Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.03.2012 16:18

Тендерна мафія: усі шляхи ведуть на Банкову-Грушевського

Міністр юстиції України (2014-2019)

Станом на сьогодні витрати України на підготовку до ЄВРО-2012 сягнули вже майже 120 мільярдів гривень та продовжують невпинно зростати.

Станом на сьогодні витрати України на підготовку доЄВРО-2012 сягнули вже майже 120 мільярдів гривень та продовжують невпинно зростати.Окрім того, мало не щотижня ми чуємо про чергове здорожчання кошторису стадіону«Олімпійський» чи летовища в Донецьку. Проте із чим пов’язана така невідповідність кінцевого кошторису іззапланованим? Основна причина в тому, що за попередніми підрахунками 30-50 %цих коштів розтягнуто по кишенях українських можновладців. Тому можна навіть нерозраховувати, що завдяки фантастичним сумам, витраченим на підготовку дофутбольного чемпіонату, інфраструктура України стане європейського рівня. 
Так, за два останні роки чинна влада вже сталапрофесіоналом у проведенні для себе ж «золотих» тендерів. При цьому біло-блакитніпосадовці не гребують нічим: починаючи від придбання бурової вежі на 200мільйонів доларів дорожче від ринкових цін і закінчуючи картоплею для шкіл знацінкою 3 гривні на кілограмі. Окрім того, тут варто згадати й стільцівартістю 7 тисяч гривень за штуку, які придбало Управління справами ВерховноїРади для готелю «Київ», та урни львівської залізниці за 5 тисяч гривень кожна. Можналише здогадуватися, скільки на цих тендерах заробили посадовці, враховуючи, щовартість першокласного стільця складає не більше 1000 гривень, а ціна вуличноїурни коливається від 600 до 900 гривень.
Проте виявилося, що можновладцям замало двох роківнабивання власних кишень бюджетними коштами. Тому, щоби наостанок – напередодніпарламентських виборів – ще щось собі прихватити, урядовці вкотре почалиштампувати одну законодавчу ініціативу за іншою, аби створити черговийнепрозорий механізм здійснення закупівель за державні кошти.
Вчора провладні депутати підтримали у першомучитанні урядовий законопроект № 10006 проособливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності.Зокрема, пропонується звільнити від тендерних процедур закупівлю сироїнафти і газового конденсату для виробництва нафтопродуктів. Тільки от самеголовне в даному законопроекті полягає в тому, що він встановлює – замовникомтендеру може бути суб’єкт господарювання, якому органом влади надані спеціальні або ексклюзивні права.
Тобто органи державної влади на підставі свогорішення будуть надавати спеціальні та ексклюзивні права на здійснення закупівліза державні кошти без застосування встановлених законодавством процедурзакупівлі приватним компаніям. Подібна ініціатива - не що інше, як спробапротягти корупційну схему, подібну з сумнозвісною компанією «Лівелла», якійсвого часу рішенням районного суду було надано право ввозити нафтопродукту безсплати мита, але вже на законодавчому рівні.
А вже завтра парламентарі можуть ухвалитизаконопроект № 9634 про внесення змін до деяких законодавчих актів України зпитань державних закупівель. Урядовці пропонують дозволити придбання, орендуземлі, будівель, іншого нерухомого майна без проведення тендерів. Крім того,суттєво ускладнюється процедура інформування про результати проведенняпроцедури закупівлі.
Так, на даний час оголошення про результатипроцедури закупівлі публікується протягом 7 днів з дня її проведення. Натомістьпропонується передбачити, що замовник протягом 7 днів з дня проведення тендерулише подає оголошення про результати процедури закупівлі для безоплатногоопублікування. Коли ж саме така інформація має бути опублікована в офіційномувиданні не встановлено.
Сьогодні можна стверджувати з цілковитоювпевненістю: що стосується добробуту українців – чинна влада цим питаннямнавіть не переймається, відгороджуючись порожніми обіцянками, натомість власніінтереси лобіює із заздрісною вигадливістю. Але можновладці забувають, щодокументи не горять і рано чи пізно доведеться відповідати за власні рішення. Астроки притягнення до кримінальної відповідальності у таких випадках сягають аждо 15 років.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи