Авіарейси, готелі, концерти. Як повернути гроші за ненадані послуги
Хвиля скасованих авіарейсів через пандемію коронавірусу спричинила низку спроб повернути гроші за ненадані послуги – переліт, проживання в готелі, концерти тощо.
Однак авіакомпанії та готелі зайняли оборону: часто вже не обіцяли нічого, а в кращому випадку клієнтам пропонували взяти ваучер або «заморозити» квитки «на потім». Однак не завжди такий варіант підходить. Іноді хочеться просто повернути свої гроші. Що робити в такій ситуації і як може допомогти ваш банк – розповімо в цьому матеріалі.
Відразу обмовимося: банк може допомогти, якщо ви оплатили послугу платіжною карткою. При цьому переказ p2p, тобто з картки на картку, у даному випадку не розглядається. Потрібно саме оплатити послугу (онлайн або офлайн).
Що ж робити, якщо ви заплатили вашою платіжною карткою, не отримали послугу і хочете повернути гроші?
Річ у тім, що у платіжних систем Visa і Mastercard є правила оскарження транзакцій. Ці правила передбачають можливість опротестування транзакції з метою повернення коштів у разі, якщо вам не була надана послуга з вини продавця.

Спочатку зверніться до продавця
Якщо вам не була надана послуга (наприклад, скасували рейс або концерт), перше, що потрібно зробити, – звернутися до продавця послуги і спробувати вирішити проблему, що склалася, самостійно. Діалог краще вести в письмовій формі електронною поштою, оскільки в подальшому цю переписку можна буде докласти до суперечки в якості доказової бази, що ви намагалися врегулювати спір самостійно. Платіжна система в разі опротестування транзакції передбачає суворі вимоги, яким повинен слідувати карткодержатель (емітент) до моменту ініціювання спору. Одна з них – «правило 15 днів», яке передбачає 15-денний строк із моменту здійснення транзакції або з моменту, коли послуга повинна була бути надана. Даний строк дається карткодержателю і торговій точці для врегулювання питання в добровільному порядку. Платіжна система не зможе повернути вам гроші за авіаквиток або концерт, що не відбувся, поки ви спочатку самі не вступите в діалог із продавцем. На відміну від телефонної розмови, електронне листування пізніше можна буде передати в банк і платіжну систему в якості підстави для прийняття рішення на вашу користь.
Важливо, аби запити в авіакомпанію надходили з тієї самої електронної скриньки, на яку здійснювалася купівля, щоб вас могли ідентифікувати.
Варто відзначити, що спілкування з авіакомпанією може перетворитися на тривалий і непростий процес. Спочатку з боку авіакомпанії вам можуть бути запропоновані варіанти переоформлення квитка на іншу дату або повернення коштів у вигляді ваучера. Якщо запропоновані варіанти вас не влаштовують, тоді саме час підключити до переговорів банк.
В процес вступає банк
Звернувшись до обслуговуючого банку, необхідно описати ситуацію і пояснити, що запропоновані авіакомпанією варіанти вам не підходять. Необхідно заповнити заяву і показати листування з продавцем послуг. Далі банк формує документи відповідно до встановлених вимог і виставляє обслуговуючому торгову точку банку фінансову претензію через платіжну систему.
Скільки часу є на оскарження?
Повернути гроші за ненадані послуги можна за умови, що з моменту оплати або купівлі товару пройшло не більше 120 днів (або 120 днів із моменту неотримання послуги). Також дається 15 днів на те, щоб самостійно врегулювати питання повернення коштів між покупцем і продавцем.
Варто відзначити, що повернення коштів – процес нешвидкий. Після передачі всієї інформації в банк розгляд вашої заявки орієнтовно займе 30-45 днів залежно від типу платіжної системи. Дані строки регламентовані правилами платіжних систем, і банк не здатний на це вплинути.
Оскаржити можна будь-яку транзакцію за ненадані послуги або неотриманий товар, здійснену в еквайрингу, тобто оплачену на сайті продавця. Не варто плутати еквайринг з оплатою з картки на картку. Це зовсім інший тип розрахунків, і в такому випадку гроші вам ніхто повернути не зможе.
- Як стрес впливає на інтимне життя: що важливо знати Юлія Буневич вчора о 14:48
- Як власникам бізнесу використовувати ШІ для стратегічного планування та маркетингу Катерина Мілютенко вчора о 13:56
- Гральний бізнес у новій ері: "ПлейСіті" змінює правила гри в Україні Дмитро Зенкін вчора о 12:00
- Резервні копії під загрозою. Що ви можете зробити прямо зараз Андрій Михайленко 21.03.2025 15:02
- Розширюємо горизонти бізнесу: Спрощення міжнародних платежів для МСБ Любов Даниліна 21.03.2025 12:34
- Як підготувати бізнес до виходу на новий ринок? Анна Нечаєва 20.03.2025 14:59
- Трамп, путін і барабани Страдіварі Андріян Фітьо 19.03.2025 21:39
- Судова боротьба за природу: захист озера Московське в Дніпрі Павло Васильєв 19.03.2025 20:45
- Молочні зуби: лікувати чи ні? Помилка, яка може коштувати здоров’я дитини Анастасія Опанасюк 19.03.2025 19:31
- Закон пише долю народження: чия дитина? Світлана Приймак 19.03.2025 15:40
- Чи дійсно нам потрібні трудові мігранти? Дмитро Соболєв 19.03.2025 15:01
- Антикрихкість: Як перетворити життєві виклики на трамплін до успіху Юлія Буневич 19.03.2025 13:12
- Отсрочка без визита в ТЦК: как это возможно в 2025 году? Віра Тарасенко 19.03.2025 12:15
- Фінансові потоки на енергоринку ЄС: як працюють платформи для торгівлі електроенергією Ростислав Никітенко 19.03.2025 11:47
- Чи витримає ваш військовий квиток перевірку цифрової епохи війни? Світлана Приймак 18.03.2025 15:40
-
Власники Tesla рекордними темпами обмінюють автівки на інші марки – CNBC
Бізнес 14552
-
СБУ: У Києві під виглядом транспорту для тяжкохворих купили Porsche Cayenne
Бізнес 10044
-
У яких країнах живуть найщасливіші люди та яке місце посіла Україна?
Інфографіка 8403
-
Найбільша нафтова компанія Росії може втратити останній великий актив за кордоном
Бізнес 5316
-
Boeing отримав контракт на виробництво винищувача нового покоління. Трамп назвав його F-47
Бізнес 5250