Про протиріччя розгляду законопроекту про деривативи
Однією з ТОП-тем минулого тижня в інвестиційному співтоваристві було голосування (точніше, не голосування) за дискусійний законопроект з умовною назвою про деривативи.
Однією з ТОП-тем минулого тижня в інвестиційномуспівтоваристві було голосування (точніше, не голосування) за дискусійнийзаконопроект з умовною назвою про деривативи. Поговорюють, що завдяки рядудомовленостей (чи через них?) законодавчий акт так і не було внесено досесійної зали. Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питаньфінансової політики та банківської діяльності, член партії «Блок ПетраПорошенка» пан Руслан Демчак в інтерв’ю StockWorld.com.ua розповів про своєбачення суперечливих моментів самого документу та роботи над ним.
StockWorld.com.ua:Пане Руслане, минулого тижня Верховна Рада мала розглянути законопроект прорегульовані ринки і деривативи (№ 3498), досить гучний та резонансний длявітчизняного фондового ринку. Здавалось, що він буде прийнятий ще влітку, алейого ледь не в останню мить виключили з порядку денного. На ринку панує думка,що це через те, що декларований напрям документу не відповідає його змісту –деривативи там на другому місці, а насправді законопроект мав би назватись проНаціональну комісію з цінних паперів та фондового ринку та розширення їїповноважень...
Руслан Демчак: Дійсно,багато хто закидає, що назва законопроекту не відповідає широкому спектру сферрегулювання, передбаченого документом. Вважаю, ключовим є не назва, а те, щобприйняття законопроекту вело ринок до цілей, поставлених законодавцями,Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку як регулятором, і,врешті-решт, привело до реформування ринку капіталу.
Якщо цей законопроект наближає нас до метистосовно посилення незалежності регулятора хоча б на один крок із десятинеобхідних, нічого страшного в тому немає. Законопроект є комплексним, вінзачіпає дуже багато напрямів і несе в собі зміни до порядку 40 нормативнихактів, тому, зрозуміло, що все це неможливо вмістити в його назву.
SW: Але справа нелише в назві та її відповідності. Більше ринок цікавить питання розширенняповноважень регулятора – ключові учасники та навіть Ваші колеги-депутативиступають проти того. Або ж готові обговорювати це лише разом із підвищеннямвідповідальності Комісії.
РД: Я згоден, багато говорятьпро відповідальність НКЦПФР, яка має бути запаралелена із посиленнямспроможності і незалежності. В цьому аспекті парламентарі прислухались до думкиучасників ринку, і до другого читання ми виносили зміни в документі, якіпередбачали позбавлення статусу держслужбовців для комісіонерів. Це забезпечилоб можливість регулятору надавати учасникам ринку платні послуги, підвищитизаробітні плати працівникам, розширити штат за рахунок залучення фахівців,ладних змінити регулятор з метою подальшого поступу. Давайте дивитись правді увічі: наразі багато хто зі спеціалістів у НКЦПФР працює на волонтерськихзасадах. І після прийняття закону про Національну комісію, що здійснює державнерегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ми вПарламенті вирішили уніфікувати підходи до регуляторів, незважаючи на те, щовони працюють у різних галузях. Таким чином, тільки Члени НКЦПФР не будуть державнимислужбовцями, вони будуть нести колегіальну відповідальність, а рядовіпрацівники НКЦПФР залишаються державними службовцями.
SW: Існує думка, щоресурсів регулятора не вистачить за умови розширення сфер повноважень і наданнядодаткових функцій, зважаючи на те, що законопроект передбачає регулюваннятоварних ринків.
РД: Я впевнений, що Комісіявпорається, її Члени та ключові фахівці є висококласними спеціалістами,незважаючи на те, що, повторюю, багато хто працює не за зарплату, а за ідею. Зате, щоб змінити ринок капіталу. Ні, скоріше, створити його.
І наголошу на деяких моментах стосовно розширенняповноважень та галузей впливу. Сфера регулювання НКЦПФР охоплюватиме не товарніринки, а їх операторів, тобто біржі, встановлюючи єдині стандарти, нормативидля їхньої роботи – валютних, фондових, товарних майданчиків. Аби операції зпохідними інструментами здійснювались за єдиними правилами. Я переконаний, щоце правильно – те, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкурегулюватиме роботу усіх бірж, зараз правильно вживати – операторіврегульованого ринку.
SW: Вашаколега-парламентар, пані Олена Сотник з об’єднання «Самопоміч» вінтерв’ю нашому виданні зазначила, що до другого читання його буловинесено всупереч існуючому регламенту. Будь ласка, прокоментуйте.
РД: Це не відповідає дійсності.Готуючи проект закону до другого читання, ми внесли в документ побажання відучасників ринку. Розуміючи всю важливість законопроекту і прагнучи не«завалити» його в залі голосування, ми ще раз звірили законопроект із вимогамидепутатів-опонентів та учасниками ринку і на засіданні Комітету з питаньфінансової політики і банківської діяльності прийняли рішення доопрацювати йогодо другого читання, надавши додаткову таблицю. До речі, це цілком відповідає ч.2 ст. 118 Регламенту ВРУ. І всі претензії щодо цього є не більш, аніжінструмент протидії. В той час, коли ми маємо бути сконцентровані на задачіприйняти законопроект, а не втілювати за ширмою дотримання бюрократичнихпроцедур своїх політичних забаганок.
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин 11:53
- Європейський Союз у боротьбі за економічне лідерство: виклики та перспективи Сильвія Красонь-Копаніаж 11:28
- Міжнародні правові тренди в енергетиці: як змінюються регуляції для експортерів Ростислав Никітенко 11:10
- Бронирование по новым правилам: сроки и ограничения Віра Тарасенко вчора о 23:08
- Оцінка впливу та інтересів: новації в українській правозастосовній практиці Анастасія Полтавцева вчора о 18:00
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан 18.01.2025 23:44
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак 17.01.2025 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін 17.01.2025 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко 17.01.2025 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда 17.01.2025 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Сторічна угода: несподіваний аспект 303
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 176
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу 93
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК 76
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет 72
-
Інавгурація Трампа: скільки коштує, хто приїде та що в програмі
Життя 2747
-
Трамп запустив власну криптовалюту $TRUMP: скільки коштує
Фінанси 2256
-
Приватні літаки багатіїв прибувають у Мар-а-Лаго на зустрічі з Трампом – Bloomberg
Бізнес 1823
-
США впруться в боргову стелю на наступний день після інавгурації Трампа
Фінанси 1568
-
Еротичний трилер з Ніколь Кідман, Паддінгтон в Перу та "Смерть Путіна". Чотири кіноновинки тижня
Життя 1502