Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану
Благодійні фонди в Україні стикаються з проблемами прозорості та контролю, впливаючи на довіру донорів. Важливо перевіряти звітність фондів.
В Україні триває війна, війна на знищення українського народу!!! Під час війни знищуються об’єкти житлової забудови, стратегічні об’єкти, заводи, підприємства та навіть дитячі лікарні. Західні партнери та звичайні громадяни України допомагають відновлювати ті чи інші об’єкти за допомогою благодійних фондів, які діють на території України та платформи, створеної Президентом України «United 24».
Неначебто мета всіх благодійних організацій має бути одна – допомога для сприяння законним інтересам бенефіціарів. Сфери діяльність того чи іншого фонду можуть відрізнятися.
Однак, не все так прозоро та зрозуміло у правовому регулюванні благодійних фондів. Адже благодійна організація є юридичною особою приватного права. Фінансування діяльності благодійних фондів можливо за рахунок благодійних пожертв та благодійних грантів.
Отже, об’єднавшись заради допомоги постраждалим людям та зруйнованим об’єктам, у благодійників добровільних пожертв не завжди є впевненість у цільовому використанні їх коштів через благодійні фонди та поясню чому.
Жодного контролю зі сторони держави щодо перевірки законної діяльності благодійних організацій немає, що ставить під сумнів можливість здійснення контролю за діяльністю таких організацій зі сторони благодійників. Більш того, є випадки невиконання положень статуту навіть щодо контролю діяльності органів управління всередині фонду, наприклад зі сторони вищих органів благодійних фондів – наглядової ради та загальних зборів учасників, що призводить до порушення статутних завдань такого благодійного фонду.
Сьогодні вирішила приділити особливу увагу Благодійному фонду, який залучав гроші благодійників через публічних осіб (журналістів, акторів) неначебто на відновлення всім відомої Лікарні, та у діяльності якого є безліч порушень, що були виявлені під час діяльності такого фонду. Сьогодні порушення не усунуто, аудит не проведено, а органи правління не виконують свої повноваження, визначені Статутом.
Виникає цілком логічне питання, чому такі дії дозволяють собі посадові особи Фонду та до чого це може призвести? Все просто. Безкарність породжує злочинність. Відсутність належного правового регулювання та нагляду за діяльністю Фонду. Порушення у діяльності благодійного фонду можуть призвести не лише до нецільового використання коштів донорів, а ще й до втрати первинної мети збору коштів благодійників. Якщо під діяльності Фонду виявлені порушення законодавства України, очевидно, що мови про довіру до фонду та прозорість його діяльності йти не може.
Прозорість та довіра до фонду є основною складовою у діяльності Благодійних фондів. Однак, не завжди інформація, що публікується для благодійників (донорів) на офіційному сайті благодійного фонду містить правдиві відомості щодо діяльності благодійної організації. Відтак, кожен самостійно обирає назву Фонду, якому довіряє. Важливим є фактор своєчасної та прозорої звітності, опублікованої на сайті такого фонду, рішення загальних зборів, які також мають бути відкритими для кожного донора та звісно зрозуміла структура діяльності та контролю.
Отже, перед визначенням Благодійного фонду, якому Ви вирішили довірити кошти, потрібно перш за все з’ясувати прозорість звітності такого фонду та репутацію серед благодійників.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 70141
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 65603
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11431
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9021
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8662