Як не платити за незаконну податкову перевірку (історія з практики)
Ця історія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової в одному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Не встигло чорнило висохнути на
Цяісторія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової водному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Невстигло чорнило висохнути на наказі, як новоспечений начальник став «відбивати»виявлене йому довіря.
Заіронією долі у володіннях нашого героя знаходилось ТОВ «Кровососів геть».Підприємство справно платило податки, пережило не одну перевірку податкової, навітьотримувало відшкодування ПДВ із бюджету.Ех, то були славні часи.
Одногочудового весняного дня на підприємство прийшла перевірка податкової. А дальшекласика жанру.
Перевіркапроводилась в два етапи. За результатами перевірки всупереч вимогамзаконодавства товариству не було надано належним чином оформленого примірника акту, чим позбавлено його можливостінадання заперечень. Працівники податкової також не надали для ознайомлення актупро відмову від підписання акту перевірки. Настав час оформлення податковогоповідомлення - рішення.
Напередодніотримання листа від податкової, у якому начебто містилися рішення-повідомлення, директора ТОВ «Кровососів геть» запросив назустріч начальник податкової. Зустріч відбулася в одному із кафе славного містаКиєва. На зустрічі він пропонував замінити акт перевірки на меншу суму завинагороду. Після цього начальник податкової призначивще одну зустріч директору, на якій запропонував замінити акт за грошову винагородуу сумі 5000 доларів США, мовляв, «Ты виноват уж тем, чтохочется мне кушать». Незговірливий та наївний директорстояв на своєму. Отож, згодом податкова направила ТОВ «Кровососів геть» одразу першуподаткову вимогу, а потім і другу.
У відповідь підприємство направилоскаргу на протиправні дії податкової до відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податковоїслужби. Інформація, викладена в скарзі, підтвердилась тому матеріали перевірки булинаправлені до прокуратури Київської області, за результатами перевірки якої до«не мажорного» заступника «мажорного» начальника податкової було застосованодогану.
В обмін на відмову від оскарженнядій податкової в різні органи ТОВ «» змушене було написати податковій листа пронібито втрату оригіналів податкових повідомлень –рішень, щоб отримати їх копіїдля судового оскарження. Так склалось історично, що в 2010 році легше булопобачити вдома на кухні кенгуру, чим виграти суд в податкової. Неформальнавказівка суддям вирішувати спори із державою на користь неньки України вокремих регіонах ще й досі діє.
Пройшовши всі кола владних горнил,власники ТОВ «Кровососів геть» постали перед дилемою: заплатити державі 5 млн. грн., закритибізнес, залишивши при цьому близько 40 працівників без засобів до існування врозпалі кризи чи принципово не платити за результати незаконної перевіркиподаткової. Настав зірковий час для власників ТОВ «Кровосісів геть» - час ліквідації підприємства «за один день». Тут не потрібен витягпро банкрутство. Відбулась вона шляхом відступлення новому власнику 100% часток в праві на товариство.З так званими корпоративними правами відступились всі податкові борги. Одразуобмовимось, що нового власника проблеми підприємства не бентежили. В якостіноворічного подарунка діючій владі під час державної перереєстрації учасниківпідприємства була й змінена його юридична адреса на славне м. Донецьк.
Ви запитаєте, як йдуть справи у колишніх власників ТОВ «Кровосісів геть». Вонизареєстрували нове товариство в іншому місці, де адекватне податковеначальство, а трудовий колектив із 40 працівників зберіг свої робочі місця.
Передрук матеріалу дозволенj виключно із посиланням насайт юридичної консалтингової компанії «Салекс» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/menu-types-2/vytyag-bankrutstvo
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 5834
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
5739
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 5639
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 5015
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4333