Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.05.2015 15:51

Компроміс на компроміс

Екснародний депутат Верховної Ради України

Механізм податкового компромісу не виправдав покладені на нього надії із-за деяких прорахунків законотворця

Зараз, колипройшло вже більше двох місяців від набрання чинності нового податковогозаконодавства також стає зрозуміло: механізм податкового компромісу невиправдав покладені на нього надіїіз-за деяких прорахунків законотворця.

Нагадаємо, щонаприкінці минулого року Верховна Рада України прийняла проект закону №1071-Д«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо застосування податковогокомпромісу», який передбачає добровільну сплату неузгоджених податкових зобов’язань платниками податку на прибутокта ПДВ (що виникли до 1 квітня 2014 року) в розмірі 5%. Загальний термінможливості прийняття рішення про застосування процедури податкового компромісустановив 90 календарних днів.

На початокберезня намір скористатися процедурою податкового компромісу підтвердили 1067платників. З них скористалися «компромісом» лише 445 суб'єктів господарювання.

Є дві основних причининеефективності податкового компромісу. По-перше, це страх бізнесменіввикористовувати компроміс, щоб його не притягнули  до кримінальної відповідальності.

По-друге, значнакількість «податкових актів Януковича» була виписана у 2011-2012 роках.Відповідно, підприємці їх оскаржували в судах, а враховуючи, що українські суди– «самі справедливі суди в світі», підприємці програли другу судову інстанцію,і рішення набрали законної сили, тобто податкові зобов’язання стали узгодженими.

Щоб усунути ціпрогалини в Податковому кодексі, групою депутатів було внесено та зареєстрованоу Верховній Раді проект закону №2593 від 07.04.2015 «Про внесення змін доПодаткового кодексу України щодо уточнення порядку застосування податковогокомпромісу».

Перше -пропонується внести норму, яка передбачає «презумпцію невинуватості» платникаподатків та його контрагентів.

Друге – ввестинорму, яка поширює процедуру податкового компромісу і на узгоджені сумиподаткових зобов’язань.

Третє – подовжитидату поки планувалось до 01.06.15, але мабуть цей термін буде ще раз подовженийдо 01.08.15.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи