% нещасних випадків під час підкорення Евересту трапляються при спуску. І цьому є пояснення. Коли вже досягнув цілі, до якої довго і важко йшов, відчуваєш ейфорію та задоволення собою. Тож під час спуску альпіністи стають неуважними і недостатньо сконцентрованими.
Тут легко провести аналогію з першими успіхами у бізнесі – вони окриляють та часто розслабляють. Але зазвичай саме з першими успіхами з'являються нові виклики та труднощі. І до них потрібно бути морально готовим та залишатися максимально зосередженим.
8. Допомагати іншим.
Не достатньо працювати заради того, щоб мати гроші. Важливо допомагати іншим і відчувати, що твоє життя минає не дарма.
Під час підготовки до Евересту, ми з колегами оголосили мету сходження – допомога дівчинці, хворій на рак. У важкі моменти нас дуже підтримувала думка, що своїм походом ми робимо важливу справу.
Заснувавши компанію і отримуючи з неї надходження, варто виділяти частину прибутку на благодійність. Це те, що буде підтримувати вас у складні часи та надихатиме до постійного розвитку та росту свого бізнесу.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 12289
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
8946
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8425
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7314
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5756