Все що ви повинні знати про нові правила реєстрації
З’явились новели у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Нова влада – нові правила. Вже навіть встигли внести певні зміни: наприклад, з’явились новели у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Минулого тижня набрала чинності постанова уряду, яка вносить зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Сьогодні коротко розберемось, що це за зміни та кому на користь такі новели.
Перше, що передбачає нова постанова – це перегляд структури всіх державних реєстрів: реєстру речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб, ФОП та громадських формувань, а також перегляд додаткових механізмів, які необхідні для того, аби унеможливити здійснення реєстраційних дій без відома власника об’єкта нерухомого майна, засновника (учасника) юридичної особи і забезпечити їх інформування про зміст вчинених дій. Сьогодні в цьому напрямку працює такий сервіс, як СМС- маяк. Тепер уряд планує посилити захист в цій сфері.
Друге, що пропонує постанова – можливість створення на порталі електронних сервісів юридичних осіб, ФОП та громадських формувань документів в електронній формі для їх державної реєстрації та здійснення окремих реєстраційних дій на цьому порталі без участі державного реєстратора. Сьогодні зареєструвати ЮО чи ФОП онлайн можна на сайті Онлайн будинку юстиції (посилання).
Третє, але не менш важливе – створення Єдиного електронного реєстру нотаріальних дій, який дозволив би уникнути зловживань з боку нотаріусів та посилив би контроль за діями всіх нотаріусів.
Четверте – виключення акредитованих суб’єктів з числа суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації. Ще у 2015 році було акредитовано декілька суб’єктів, аби позбавити монополізації сферу державної реєстрації. Однак тепер контролювати всіх суб’єктів не так вже й просто, тому зараз ці суб’єкти планують позбавити акредитації.
П’яте нововведення – визначення у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань випадків здійснення реєстраційної дії виключно нотаріусом, який вчинив відповідну нотаріальну дію, за принципом одночасності.
Шосте – проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень виключно після отримання відповідного судового рішення, достовірність якого засвідчена кваліфікованим електронним підписом. Сьогодні – це досить велика проблема у сфері реєстрації, яка породжує схеми від недоброчесних реєстраторів.
Сьома новела важлива для бізнесу та компаній, бо пропонується обов’язковість нотаріального посвідчення договорів, предметом яких є відчуження частки у статутному капіталі юридичної особи, крім договорів, створених на порталі електронних сервісів юридичних осіб, ФОП та громадських формувань і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Восьме нововведення стосується посилення захисту відомостей з Державних реєстрів від їх несанкціонованого чи випадкового видалення, у тому числі шляхом додаткового підтвердження за допомогою схем електронної ідентифікації. Ще не до кінця зрозуміло, як саме, але такий захист був би дуже доречним від тих реєстраторів, які видаляють інформацію з реєстрів без відома власників майна чи нерухомості.
Дев’ята новела пропонує визначити та розподілити на критерії ризиковані реєстраційні дії та пропонує запровадження їх автоматичного моніторингу.
Десяте нововведення пропонує удосконалити засади оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації. Адже сьогодні це зробити не так вже й просто.
Ну і одинадцяте та останнє – це посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері державної реєстрації. Звісно, кожного разу такі новели є обов’язковими і важливими, але ж і ставки ростуть, з’являються нові схеми.Тому нам важливо знати, що майно і нерухомість будуть гарантовано захищені.
Як будуть реалізувати ці новели – це вже інше питання, буду слідкувати та тримати вас в курсі.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6535
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3179
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2098
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2009
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1966