Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану
Благодійні фонди в Україні стикаються з проблемами прозорості та контролю, впливаючи на довіру донорів. Важливо перевіряти звітність фондів.
В Україні триває війна, війна на знищення українського народу!!! Під час війни знищуються об’єкти житлової забудови, стратегічні об’єкти, заводи, підприємства та навіть дитячі лікарні. Західні партнери та звичайні громадяни України допомагають відновлювати ті чи інші об’єкти за допомогою благодійних фондів, які діють на території України та платформи, створеної Президентом України «United 24».
Неначебто мета всіх благодійних організацій має бути одна – допомога для сприяння законним інтересам бенефіціарів. Сфери діяльність того чи іншого фонду можуть відрізнятися.
Однак, не все так прозоро та зрозуміло у правовому регулюванні благодійних фондів. Адже благодійна організація є юридичною особою приватного права. Фінансування діяльності благодійних фондів можливо за рахунок благодійних пожертв та благодійних грантів.
Отже, об’єднавшись заради допомоги постраждалим людям та зруйнованим об’єктам, у благодійників добровільних пожертв не завжди є впевненість у цільовому використанні їх коштів через благодійні фонди та поясню чому.
Жодного контролю зі сторони держави щодо перевірки законної діяльності благодійних організацій немає, що ставить під сумнів можливість здійснення контролю за діяльністю таких організацій зі сторони благодійників. Більш того, є випадки невиконання положень статуту навіть щодо контролю діяльності органів управління всередині фонду, наприклад зі сторони вищих органів благодійних фондів – наглядової ради та загальних зборів учасників, що призводить до порушення статутних завдань такого благодійного фонду.
Сьогодні вирішила приділити особливу увагу Благодійному фонду, який залучав гроші благодійників через публічних осіб (журналістів, акторів) неначебто на відновлення всім відомої Лікарні, та у діяльності якого є безліч порушень, що були виявлені під час діяльності такого фонду. Сьогодні порушення не усунуто, аудит не проведено, а органи правління не виконують свої повноваження, визначені Статутом.
Виникає цілком логічне питання, чому такі дії дозволяють собі посадові особи Фонду та до чого це може призвести? Все просто. Безкарність породжує злочинність. Відсутність належного правового регулювання та нагляду за діяльністю Фонду. Порушення у діяльності благодійного фонду можуть призвести не лише до нецільового використання коштів донорів, а ще й до втрати первинної мети збору коштів благодійників. Якщо під діяльності Фонду виявлені порушення законодавства України, очевидно, що мови про довіру до фонду та прозорість його діяльності йти не може.
Прозорість та довіра до фонду є основною складовою у діяльності Благодійних фондів. Однак, не завжди інформація, що публікується для благодійників (донорів) на офіційному сайті благодійного фонду містить правдиві відомості щодо діяльності благодійної організації. Відтак, кожен самостійно обирає назву Фонду, якому довіряє. Важливим є фактор своєчасної та прозорої звітності, опублікованої на сайті такого фонду, рішення загальних зборів, які також мають бути відкритими для кожного донора та звісно зрозуміла структура діяльності та контролю.
Отже, перед визначенням Благодійного фонду, якому Ви вирішили довірити кошти, потрібно перш за все з’ясувати прозорість звітності такого фонду та репутацію серед благодійників.
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1241
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1155
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 560
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 424
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 230
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9928
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 9715
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5191
-
Як зробити святковий макіяж за трендами нового сезону: поради візажистки і фото
Життя 4468
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4331