Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.01.2013 15:58

Справедливість є і за неї варто боротися!

Міністр юстиції України (2014-2019)

11 січня 2013 року Європейський суд із прав людини прийняв до розгляду скаргу Об’єднаної опозиції щодо рішення ОВК №94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином не врахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців.


11 січня 2013 року Європейськийсуд із прав людини прийняв до розгляду скаргу Об’єднаної опозиції щодо рішенняОВК №94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином неврахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців. Зазначене звернення направив за підтримкиюридичного департаменту єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції Віктор Романюк,який за результатами голосування переміг в окрузі № 94 кандидата від провладноїпартії. При цьому розрив між кандидатами становив понад 10 тисяч голосів.

 Заявник просить суд відновити справедливість та визнати, що рішення окружноїкомісії про неврахування голосів виборців порушує право на вільні вибори(стаття 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини).
Фактично попередню оцінку цій справі Європейськийсуд із прав людини вже надав, відкривши провадження у вкрай короткі строки.Так, скарга була подана в кінці листопада, тобто до рук суддів вона потрапилане більше, як місяць тому. Такими своїми діями Євросуд дав зрозуміти, щозазначена справа вкрай важлива.

Дійсно, за роки функціонування суду в йогопрактиці не було жодних справ подібного характеру, коли базові принципидемократичного суспільства порушувалися одразу щодо такої великої кількості людей. Саме тому я впевнений, що рішення Євросуду у цій справідоведе – справедливість існує і за неї варто боротися. Таким чином всі суди,які пройшла Об’єднана опозиція в Україні та всі зусилля, витрачені на них, невиявилися марними.

Проте у даній ситуації існуєдодаткове «підводне каміння», яке може вплинути на її кінцевий результат. Адженині Україна фактично є системним «порушником» рішень Євросуду. Так, понад 95%рішень, які приймає щодо України Європейський суд із прав людини, насправді невиконуються. І про покращення цього стану справ мова навіть не йде, оскількивін є вкрай вигідним для чинної влади – кишенькові судді протизаконно приймаютьвигідні для провладної верхівки рішення, Євросуд вимагає їх скасувати, авітчизняні суди з тих чи інших причин відмовляються переглядати справу.    

Прийшов час припинити це свавілля. Саме тому опозиція ініціюватимеприведення процесуальних кодексів України у відповідність до Європейськоїконвенції з прав людини в тій частині, що наявність рішень Європейського суду зправ людини даватиме гарантовану можливість скасувати відповідні рішеннянаціональних судів. Так, вже на початку наступної сесії ми внесемо допарламенту закон щодо внесення змін до процесуальних кодексів, де буде чіткопрописано, що при наявності рішень Європейського суду з прав людини, Верховнийсуд України зобов’язаний переглянути рішення попередніх інстанцій протягом 2місяців. Таким чином ми усунемо суб’єктивний фактор, коли судді вищихспеціалізованих судів мають право вирішувати чи допускати перегляд певногорішення, по якому вже є відповідне рішення Євросуду, чи ні.

Більше того, майбутнє рішення Європейського суду зправ людини – це лише перша ластівка. Адже Об’єднана опозиція звернулася доЄвропейського суду з прав людини по всім проблемним округам, де фактично буловкрадено чесно отриману перемогу у її кандидатів.

Нагадаю, за підрахунком голосів, здійсненим напідставі примірників протоколів ДВК в окрузі №94, кандидат від Об’єднаноїопозиції Віктор Романюк отримав 40605 голосів виборців, а кандидат від Партіїрегіонів Тетяна Засуха – 30941. Проте, після низки судових процесів,ініційованих спостерігачами від партії влади нібито про недопуск їх на виборчідільниці, ОВК в порушення всіх процедур склала підсумковий протокол, в якому неврахувала волевиявлення на цих дільницях і вписала перемогу Тетяни Засухи.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи