Зниження облікової ставки НБУ до 22%
Зниження облікової ставки стало можливим завдяки уповільненню інфляції в країні та стабілізації ситуації на фінансових ринках, зокрема, збалансованості та відновленню рівноваги на валютному ринку.
«Національний банк України продовжує пом'якшеннягрошово-кредитної політики, розпочате минулого місяця. Поступовий відхід відполітики "дорогих грошей" стає можливим завдяки стійкому зниженнюризиків для цінової стабільності в Україні», - пояснює регулятор.
У липні-серпні була зафіксована дефляція, абазова інфляція була близька до нуля. Проведення виваженої монетарної тафіскальної політики дозволило знизити інфляцію попиту, стабілізувати валютнийринок і знизити інфляційні очікування. Останньому сприятимуть завершенняоперації реструктуризації суверенного боргу України, продовження ефективноїспівпраці з Міжнародним валютним фондом і підтримка з боку інших міжнароднихпартнерів.
Зниження облікової ставки стало можливим завдякиуповільненню інфляції в країні та стабілізації ситуації на фінансових ринках,зокрема, збалансованості та відновленню рівноваги на валютному ринку.
За інформацією Голови НБУ, з початку 2015регулятор викупив на міжбанку понад $ 1,3 млрд. А після того, як в країнупочала заходити валютна виручка запровадив практику проведення валютнихаукціонів, на яких з минулого тижня викупив вже $ 80 млн. Крім того, зараз вУкраїні працює місія Міжнародного валютного фонду, за підсумками якої владарозраховує отримати третій кредитний транш у розмірі $ 1,7 млрд.
«У підсумку золотовалютні резерви НБУ повиннівирости до $ 15 млрд. - Перевищити три місяці імпорту країни. План до кінцяроку: наростити розмір резервів до $ 18 млрд.», - підкреслила Валерія Гонтарєва.
Нагадаємо, що наприкінці серпня цього року слідомза звісткою про реструктуризацію зовнішнього боргу України, Національний банкУкраїни повідомив про зниження облікової ставки з 30% до 27% і анонсував їїподальше зниження при збереженні спокійної ситуації на ринку. З початку року зприводу високої облікової ставки було багато критики на адресу НБУ. Але це буловимушене рішення щоб вгамувати лютневу девальвацію гривні. Фактично це сталопершим зниженням облікової ставки за останні два роки.
Повторне зниження облікової ставки є в ціломупозитивним сигналом для економіки України і зокрема для банківського сектору,підтвердженням комплексу послідовних заходів, спрямованих на виконання цілейНацбанку зі сприяння відновлення економічного зростання.
Тобто прогнози НБУ стосовно стрімкого зниженняінфляції в Україні до 12% до кінця 2016 року є більш оптимістичними, ніжочікувалося.
В довгостроковій перспективі зниження обліковоїставки сприятиме покращенню ситуації на макроекономічному рівні і власне даєпідстави говорити про нові тенденції до кредитування економіки банками.
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 19:05
- МВФ і пенсії Андрій Павловський 11:49
- Різниця податкового боргу від безнадійного податкового боргу Євген Морозов вчора о 15:33
- Маастрихтський договір: початок нової ери в історії Європи Юрій Гусєв вчора о 14:03
- Воєнний час і майно: чи можна захистити власність від вилучення? Світлана Приймак вчора о 12:56
- Вчимося та вчимо дітей: постановка цілей та планування Інна Бєлянська вчора о 11:33
- Інноваційний дизайн для медичних закладів: комфорт та екологічність Алеся Карнаухова вчора о 11:02
- Використання фотографій для навчання штучного інтелекту: німецький судовий прецедент Олександр Мисенко вчора о 10:29
- Відсутність штатного закупівельника в ЗСУ: втрачені можливості для забезпечення армії Євгеній Сільверстов вчора о 10:24
- Як встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок війни Дмитро Зенкін 31.10.2024 18:17
- Одеський гамбіт Вербицького – Ткачука Євген Магда 31.10.2024 16:45
- Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України Костянтин Кошеленко 31.10.2024 16:41
- Результат камеральної перевірки при розбіжностях між даними ЄРПН і у декларації Євген Морозов 31.10.2024 15:30
- Як Єдина інформаційна система змінить соціальну сферу України Світлана Приймак 31.10.2024 14:24
- Чому варто інвестувати в житло в Україні Раміль Мехтієв 31.10.2024 08:57
-
Німеччина визнала провал програми працевлаштування українців: допомогли з роботою менш як 1%
Бізнес 64798
-
Німеччина могла б уникнути спаду економіки, якби працівники рідше брали лікарняний – FT
Бізнес 26938
-
У Києві збираються побудувати нову вулицю за 1,56 млрд грн
Бізнес 8655
-
На ринку продажів нових автомобілів в Україні змінився лідер: Toyota втратила позиції
Бізнес 7903
-
Бізнес-тиждень: Держбюджет-2025, впровадження 5G та підвищення рейтингів українських банків
Бізнес 7009