Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
13.02.2012 13:40

Бюджет 2012: влада – в шоколаді, пенсіонери – з діркою у кишені

Депутат Київської обласної ради

Минулого тижня Кабінет Міністрів України своєю постановою № 69 затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2012 рік.

Минулого тижня Кабінет Міністрів України своєюпостановою № 69 затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2012 рік.
Попри минулорічні позитивні прогнози, які направо іналіво роздавала чинна влада, цей документ нічого приємного не приніс. Урядовцівже вкотре не спромоглися подолати нестачу пенсійної казни, яка цьогорічскладатиме 9,7 мільярдів гривень. Цей дефіцит доведеться покривати за рахуноккоштів Державного бюджету.
Але хотілося б зупинитися не на самих цифрах, абезпосередньо на причинах їх виникнення. Відповідно до загальновизнаногоправила, дефіцит Пенсійного фонду означає, що внесків працівників бракує длявиплати всіх пенсій. За таких обставин логічними кроками влади для виправленняситуації мають бути створення нових робочих місць, стимулювання підприємницькоїдіяльності та надходження інвестицій. Проте попередні ініціативи можновладцівмають протилежний вектор – інакше як зумисне погіршення економічної ситуації вкраїні їх потрактувати не виходить. Так, минулоріч чинна влада прийнялаПодатковий кодекс, від якого ще й досі більшість підприємців не встиглаоговтатися. Результат цієї реформи - третина підприємств або перейшли в тінь,або взагалі припинили свою діяльність. Але можновладці рапортують протилежне: мовляв,в країні спостерігається стабільне зростання кількості робочих місць тазниження безробіття. Після такого звітування виникає цілком логічне запитання:чому ж тоді ми маємо Пенсійний фонд з «діркою» майже в 10 мільярдів? Відповідь напрошуєтьсясама - ніякого зростання немає, а так звані «позитивні зрушення» - звичайнеокозамилювання.
Не можна не згадати у цій ситуації минулорічнупенсійну реформу, у результаті якої були прийняті поетапне збільшення пенсійноговіку для жінок та збільшення мінімального страхового стажу, необхідного дляпризначення пенсії за віком. Досить революційне рішення, після прийняття якогоможновладці пообіцяли поступове покращення ситуації із наповненням бюджетуПенсійного фонду. Тільки от, що ми маємо станом на сьогодні: реформа вже діє, азамість обіцяного покращення – ще більша дірка у бюджеті. Ось тут і вилізлисправжні обличчя та мотиви «горереформаторів», які замість того, щоб регулярнота планово проводити кропітку роботу для наповнення Пенсійного фонду, вирішилизекономити власні сили та час та просто збільшити пенсійний вік.
Проте, давайте повернемося до цифр. Як вже йшламова, 9,7 мільярдів гривень дефіциту Пенсійного фонду покриватимуться зарахунок коштів Державного бюджету. Тут виникає інше запитання: де чиновникивишукуватимуть необхідні для цього резерви? Бюджет, як відомо, не резиновий таз року в рік дефіцитний. Найреальніше зекономити як раз на фінансуванні владнихструктур. Проте такий вчинок чинної влади заради інтересів народу – з областіфантастики. Адже, можновладці економлять на всьому, окрім себе самих. Так, фінансуванняДержавного управління справами при Президентові України в 2012 році упорівняння з минулим роком було збільшено на 15 мільйонів гривень. А витрати наМВС, цьогоріч зросли на 596 мільйонів. Генеральна прокуратура взагалі побилавсі рекорди – на її діяльність в 2012 році передбачено 2,5 мільярди гривень,тобто на 207 мільйонів більше, ніж у минулому році.
Тож, у цьому році економити  будуть, як завжди,- на пенсіонерах, фінансуванні освіти, охорони здоров'я та соціальному захистічорнобильців. Окрім того, як показує практика, не обійдеться і без чергового «сюрпризу»у рамках бюджету 2012 року. Зазвичай, ця роль закріплена за щорічними держзакупівлями,які щоразу дивують своїм відвертим марнотратством. Тому залишається лишездогадуватися, які нові «першочергові» товари включать можновладці цьогоріч допереліку держзакупівлі аби вже в сотий раз поповнити власні кишені. Немаєжодних сумнівів, що саме в цьому питанні вони проявлять не аби яку фантазію,аби на зміну минулорічним євротуалетам за 400 тисяч гривень за одну штуку тастатуеткам по 25 тисяч гривень вигадати щось нове та оригінальне.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net