Робота для "Дельфіна"
Завдання нарощувати видобуток власного газу згадується у програмах майже всіх політичних партій, які пройшли у парламент.
Завдання нарощувати видобуток власного газу згадується у програмах майже всіх політичних партій, які пройшли у парламент. Такі цілі виставляє «Слуга народу», «Голос», «Європейська Солідарність», «Батьківщина». Ціль благородна, адже використання власників ресурсів – це шлях до посилення енергетичної незалежності країни.
Однак інвестиції у видобуток вимагають великих коштів і багато часу. Особливість такого бізнесу – необхідність вкладення значних інвестицій на початку проекту (для розвідки, буріння), і повернення їх уже під час видобутку газу, протягом тривалого часу. Саме тому для видобувних компаній, які починають працювати з країною, так важливою є можливість планувати свою діяльність не на рік-два, а на кілька десятків років. Стабільність законодавства і послідовність політики уряду – один із найбільш важливих факторів оцінки політичних ризиків компаній.
Послідовність політики уряду має бути видимою з перших кроків роботи з інвестором. Чи на етапі проведення аукціонів з видачі ліцензій, чи на етапі оголошення конкурсу по УРП – важливо, щоб правила для компаній були чітко прописаними і зрозумілими. Таким чином буде забезпечена максимальна конкуренція, а результат буде зрозумілим для всіх учасників конкурсу.
Новий уряд, що буде сформований восени, працюватиме над ситуацією, що склалась з конкурсом по ділянці «Дельфін», та конкурсом на УРП по трьох нових ділянках. Щоб розраховувати на увагу та участь відповідальних та міжнародних інвесторів, важливо, щоб було враховано наступні фактори:
1. Тривалість конкурсу. Вона має бути довшою. Якщо ми хочемо іноземних інвесторів на ділянку, до них треба добігти. Будемо чесними – великі інвестори до нас у довгій черзі поки не стоять.
2. Інформація про ділянку. Чим більше інформації, тим чіткіше розумітиме компанія, що треба робити і наскільки приваблива пропозиція. Тим кращою буде і заявка. Такі матеріали готували Держгеонадра і Асоціація газовидобувних компаній, але їх треба випускати більше і поширювати далі.
3. Прозорість і публічність процесу. Справедливо сказати, що конкурс на УРП щодо 9 нафтогазових ділянок був доступним для зовнішніх експертів, Міністерство енергетики дало безперешкодний доступ до всіх заявок. Принцип відкритості має бути дотриманий надалі.
4. Критерії оцінки. Критерії мають бути зрозумілими і чіткими. Вони також мають засновуватись на тому, що потрібно уряду в першу чергу: гроші від розподілу продукції? бонус на першому етапі? швидкість вкладених інвестицій і отримання перших результатів? Усе відразу отримати неможливо, треба виставляти пріоритети.
5. Сформована переговорна позиція уряду. Іти на переговори з компанією, яка до того уклала вже багато аналогічних договорів, треба підготовленим. З іншого боку столу будуть сидіти юристи і переговорники з багаторічним стажем, з нашого - новачки. Для цього треба мати вже в руках сформовану позицію по «червоних лініях», ідеально - модельну угоду, по якій вести переговори. Аналітичний центр «Діксі Груп» планує перекласти кілька угод, які використовувались в інших країнах, і вже найближчим часом передати українську версію уряду – для формування власного бачення, позиції та відповідного документу.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 188
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 109
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6140
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
4918
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3833
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648 -
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 3249