Робота для "Дельфіна"
Завдання нарощувати видобуток власного газу згадується у програмах майже всіх політичних партій, які пройшли у парламент.
Завдання нарощувати видобуток власного газу згадується у програмах майже всіх політичних партій, які пройшли у парламент. Такі цілі виставляє «Слуга народу», «Голос», «Європейська Солідарність», «Батьківщина». Ціль благородна, адже використання власників ресурсів – це шлях до посилення енергетичної незалежності країни.
Однак інвестиції у видобуток вимагають великих коштів і багато часу. Особливість такого бізнесу – необхідність вкладення значних інвестицій на початку проекту (для розвідки, буріння), і повернення їх уже під час видобутку газу, протягом тривалого часу. Саме тому для видобувних компаній, які починають працювати з країною, так важливою є можливість планувати свою діяльність не на рік-два, а на кілька десятків років. Стабільність законодавства і послідовність політики уряду – один із найбільш важливих факторів оцінки політичних ризиків компаній.
Послідовність політики уряду має бути видимою з перших кроків роботи з інвестором. Чи на етапі проведення аукціонів з видачі ліцензій, чи на етапі оголошення конкурсу по УРП – важливо, щоб правила для компаній були чітко прописаними і зрозумілими. Таким чином буде забезпечена максимальна конкуренція, а результат буде зрозумілим для всіх учасників конкурсу.
Новий уряд, що буде сформований восени, працюватиме над ситуацією, що склалась з конкурсом по ділянці «Дельфін», та конкурсом на УРП по трьох нових ділянках. Щоб розраховувати на увагу та участь відповідальних та міжнародних інвесторів, важливо, щоб було враховано наступні фактори:
1. Тривалість конкурсу. Вона має бути довшою. Якщо ми хочемо іноземних інвесторів на ділянку, до них треба добігти. Будемо чесними – великі інвестори до нас у довгій черзі поки не стоять.
2. Інформація про ділянку. Чим більше інформації, тим чіткіше розумітиме компанія, що треба робити і наскільки приваблива пропозиція. Тим кращою буде і заявка. Такі матеріали готували Держгеонадра і Асоціація газовидобувних компаній, але їх треба випускати більше і поширювати далі.
3. Прозорість і публічність процесу. Справедливо сказати, що конкурс на УРП щодо 9 нафтогазових ділянок був доступним для зовнішніх експертів, Міністерство енергетики дало безперешкодний доступ до всіх заявок. Принцип відкритості має бути дотриманий надалі.
4. Критерії оцінки. Критерії мають бути зрозумілими і чіткими. Вони також мають засновуватись на тому, що потрібно уряду в першу чергу: гроші від розподілу продукції? бонус на першому етапі? швидкість вкладених інвестицій і отримання перших результатів? Усе відразу отримати неможливо, треба виставляти пріоритети.
5. Сформована переговорна позиція уряду. Іти на переговори з компанією, яка до того уклала вже багато аналогічних договорів, треба підготовленим. З іншого боку столу будуть сидіти юристи і переговорники з багаторічним стажем, з нашого - новачки. Для цього треба мати вже в руках сформовану позицію по «червоних лініях», ідеально - модельну угоду, по якій вести переговори. Аналітичний центр «Діксі Груп» планує перекласти кілька угод, які використовувались в інших країнах, і вже найближчим часом передати українську версію уряду – для формування власного бачення, позиції та відповідного документу.
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов 03.11.2024 19:56
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 16251
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10181
-
Укранфта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 9310
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 3772
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
3703